zapis 52

Home

0907 Zápis z multimediálního zasedání 22.06. 2007

 

 

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

pí Ilona Kopecká - řadová členka

p. Michal Novotný - řadový člen

pí Marcela Kamarýtová - čekatelka

p. Pavel Kamarýt - čekatel

p. Josef Kopecký - čekatel

 

Hosté: pí Kulíčková, pí Nedělová, pí Kozáková, p. Rostislav Vlach

 

Doslova v internetovou kavárnu se dnes proměnil salónek v místní restauraci. Původně slíbený projektor se zapisovateli nepodařilo zajistit a tak se muselo improvizovat pomocí dvou notebooků a k nim připojených dvou LCD monitorů. Obrazovka tak byla na každém stole a nikdo z účastníků přednášky si nestěžoval.

Asijská cesta čekatelů manželů Kamarýtových se uskutečnila v termínu od 15.4. do 15.5. 2007 a kromě pikantních informací uvedených v minulém zápisu jsme se dozvěděli, že:

- cestovali přes Čínu do Tibetu, Nepálu a Indie

- cena zájezdu byla okolo 70 000 Kč za osobu. Nejdražší položkou byly samozřejmě letenky.

- již v minulém zápisu popsané rozstřižené kalhoty Tibeťanů pro usnadnění konání osobní potřeby jsou dle fotografií tak důmyslné, že při podřepnutí dovolí bez dalšího odstrojování konat malou i velkou stranu.

- všemi místy, které naši cestovatelé navštívili se prolínají modlící mlýnky mnoha funkcí, velikostí a různého množství.

- v Číně a v Tibetu otočit v chrámu při ranní motlitbě všemi mlýnky (respektive mlýnskými kameny) je pro Evropana značná fyzická námaha - a také pochopit systém kterým směrem a kolikrát točit aby se dostavil dostatečný příděl osobního štěstí - jak se říká lidově „nirvány“ - je docela makačka na hlavu.

- to v Nepálu a v Indii se již projevují vyspělejší technologie - mlýnky jsou menší a nemusí se s nimi tolikrát otočit.

- v Nepálu rozváží maso do obchodů na nekryté ložné ploše nákladního automobilu, ale hygienu to nikterak neohrožuje, neboť v takové nadmořské výšce (5 000 m) se hmyz nevyskytuje, je stále chladno a navíc zde neexistuje ani zápach! Opravdu, člověk může být týden nemytý, stát vedle pouličního prodavače ryb a přesto cítí pouze lahodný vysokohorský ozón!

- zato v sousední Indii si to vynahradili. Žádná hygiena, zápach, lidské výkaly všude kam se podíváš (Indové totiž konají potřebu všude, kde se jim zrovna chce - i na hlavní třídě - takovém Václaváku, v Dillí). Ani led z řeky Gangy si raději v restauraci do koly dát nenechali.

- přes všechnu opatrnost skončilo indické dobrodružství pro čekatele p. Pavla Kamarýta neslavně. Po návratu dostal křeče do břicha a strávil tři týdny na infekčním oddělení příbramské nemocnice!

Prezentace 376 barevných fotografií doplněných odborným výkladem publikum velice zaujala. Vyjímečně i hostující ženy dnes bez hlesnutí naslouchaly. Na závěr byli přednášející odměněni dlouhotrvajícím potleskem a ústní pochvalou od p. předsedy.

Pan předseda obdržel od cestovatelů osobní dar - miniaturní modlící mlýnek na krk. Jedná se o takový „turbo“ mlýnek - jeho jediná otáčka navodí takovou nirvánu jako deset otočení tibetským mlýnským kamenem!

22,00 p.č. I. občerstvení - turecká a rozpustná káva

Na srpen plánují čekatelé manželé Kamarýtovi další výpravu - Gruzie, Turecko, Maďarsko, státy bývalé Jugoslávie a Albánie. Tentokráte na motocyklech. Takže ušetří za letenky.

1. srpna v noci vyráží na Moravu, kde mají sraz s dalšími motoristy. 31.července večer provede Organizace jejich slavnostní vyprovázení. Na cestu dostanou zásobu propagačních materiálů + vizitky.

V říjnu se pak chystají do Vietnamu. Pravděpodobně se tam setkají někde na pláži s Jürgenem a s Karin.

Příští týden se koná vodácký výlet. Veškeré info je na internetových stránkách.

Potom se koná dětský tábor na Kovacím Hamru.

Na tábor přijede ve středu pokladník - pouze na oběd, budou totiž jeho oblíbené fazole a čekatelé manželé Frühaufovi za účelem rekreace.

Info pro hlavního kuchaře: čekatelka ing. Včeláková s sebou bere kromě své rodiny další účastníky - jednoho dospělého a dvě děti.

V této souvislosti si stěžuje p. místopředseda, že vyplněných přihlášek dostal pouze minimum a apeluje na všechny, kdo je ještě nezaslali, aby tak neprodleně učinili!

5.7. 2007 ve 20,00 p.č. účinkuje p. Miloš Kostner na ČT1 v zábavném pořadu s p. Matuškou.

Příští zasedání Organizace je předběžně plánováno na 3.8., termín bude ještě upřesněn.

Návrh zapisovatele aby oddílové vedoucí a instruktorky na táboře nosili rozstřižené kalhoty jako Tibeťanky a tím ušetřili spoustu času a měli tak svěřené děti neustále pod kontrolou nebyl přijat.

Pan Vlach přišel na závěr zasedání pouze na výběr příspěvků, ale pokladník dnes nemá čas vybírat, tak zase odešel.

Pokladník s sebou opět nemá pokladní deník. Měl toho dnes moc. Mimo jiné dělal taxikáře panu předsedovi a teď se potřebuje odreagovat u společenských her a tak tato schůze zůstala bez výběru příspěvků.

Takže zastřešení terasy před předsedovou vilou bude provedeno až po příštím výběru.

Řadová členka pí Kopecká a čekatel p. Kopecký pořídili dětem nového psa. Doufají, že se jedná o labradora. Od úterý do středy se jmenoval Endy (s tvrdým), od středy večer je to Daryk.

 

Poděkování sponzorům:

p. Neděla - I. občerstvení

manželé Kamarýtovi - audiovizuální technika

O2 - výpočetní technika

Management Data Praha spol. s r.o. - audiovizuální a výpočetní technika

 

Placená reklama:

Pokud vás mrzí, že se nemůžete zúčastnit zasedání a přesto chcete přispět, zašlete na telefonní číslo: 728 510 913 textovou zprávu ve tvaru: DMS predseda vklad. Tím budete mít zajištěno, že jakmile se s vámi pokladník setká, částku základního příspěvku od vás vybere.

Přispěvatelé, kterým nestačí výše základního příspěvku mohou posílat krátkou textovou zprávu v následujícím znění: DMS predseda vice (částka - měna).