zapis 51

Home

0807 Zápis z pravidelné schůze 08.06. 2007

 

 

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

ing. Šamša - jednatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Lejčková - řadová členka

pí Ilona Kopecká - řadová členka

p. Michal Novotný - řadový člen

pí Marcela Kamarýtová - čekatelka

pí Květa Šindelářová - čekatelka

p. Pavel Kamarýt - čekatel

p. Josef Kopecký - čekatel

p. Luboš Pazour ml. - čekatel

p. Richard Šindelář - čekatel

 

Hosté: pí Kozáková, sl. Veselá

 

Dnešnímu zasedání předcházel summit P8 (předsedovy osmičky) u Nedělů, na kterém proběhlo podrobné plánování dětského tábora. Předseda rozdělil úkoly, schválil jídelníček, rozpis potravin a vybavení lékárničky.

Kromě kolíků a fólie na oplocení tábora s sebou vezeme zbytky kvalitní žulové dlažby (asi 60m2), která se už nevešla na předsedovu zahradu. Na táboře tak bude mít předseda vkusně vydlážděn chodníček od svého stanu ke stanu pí předsedové a ke společenskému stanu s občerstvením.

S umístěním tábora v Zahájí vznikly závažné problémy, které se budou řešit nedělní inspekční cestou naší delegace přímo na místo a finální rozhodnutí padne na další schůzi P8 v sobotu 16.6.

Jednání v restauraci zahájil pan jednatel, který ostře protestuje proti umístění hlavního kuchaře mezi pomocné funkce v soupisu táborové rady. Služebním postupem předal svou námitku panu místopředsedovi a ten ji poté tlumočil panu předsedovi. Pan předseda jeho připomínku zváží.

Paní Kozáková protestuje, že ji byla odňata funkce instruktorky II. oddílu. Pan místopředseda ji upozorňuje, že dnešní zasedání je „bez“ - tedy pouze pro členy a čekatele Organizace a pokud něco chce, tak ať počká před restaurací. Až půjdeme domů, její záležitost prodiskutujeme.

Jenže paní Kozáková se nedá opít rohlíkem. Ignoruje služební postup a stížnost předala přímo panu předsedovi. Ten nemá srdce ji odmítnout tak razantně jako pan místopředseda a vysvětluje jí, že dle paní Nedělové, je funkce Královny noci mnohem prestižnější než instruktorka.

Čekatel pan Luboš Pazour ml. přišel předsedovi oznámit, že splnil úkol - tedy že do doby konání dětského tábora si namluvil děvče a může se také účastnit.

Předseda mu vyslovil ústní pochvalu a jen lituje, že dnešní zasedání je „bez“ a bohužel nám tedy nelze slečnu představit osobně. Slečna panu předsedovi pouze pokynula z výčepu. Po schůzi to vyřídíme.

Pokladník si půjčuje brýle od zapisovatele aby na slečnu lépe viděl.

Čekatelka sl. Lejčková až do 15.7. nepojede do T.Š., proto se dnes musí domluvit na vodáckém výletu. Pojede na lodi s p. Braunem. Na tábor nemůže - dvě recepční jí zase daly výpověď a tak musí zaučit nové.

Zapisovatel v minulém týdnu sledoval film The Wall. Na konci bylo v titulcích uvedeno: Vedoucí produkce - p. Miloš Kostner. Organizace má své lidi všude!

Kárná komise Organizace si pozvala k podání vysvětlení p. Nedělu. Minulou neděli na „Zdislavické šestce“ skončil celkově sedmý a ve své věkové kategorii dokonce jako poslední!

Prý to pojal jen jako rekreační běh - bez přípravy. Na námitku pana předsedy, že na šestikilometrový úsek se nemusí nikterak připravovat neboť každé ráno běhá trasu delší se vymlouvá, že na start se dostavili nejen borci z katastru Zdislavic, ale dokonce z celé ČR a to už je větší konkurence.

Pravda, žádného afroameričana na startu neviděl, takže to s tou konkurencí nebylo až tak žhavé.

Také jej zmátlo, že závod pořádala ČSSD. Všude visely jejich transparenty a on na to musel neustále myslet. Navíc pokud by se dostal na stupně vítězů a pan prezident na Hradě by zítra u snídaně v denním tisku uviděl jeho fotografii na takovéto opoziční akci, nechce ani domýšlet, jaké by to mělo pro celou Organizaci důsledky!

Přesto zdobí jeho vilu upomínková medaile s mědirytinou p. Paroubka. To předsedovi hlava nebere!

22,00 p.č. - I. občerstvení - turecká + rozpustná káva

Na jídelním lístku jsou dnes i utopenci. Prý je připravoval sám p. Stareček. Několik účastníků by si je rádo objednalo, ale obsluhujícímu p. Marku Kadlečkovi došel chléb.

Pan Neděla volá operativně pí Nedělové zda je u nich „ještě někdo od nás“ - to ji trochu zarazilo, neboť od nich z rodiny jsou doma všichni.

On měl na mysli někoho od nás - z Organizace - aby po něm poslala chléb. Ne, nikdo se tam po summitu P8 takhle dlouho nezdržel.

Co teď? Naštěstí dorazil p. Martin Kadleček s dostatečnou zásobou pečiva.

II. občerstvení - utopenci, opečená klobása, chléb

Čekatelka sl. Lejčková už má v automobilu novou baterii. Zatím drží. Rádio nevypíná - za tři neděle se uvidí.

Do sálu se podařilo proklouznout i sl. Janě Veselé. Místopředseda to mlčky trpí, ví jak by mu na případnou výtku odsekla.

Pan Neděla žádá zapsat do zápisu, že platí 4 dospělé porce - tedy i pro Šimona a že manželé Kopečtí již zálohu zaplatili.

Čekatel p. Kopecký jede v termínu konání tábora na soustředění s „áčkem“. Na tábor dorazí až v úterý.

Zapisovatel navrhuje tábor uspořádat u Bílé skály, která je nedaleko od Černé skály v T.Š. O půl generace mladší se mohou smíchem prorvat - termín Bílá skála ještě neslyšeli. Naštěstí předseda a čekatel Kopecký toto místo znají.

Pokud by pokladník ztratil účetní knihu, musel by uhradit pokutu ve výši 10 000 Kč. Je to stejné jako když se v restauraci znehodnotí konzumní lístek.

Zapisovatel neslyší dění na druhém konci sálu. Musel si přesednout - a dobře udělal. Čekatelé Kamarýtovi nebyli už tři měsíce na schůzi jelikož byly na misijní cestě v Tibetu, Číně, Nepálu a Indii!

Cestovali vlakem, autobusem, džípem i pěšky. Na Everestu bivakovali v nadmořské výšce 5 000 m. Béma nepotkali, ale i v nejzapadlejších oblastech šířili předsedovo učení a rozdávali jeho barevné fotografie.

Bára (sl. Veselá) zahazuje zapisovateli zápis pod stůl.

Řadový člen p. Michal Novotný také vypráví nějaký zajímavý zážitek, ale je zase na jiném konci sálu než zapisovatel, takže není slyšet. Zapisovatel jen viděl, jak pokladníkovi předával modré bankovky a všichni mu tleskali a obdivně jej plácali po ramenou. Asi opět využil DMS predseda vice (částka - měna). Tak je to správné!

Má největší předpoklady, že bude na příští výroční schůzi vyhodnocen jako největší přispěvatel a obdrží z úst předsedy pochvalu před rozvinutou zástavou Organizace!

Čekatelé Kamarýtovi jsou ochotní uspořádat besedu - dnes není absolutně slyšet. Bylo dohodnuto, že v rámci příští pravidelné schůze 22.6. se uskuteční multimediální prezentace jejich cesty za použití notebooku, zvukové aparatury a projektoru - případně plazmové obrazovky.

Mají zajímavé postřehy, které od cestovatelů v televizi neuslyšíte. Tak například Tibeťané se při rozhovoru neustále zcela otevřeně hrabou v poklopci. Nebo v Číně ve vlaku plivou po chodbách. V Indii jsou normální prasata a neustále chtějí smlouvat. To je dost unavovalo.

V Nepálu, v horských oblastech, kde je zima, chodí vesničané doslova s holým zadkem. Aby se nemuseli svlékat, když se jim chce na toaletu. Nosí vzadu rozstřižené kalhoty a když si podřepnou, kalhoty se prakticky roztáhnou a oni tak neztrácí čas.

Na své cestě pravidelně četli zápisy - v internetových kavárnách a když jim bylo smutno, podkládali si na noc hlavu předsedovým portrétem.

Horké chvilky zažili v Pekingu. Latinkou tam nic psáno není a anglicky nikdo nemluví. Takže jídelní lístek bylo docela zajímavé čtení. Ale to až tak nevadí, alespoň mohli ukázat na jídlo u ostatních stolů, že je také chtějí. Horší to bylo třeba s městkou dopravou - čísla linek a jména stanic jsou pro Evropana pouze rozsypaný čaj. Zapsat si jméno hotelu a ulice kde bydleli, by zabralo celé dopoledne. Ještě že s sebou měli digitální fotoaparát - jméno ulice vyfotili a při zpáteční cestě hledali stejné obrázky.

Na podzim plánují Gruzii, Arméni a Vietnam. Ale nebude je to stát tolik jako Jürgena s Karin. Stačí 20 tisíc na jednoho za letenku - samozřejmě zpáteční - a tam už se dá žít třeba rok téměř zadarmo.

Zapisovatel byl vyslán domů dříve, jelikož vedení chtělo ještě něco důležitého projednat s 

pí Kozákovou a při té příležitosti se seznámil se slečnou čekatele p. Luboše Pazoura ml. Slečna se jmenuje Marcela a je z jižních Čech. Zápisy čte pravidelně, k panu předsedovi má kladný vztah, možnost zasílání DMS ji zaujala. Na příští schůzi se určitě dostaví - tedy pokud p. Pazour ml. nebude muset do zaměstnání.

Pro sl. Veselou bylo největším zážitkem ze zasedání, že ji sám pan předseda doprovodil až domů před vrátka.

 

 

Poděkování sponzorům:

p. Kulíček - I. občerstvení

 

 

 

 

Placená reklama:

Pokud vás mrzí, že se nemůžete zúčastnit zasedání a přesto chcete přispět, zašlete na telefonní číslo: 728 510 913 textovou zprávu ve tvaru: DMS predseda vklad. Tím budete mít zajištěno, že jakmile se s vámi pokladník setká, částku základního příspěvku od vás vybere.

Přispěvatelé, kterým nestačí výše základního příspěvku mohou posílat krátkou textovou zprávu v následujícím znění: DMS predseda vice (částka - měna).