zapis 54

Home

1207 Zápis z pravidelné schůze 31.08 2007

 

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

p. Josef Kopecký - čekatel

p. Richard Šindelář - čekatel

p. Pavel Kamarýt - čekatel

pí Marcela Kamarýtová - čekatelka

pí Květa Šindelářová - čekatelka

Hosté: pí Nedělová, p. Jiří Stareček

 

 

U pí předsedové je dnes na návštěvě čekatelka Veronika Makovičková. Odpoledne spolu vyrazily na cyklistický výlet. Už se smrákalo a ony se stále nevracely. Předseda začal být nervózní - začátek zasedání se blíží a on stále nemá připravenou večeři. Musel tedy improvizovat. Posypal si krajíc suchého domácího chleba solí kamennou - pochoutka z mládí - a už chtěl vyrazit, když tu se obě uřícené výletnice konečně vrátily. Byly skoro až ve Střechově!

Paní předsedová bleskově předsedovi připravila kynuté knedlíky s malinami a talíř bohatě nazdobila strouhaným tvarohem. Přesto je předseda neoblomný - dnes je schůze „bez“ - čili pouze pro členy a čekatele.

Čekatelka Makovičková by mohla v klidu jít s ním, ale zželelo se jí nechat pí předsedovou samotnou v prázdné vile a tak jí alespoň pomohla naštípat dříví na zimu.

Pan místopředseda si kvalitní prací vysloužil zbrusu nový vůz Octavia Combi 2,0 TDI v modrých barvách O2. Bohužel i přes vysokou pořizovací cenu není standardně vybaven ochranou proti kunám, což hned na místě prodejci vpálil.

Automobil bude podle jeho slov především sloužit. To znamená, že mu nebude věnovat nějakou přehnanou péči. Pro jistotu ale celé rodině zakoupil praktické přezůvky (u obchodníka na ně dostal slušnou množstevní slevu) a dále vyhlásil preventivní zákaz drobení, sahání na okna a na ovladače audio systému.

Jako bonus dostal od zaměstnavatele značkovou propisovačku, také ve firemních barvách.

Pan předseda dostal jako pozornost od policie ČR alkohol tester. Na pravidelných schůzích tak může snáze kontrolovat usnášení schopnost členské základny. Dosud k tomu s velkým úspěchem používal mobilní telefon. Ten ale není tak citlivý. Rozlišuje pouze dva stavy - střízlivost (když do něj dechovou zkoušku dotyčný odmítne) a „čas jít domů“ (když do něj podezřelý ochotně funí).

Čekatelé Kamarýtovi se v pořádku vrátili ze zahraniční mise. Zážitky včetně bohaté fotodokumentace budou prezentovat na některém z podzimních zasedání - termín předseda včas oznámí.

Rusky mluvícími zeměmi projeli bez nutnosti prokazovat se bumážkou, zato v Maďarsku se hodila - tedy pokud by byla v maďarštině, takhle na ni policisté jen nechápavě hleděli. Ani jeden ze tří světových jazyků ve kterých byl text uveden neovládali a vynutili si pokutu 50 EUR za nezaplacené mýto při průjezdu obcí Sárvár.

Předseda požaduje po místopředsedovi vysvětlení, proč nebyli čekatelé Kamarýtovi vybaveni i bumážkou v maďarštině - bohužel mezi lingvisty naší Organizace není nikdo kdo tento jazyk ovládá.

Pokladník dostal za úkol do příští schůze se základy maďarského jazyka naučit.

Čekatelé Kamarýtovi neví zda se budou moci účastnit závodů o předsedovu holinu. Budou pravděpodobně v tomto termínu v Albánii montovat na místní herny tabule s aktuálním jackpotem. Při průjezdu touto malebnou zemí si všimli, že hazardní hry se provozují téměř v každé jurtě, ale chybí oznámení o možné výhře, které by přilákalo více hráčů.

Rozhodli se tedy po vzoru p. Bati, který když zjistil, že v Africe všichni chodí bosi, vyrobil pro ně pantofle a slušně vydělal, že také dodají počítadla jackpotů do každé albánské vesnice. Nejde jim až tak o zisk. Spíše o dobrý pocit z toho, že i Albánci budou mít přesný přehled o možné výhře ještě před vstupem do herny.

Jinak o Albánii vědí pouze to, že to je největší evropský vývozce asfaltu. Následně vznikla zajímavá diskuse, zda je asfalt odpadní produkt z ropy nebo zda se těží ze země, jak se domnívá čekatel p. Pavel Kamarýt. Pozn. zapisovatele - zde je pravda: http://cs.wikipedia.org/wiki/Asfalt - je to neuvěřitelné, ale asfalt je nerost!

Osazenstvo schůze ze zvědavosti zkouší foukat do alkohol testeru a nic. Je to aušus.

Zapisovatel kouřil večer na terase a viděl - ostatně jako většinu večerů - jak si vykračují kuny hezky v řadě za sebou od Hrdinů k Šamšům. Jedna kuna se ale z průvodu oddělila, postavila se na přední kolo zapisovatelova automobilu a očuchávala. Zapisovatele polilo horko. Co teď? Naštěstí si to rozmyslela a vrátila se do kolektivu.

Zapisovatel se domnívá, že ji odradilo každodenní značkování kola asi tak stovkou pražských psů. Znovu se rozproudila diskuse o účinné ochraně proti kunám. Lidské vlasy na ně prý už nepůsobí, jsou drzejší. Kocour také ne - s tím si normálně hrají. Paní místopředsedová dokonce zkoušela na plot rozvěsit použité ponožky pana místopředsedy a ani to jim nezabránilo dojít si hromadně na velkou před jejich vchodové dveře.

Čekatelé Kamarýtovi si původně sestrojili důmyslné akustické plašiče. Ty jistý účinek prokazatelně měly, ale sousedé si začali stěžovat, že špatně usínají. Teď používají vzduchovku. Ta je také účinná. Má jen jednu vadu. Ráno po použití jsou na karoserii automobilu nevzhledné důlky.

Od kun jsme plynule přešli k hubení krtků. Na ty také nic neplatí. Petardy, elektronické plašiče, voda, nic. Pan místopředseda byl jednou v Borovsku svědkem pokusu vyhubit krtky vyjetým olejem litým do jejich chodbiček. Málem se mu zastavilo srdce. Nezaregistroval, že by krtků ubylo, zato na přehradě se začaly objevovat matné skvrny, ve večerním slunci překrásně duhově zbarvené.

Čekatelé Kamarýtovi používají na krtky vzduchovku. Sousedovi na omítce důlky nevadí.

Na alkohol testeru stále svítí jen zelená.

Pan Neděla se telemostem spojil s řadovou členkou pí Kopeckou. Je doma a žehlí. Minulý zápis dočetla pouze k pasáži, že má zařídit upuštění přehrady na 1,80 m, jelikož předseda nemá rád hloubky a od té doby jí to vrtá v hlavě. Že je schůze vůbec netušila, ale zítřejší výprava na Želivku platí, sraz určila na 12,30 p.č. pod jírovci na náměstí - tedy pokud nebude pršet.

Zda prší nebo jen „krápe“ určí p. předseda.

Letenky pro výlet do Říma jsou již nakoupeny. Museli je ale kupovat nadvakrát. Při druhém nákupu o týden později byly už o tisícikorunu dražší.

21,55 p.č. - na alkohol testeru už všem svítí oranžová

22,00 p.č. - I. občerstvení - dle přání turecká a rozpustná káva. Předseda uděluje pochvalu p. Marku Kadlečkovi za vzorné servírování kávy dle funkcí.

Pan pokladník teď vozí nábytek vlakem. Nový vůz má teprve u dovozce objednán. Nepříjemné je, když na montáži zjistí, že na něco zapomněl. Dosud nebyl problém pro součástku zajet automobilem. Teď když musí 4x za den jet do dílny vlakem, zákazník je nervózní. K tomu ještě průvodčí prudí kvůli pilinám na peróně, na nádraží daleko, ještě že má zánovní kárku s bantamovými kolečky.

Paní místopředsedové teprve teď docvaklo, že je to dnes „bez“ a chce se přesunout před restauraci. Pan předseda veřejně prohlásil, že i když je to „bez“, pí Nedělová se vždy může zúčastnit. Rádi jí uvidíme.

- příští zasedání se koná v pátek 14.9.

- 21.9. slaví řadový člen p. Michal Novotný U Dubu dvacáté osmé narozeniny. Celá Organizace je srdečně zvána. Občerstvení zajištěno.

Jako další bod programu předložil p. Neděla ke schválení návrh diplomů a program závodů o předsedovu holinu včetně seznamu pořadatelů.

Hlavní výhra - předsedova holina - bude putovní. To znamená, že šťastný výherce ji bude mít rok vystavenu v obýváku na televizi a pak ji předá vítězi dalšího ročníku.

Předseda nesmí zapomenout vyndat z holiny před předáním pracovní ponožky.

K vyhlašování výsledků a moderování celého sportovního odpoledne se použije profesionální sound systém. Ozvučení zajistí p. Jiří Stareček ml. Má doma kytarové combo o výkonu 70 W. To dle jeho slov na louku U Dubu stačí. Výkon má otestován na sousedech. I když jsou to „držáci“, stejně je dunivý hlas jeho kytary i při mši zvedne ze židlí. Nebo když přes něj pustí „Irony“!

Synové pí Nedělové se ještě nevzpamatovali z Kovacího Hamru. Vyhlašují si nástupy na čistění zubů a na úklid pokojíčku zvučným hlasem, jak je to naučil na táboře zapisovatel.

Na alkohol testeru už svítí červená.

 

Poděkování sponzorům:

p. Veselý - I. občerstvení

 

 

Pozn. zapisovatele: Sobotní výlet na Želivku byl fantastický. Dostali jsme se do míst, kam na návštěvu chodí pouze ministři - dle slov průvodců. Z bezpečnostních důvodů nesmíme nikoho jmenovat a jak jsem si všimnul, na stránkách Organizace pan místopředseda - přesně jak průvodcům slíbil - nezveřejnil fotografie tajných objektů.

Prohlídka hráze i výlet na člunu byly doplněny vyčerpávajícím výkladem o historii a současnosti celého vodního díla. Také nám vyvrátili některé mýty, které o přehradě panují - tak například věž kralovického kostela nikdy z vody nekoukala - před napuštěním byl kostel zbořen. Lidé si to možná pletou s kostelem v Borovsku, který ale není ve vodě - zarůstá lesem.

Jo a člun je tak rychlý, že ze zatopeného mostu se utéct nestačí (leda snad kdyby utíkal pan místopředseda) - viděli jsme to na vlastní oči - než lidé na mostě zaregistrovali, že se k nim něco blíží, už jsme byli u nich.

K tomu jen poznamenal náš průvodce, že nejhorší je, když veze ministra a z mostu na něj lidé mávají - to pak vypadá, jako že se s nimi zná a že jim vstup povolil.

Po skončení exkurze jsme všichni ocenili řadovou členku pí Kopeckou za perfektní přípravu výletu. Pan předseda ji navíc veřejně pochválil před nastartovanou Octavií.