zapis 53

Home

1107 Zápis z pravidelné schůze 10.08 2007

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Jana Lejčková - řadová členka

pí Ilona Kopecká - řadová členka

p. Michal Novotný - řadový člen

pí Eva Frühaufová - čekatelka

p. Josef Kopecký - čekatel

p. Richard Šindelář - čekatel

p. Luboš Pazour ml. - čekatel

p. Antonín Frühauf - čekatel

Hosté: pí Kulíčková, p. David Setnička, p. Jiří Stareček

V období od poslední schůze v červnu úspěšně proběhl dětský tábor na Kovacím Hamru a slavnostně jsme vyprovodili čekatele manžele Kamarýtovi na expedici kolem Černého moře.

Čekatelka pí Mikešová na schůzi Sokola chválila tábor Organizace a je ráda, že byla přijata. Dokonce vedení Sokola pohrozila vystoupením z jejich sdružení.

Zapisovatel s pí Kozákovou byli zadrženi služebním psem u zatopených mostů na Želivce. Bumážku od předsedy jako naschvál neměli zrovna s sebou a na to, že jsou z T.Š. pes ani psovod nereagovali, což zapisovatele překvapilo neboť z D1 je zvyklý, že zmínka o T.Š. výrazně kontrolu usnadní a to jak v oblasti SSÚD Bernartice, tak i v SSÚD Mirošovice. A tady nic!

Čekatelka pí Frühaufová má zjištěno, že tito policisté jsou z poříčního oddílu a dojíždí sem na služby až z Prahy. To by jejich reakci vysvětlovalo.

Paní Nedělová dnes moc chtěla jít na schůzi, ale p. Neděla jí to zakázal - předseda nařídil účast jen pro členy a čekatele z důvodu projednávání utajovaných skutečností.

Zapisovatel i přes protesty musel také zanechat pí Kozákovou doma. Na shromaždišti „Pod Bahnem“ se ale ukázalo, že p. předseda ze čtvrtka na pátek změnil názor - ostatně na to má právo - a vyhlásil dnešní zasedání veřejným. Bohužel kromě pí Kulíčkové to nikomu neřekl.

Řadová členka pí Kopecká si na schůzi vzala zbrusu novou slušivou blůzku. Kolektiv oceňuje, jak se kvůli panu předsedovi nastrojila. Pochvala jí lichotí, ale blůzka není nová, je vypraná v Perwoolu!

Řadová členka sl. Lejčková je celá v novém. Bílou blůzku doplňuje moderní zelená bunda, džínsové kalhoty a k tomu má značkové skejťácké boty.

Paní předsedová má nové kotě! Před týdnem za krásného letního podvečera přišlo kotě samo k ní do garáže a už u nich zůstalo. Moc se jí líbí. Prý je roztomilé a „jen promluvit“.

Pan pokladník má nový automobil. Favorit musí do šrotu. Před 14 dny se jel s několika svými přáteli vykoupat do Javorníka. Bylo po dešti. V Přeplzlech (zkratka z nádraží do Javorníka) v prudké zatáčce mu uklouzla kola po mokrém jehličí a předkem ťuknul do složených klád. Následně odpadla přední náprava a podlaha v kabině je poněkud zvlněná. Oprava by se už nevyplatila. Nejvíc ho mrzí, že plechy jsou zcela bez rezu a hlavně bez koroze. Automobil tak mohl sloužit ještě pět let. Minimálně.

Řadová členka sl. Lejčková při dnešní cestě z Prahy stála zase ľ hodiny v koloně na třetím kilometru, kde pan místopředseda vykopal kabely. Navíc hustě pršelo, takže nemohla z okna kouřit.

Čekatelé Kamarýtovi jsou již v Arménii a otáčí se na zpáteční cestu. Nejdůležitější úkol je čeká na Ukrajině - nasmlouvat brigádníky pro plantáže pana předsedy a na pomoc se stavebními úpravami domu a zahrady pro pí předsedovou. Pracovat budou pochopitelně zdarma - je to pro ně čest!

Pan místopředseda je stresovaný. Má toho moc - Organizace, dětské závody, dětské hřiště, rodina, O2, zítra odjezd na dovolenou ...

Teď mu pan pokladník konečně předal pokladní deník, tak spolu dopisují nezaznamenané příjmy a výdaje aby jej k auditu předali v pořádku.

Řadová členka sl. Lejčková obkládala sama koupelnu na hotelu. Hosté z Anglie jí zdemolovali a protože mají plno, bylo nutno přes noc dát vše do pořádku aby se ráno mohli ubytovat další návštěvníci.

Předseda provádí audit pokladny. Nechává si podrobně vysvětlit veškerá škrtání, přepisování a trhání stránek z deníku. Pokladník se trochu potí, ale vše má doloženo.

Ještě před prvním občerstvením se pořádá výběr příspěvků - aby se to vše zase nerozuteklo. V pokladně je tedy aktuálně přes sedm tisíc.

22,30 p.č. I. občerstvení (schůze začala až ve 20,30 p.č.) - černá, pražená káva - dle přání buď rozpustná nebo turecká

Po občerstvení zpříjemnil Organizaci posezení p. Stareček reprodukovanou hudbou. K poslechu i k tanci hrál současné populární melodie.

O pouti 25.8. se z důvodu plné restaurace a velkého hluku uskuteční pouze neformální slavnostní posezení. Pravidelná schůze bude 31.8.

Na 2.9. řadová členka pí Kopecká objedná vyjížďku lodí po Želivce. Zároveň u hrázného zajistí upuštění přehrady na max. 1,8 m - předseda nemá rád hloubky.

V termínu 7. - 9. září pořádá čekatel p. Fantyš opět triatlon na Horce o hodnotné věcné ceny.

A nakonec 13.10. se uskuteční dětské závody. Pan místopředseda má vše naplánované včetně návrhu diplomů, předběžného rozpočtu a náčrtu sportoviště se stanicí s občerstvením. Počítá s doručením pozvánek všem dětem v okolí (v mateřské školce), točit „U Dubu“ pivo, opékat vuřty a rozlévat horký čaj. Předseda je nadšen. A o to právě místopředsedovi šlo. Vidět rozzářená předsedova očka.

Při požáru paneláku ve Vlašimi měl čekatel p. Luboš Pazour ml. dovolenou a tak neví v kolik dorazili profesionální požárníci na místo neštěstí - pí Kulíčková si mu totiž stěžuje, že přijeli až 15 minut po nahlášení i když to mají pár metrů. On tomu moc nevěří, spíš si myslí, že občané pozdě červeného kohouta ohlásili.

Čekatel p. Josef Kopecký jeho slova potvrzuje - SMS mu přišla v 5,04 p.č., v 5,10 p.č. teprve vlašimáci spustili štěpánovskou sirénu (ano, je spouštěná z dispečinku) a on se zásahu také účastnil. Prý to bylo ve skutečnosti tak, že požár ve 4,30 p.č. první zpozoroval pán venčící dvouletou fenku drsnosrstého jezevčíka. Nejdříve oběhl všechny okolní partaje a vyhnal je z bytů, a teprve potom volal na tísňovou linku 150.

Kromě toho shořely v Sedmpánech dva stohy 7.7. a 7.8 od nakladače. Jednou přeskočila jiskra od radlice a podruhé to bylo od žhavého výfukového potrubí.

Pro velký zájem přidává čekatel Kopecký podrobnosti. Nejprve mu přijde SMS z Vlašimi. Protože je dobrovolník, podle času buď vyráží nebo když se manželka opozdí při návratu z restaurace a on musí hlídat hladové děti, tak nikam nejde.

Pokud se rozhodne zásahu zúčastnit, musí okamžitě vyběhnou k hasičárně. Dorazí-li pozdě, má smůlu. Ostatní mu ujedou a on může jít domů - také se mu to už stalo. Stačí totiž, když se sejdou dva hasiči, skočí do Tatry - ta je ve dne v noci připojena na nabíječku a na přívod tlakového vzduchu - a jedou. Jeden potom stříká a druhý obsluhuje čerpadlo.

Nechává kolovat originál SMS z dispečinku o požáru stohu v SDH Sedmpány, 200 metrů od D1. Místo požáru není třeba specielně upřesňovat, je to vidět z dálky, případně krouží okolo než najdou příjezdovou komunikaci.

Na přání p. Neděly zde uvádím připomínku aktualizace fotografií na stránkách - je třeba přidat manžele Mikešovi mezi čekatele.

Poděkování sponzorům:

p. Neděla - I. občerstvení