zapis 49

Home

0607 Zápis z pravidelné schůze 20.4. 2007

 

 

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Lejčková - řadová členka

p. Michal Novotný - řadový člen

ing. Jan Veselý - řadový člen

p. Jakub Kulíček - řadový člen

p. Josef Kopecký - čekatel

 

Host: p. Svatoslav Halama

 

 

 

Pan místopředseda uzavřel jeden pruh na D1 při výjezdu z Prahy aby se mu lépe kopal optický kabel pro vysokorychlostní internet O2. Díky tomu tráví zapisovatel cesty z práce a do práce v kolonách. Dnes to ovšem bylo totálně zacpané z Pankráce až na Všechromy. Vezl na schůzi řadovou členku slečnu Lejčkovou, takže si nemohl dovolit zpoždění a tak po vzoru pana jednatele se proplétal mezi stojícími automobily i odstavným pruhem. Přesto nedorazili na zasedání včas.

Cestou do restaurace si zapisovatel všiml, že nám bourají biograf. Se slzou v oku zavzpomínal, jak do šestnácti let směl navštěvovat pouze odpolední představení - od pěti, protože od osmi kino patřilo místnímu podsvětí - Kott, Šiška, bratři Kulíčkové alias velký a malý Póna a jejich obdivovatelkám.

Zavzpomínal i na to, jak o letních prázdninách, kdy kino hrálo každý den, musel mít každý správný chasník u sebe jeho program a nejméně pětkrát za den jej podrobně studovat. Největší frajeři měli u sebe i program vlašimského letního biografu. Ten však zapisovatel nepotřeboval, neboť až do 18 let tam mohl pouze v doprovodu rodičů, jelikož se hrálo až do noci.

Řadový člen p. Michal Novotný doufá, že likvidace eternitové střechy biografu proběhla ekologicky a do zdejšího ovzduší neunikly azbestové částice.

Na maratónu v Paříži doběhl p. Neděla na 8 378 pozici. Celý závod běžel téměř v čele, ale protože zde nešlo o výhru nýbrž o zážitek, nechal se před cílem předběhnout aby jeho umístění symbolicky odpovídalo číslu předsedovy vily.

Na důkaz účasti nechává kolovat pamětní medaili ze žlutého kovu.

Veřejná přednáška o výletu Organizace do Paříže včetně audiovizuální dokumentace se uskuteční 30.4. na zahradní slavnosti u Nedělů. Paní Nedělová si připravila malé překvapení - praktickou ukázku typického oblečení současných obyvatel Francie s odborným výkladem.

Na cestu do Francie vybavil pana předsedu p. Barek domácí slivovicí. Na letišti v Orly mu byl tento osvěžující nápoj neznámým pachatelem odcizen přímo z příručního zavazadla!

Řadový člen ing. Jan Veselý zajistí pro Organizaci levné mobilní telefony. Nabídku zašle pomocí elektronické pošty.

Pan předseda dnes psal závěrečnou písemku z Čj. na téma „Co pro mě znamená láska“. Na třech stránkách formátu A4 se rozepsal o Organizaci a pí předsedové.

Čekateli p. Josefu Kopeckému si p. předseda postěžoval na nekvalitní trávník kolem svého domu. Pan Kopecký provede odborné provzdušnění a zavlažení trávníku - několikrát se po zahradě projede traktorem zn. John Deere tam a zpět. Ve stopách po traktoru se dobře bude držet dešťová voda čímž zároveň ušetří za nákladný závlahový systém.

Pan Neděla byl minulý víkend s rodinou na rekreaci v Borovsku. Ve volných chvílích jeho synové natrhali 2q žabince (co roste mezi jahodami) pro ptáčky čekatele Kopeckého. Chtěli se jim nějak odvděčit za příjemné štěbetání, které jim zpříjemňuje pobyt u bazénu sousedícím přímo s jejich voliérou.

Ve 21,25 p.č. dorazil na zasedání pan pokladník - což je jeho letošní rekord. Zapisovatel jej před celým kolektivem pochválil za krásně vyvedenou šatní skříň.

Pokladník spěchá s uzavřením pokladny, má toho dnes moc - přijde o dvě hodiny dříve a zbláznil by nás!

V rychlosti provedl výběr příspěvků, veřejně pochválil řadového člena ing. Jana Veselého za další DMS-vice a odešel do přední části restaurace, kde měl ještě nějaké naléhavé řízení.

Řadový člen ing. Jan Veselý se dojatě chlubí vyznamenáním od pokladníka v podobě SMS, kterou má na památku schovanou od výroční schůze (kde vlastně posloužil jako „pokusný králík“ při zavádění DMS): „Jsi prvním přispěvatelem, máš být nač hrdý! Jménem předsedy Ti děkujeme.“

Řadová členka sl. Lejčková už má po operacích. Dopadly dobře. Stehy už má také odstraněny a je v pohodě. Navíc má dnes krásné modré tričko s vyobrazením populárních rytmiček přímo na hrudi.

Místopředseda s řadovým členem ing. Janem Veselým soutěží, kdo se přes svého operátora dostane mobilním telefonem rychleji na stránky Organizace. V případě, že mají oba zapnuto načítání obrázků, je rychlost v podstatě stejná, jen zástupce Vodafone má telefon s větším displayem než zástupce O2 a prohlížení je tedy komfortnější.

Zapisovatel žasne nad výkřiky techniky, dosud netušil, že lze mobilem prohlížet internetové stránky. Až si pořídí nový telefon, bude si moci zobrazit fotografii p. předsedy, kdy se mu zamane.

22,00 p.č. I. občerstvení - dle přání rozpustná a turecká káva. Vedoucí p. Martin Kadleček dnes v pořádku servíroval dle funkcí avšak v nestřeženém okamžiku rozepsal kávu každému zvlášť na konzumní lístek. Ještě si nezapamatoval, že kávu sponzoruje pouze jeden z účastníků zasedání.

V úterý 24.4. pořádá Organizace výlet do vlašimského biografu na film „Vratné lahve.“ Aby pokladník nemusel po zaměstnání zpět do T.Š. pro šaty, vyzvedne mu je p. Neděla. Posledně mu dovezl i holící strojek a tělové mléko aby ve společnosti důstojně reprezentoval.

Na hotelu v Paříži neměli výletníci problém s numerickými zámky, neboť je včas řadový člen Michal Novotný varoval. Na recepci si vyžádali i obyčejné klíče.

Při startu maratónu měl předseda mrazení. Když 40 000 sportovců vyrazilo po Champs Ellysées byl to prý úchvatný zážitek.

Řadový člen Michal Novotný má mrazení pokaždé když vidí předsedu. To je prý také úchvatný zážitek.

Předseda na benzinové pumpě v Chebu zaplatil 40 Kč za sprchu a tekla mu pouze studená voda. Zapisovatel vloni na Horce zaplatil 20 Kč za sprchu a voda mu netekla vůbec.

Neznámí vandalové ukradli v uplynulém týdnu měděné okapy z kostela. Čekatel p. Kopecký tedy dnes vyjímečně nepřispěl do pokladny Organizace, bude muset v neděli naplnit jinou pokladničku.

Pan Petr Kulík pracuje jako správce golfového hřiště v Pardubicích. Koníček se mu stal zaměstnáním a domů jezdí pouze jednou za 14 dnů.

II. občerstvení - vaječný likér, výborně vychlazený. I místopředseda jej vypil na ex. Má už po maratónu. Další je až za tři týdny, takže si může dovolit životosprávu porušit.

Příští rok v březnu si Organizace zopakuje výjezd do zahraničí - tentokrát na maratón do Říma.

III. občerstvení - lahodný vaječný likér.

Termín příštího zasedání upřesní předseda až v průběhu následujících týdnů - má teď mnoho pracovních povinností a minimálně tři týdny bude na služební cestě mimo republiku.

Pan místopředseda pro výlet do Francie dlouho připravoval podrobný časový plán aby jim žádná významná památka neunikla. Bohužel po příletu ho skolila cestovní horečka a až do sobotního večera byl upoután na lůžko. Aby jeho práce nepřišla nazmar, ostatní výletníci mu splnili přání a od rána do pozdního večera lítali od jedné pamětihodnosti ke druhé.

 

Když si potom chladili bolavé nohy v lavoru na pokoji, místopředseda jim kladl záludné otázky aby si ověřil, že opravdu plán dodrželi.

O generaci mladší účastníci dnešní schůze si stěžují, že vaječný likér je pro děti a měli bychom změnit značku.

IV. občerstvení - malá whisky. Pan místopředseda se zdráhá do těchto orgií se zapojit. Ještě nedopil ani III. občerstvení. Už se nechce znovu učit chlastat.

Řadovému členu p. Michalu Novotnému vždy doma zdůrazňovali aby se vyhýbal Nedělovi, jinak že se z něj stane také takový ochlasta. Marně. Byl to jeho vzor.

V. občerstvení - velká whisky. Stálo to v přepočtu 5 DMS. Tolik osvěžení najednou se zdráhá požít i p. předseda.

VI. občerstvení - velká whisky.

Pro indispozici zapisovatele doplnil do zápisu poslední záznam řadový člen ing. Veselý: vedení Organizace ve 23,48 p.č. dnešní zasedání oficiálně končí a snaží se dopravit domů.

 

 

 

Poděkování sponzorům:

sl. Lejčková - II. občerstvení

p. Robert Šindelář - III. občerstvení

p. Halama - IV. a VI. občerstvení

p. Novotný - V. občerstvení

 

Nyní stačí na telefonní číslo: 728 510 913 zaslat textovou zprávu ve tvaru: DMS predseda vklad. Tím budou mít přispěvatelé zajištěno, že jakmile se s nimi pokladník setká, dlužnou částku základního příspěvku od nich vybere. Přispěvatelé, kterým nestačí výše základního příspěvku mohou posílat krátkou textovou zprávu v následujícím znění: DMS predseda vice (částka - měna).