zapis 48

Home

0507 Zápis z pravidelné schůze 30.03. 2007

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

ing. Šamša - jednatel

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Lejčková - řadová členka

pí Ilona Kopecká - řadová členka

p. Michal Novotný - řadový člen

pí Eva Frühaufová - čekatelka

p. Luboš Pazour ml. - čekatel

p. Antonín Frühauf - čekatel

Hosté:

pí Kulíčková, pí Nedělová, pí Kozáková, sl. Jana Veselá, sl. Johana Škardová, p. Miloš Kostner

 

19,20 p.č. - řadová členka sl. Lejčková volá z Prahy o pomoc - nenatočila po zimě vůz. Nepříjemnou situaci s ní sdílí i hostující slečny Veselá a Škardová. Po telefonickém zásahu pí Nedělové jejich dopravu na zasedání zajistí čekatel p. Fantyš.

První příspěvky do diskuse převzaté ze schůze o generaci starších U Uhlíře a od kupce jsou bohužel mimo zápis.

Jednatel ing. Šamša se doslova ztrácí před očima. Drží přísnou dietu a zhubl již 15 kg! Přestal jíst maso. Místo něj konzumuje převážně zeleninu a zbytky po manželce. Maso mu nechybí, ale když provádí po ránu inspekci Globusu a jde kolem uzenin právě vytažených z udírny, musí se dívat na druhou stranu. Stejně mu tečou sliny!

Pan Neděla se omlouvá čekateli Luboši Pazourovi ml. za nedorozumění s vojenským stanem. Kontaktoval jej totiž p. Karel Šindelář, zda by mu stan nezajistil na rozlučkovou party U Kovářů. Pan Neděla mu vyhověl, zapůjčil stan od benešovských záchranářů, čekatel Luboš Pazour ml. jej dopravil do Vlašimi, vypral a usušil na jarním slunci, avšak p. Karel Šindelář si jej nevyzvedl. Vypadlo mu to z hlavy! Pana Nedělu hrozně mrzí, že do toho Luboše zatáhl a z nečistého svědomí mu poroučí občerstvení mimo pořadí.

Hlavním bodem dnešního programu je příprava na výjezdní zasedání v Paříži po němž, v rámci ranního joggingu, pan místopředseda změří síly s tamními maratónci.

Odlet je 12.4. v 17,45 p.č. z mezinárodního letiště Praha-Ruzyně. Sraz v T.Š. je ve 14,00 p.č., dopravu zajistí p. Bohumil Kulíček st.

Každý může mít maximálně 20 kg zavazadel. Předseda s sebou nepotáhne konzervy, bude s rodinou navštěvovat místní vyhlášené restaurace a užívat si jejich gurmánských specialit. Zdroje jsou.

Do aeroplánu si bere pouze půllitr na kávu, rozpustnou kávu, cukr, salám a cigarety - prostě se sbalí jako když jede do práce. Zavírací nůž na salám si raději schová do boty aby mu jej při kontrole na letišti nezabavili.

Typ letadla pan místopředseda z hlavy neví - je to ale určitě napsáno na letovém řádu, který zapomněl doma. Předseda totiž kolektiv upozorňuje, že nesedne do Tůčka. Letěl s ním jednou k moři do Burgasu a bál se, že se rozsype. Ještě si vzpomíná, že na letišti v Burgasu se pásly kozy!

Rozcvičky v Boloňském lesíku povede pí předsedová. Pan místopředseda si později uvědomil, že v této lokalitě je nutno chodit zásadně „nahoře bez“ a proto vedoucím ranního cvičení bude raději pan předseda.

Tréninky roztleskávaček místopředsedova fanklubu budou následovat v pátek a v sobotu po snídani pod vedením pí Nedělové v hotelové hale.

Přílet je plánován na neděli 15.4. ve 22,00 p.č., opět na letiště v Praze-Ruzyni. Rozvoz účastníků po Praze a do T.Š. zajistí p. jednatel.

Manželé Kulíčkovi již mají zaveden internet a založili si i emailové adresy. Nikomu však nepíší, nemají na to čas.

Řadový člen p. Michal Novotný upozorňuje p. předsedu na zajímavý systém přístupu do pokojů v pařížských hotelích. Nemají totiž zámky na klíče, nýbrž na číselný kód. A to se mu při poslední návštěvě Francie zle vymstilo. Po celodenním úmorném chození po památkách a muzeích dorazil konečně do hotelu, ale před pokojem jej polilo horko - nemohl si ani za nic vzpomenout na číselnou kombinaci pro vstup. Neměl už sílu aby jel dvacet pater zpět na recepci pro pikolíka. Únavou usnul na koberci přede dveřmi. Do pokoje jej ráno vpustila až pokojská vezoucí mu snídani.

Minulou sobotu zaběhl pan Neděla skvělý čas na „Pražském půlmaratónu“ - hodina a třicet tři minut. To je lepší než vloni. Za odměnu po závodě pozval p. předseda celou jeho rodinu na Petřín. Ukázal jim kde stojí rozhledna, jak se do ní dostanou a náhle se kvapně rozloučil. Musel totiž dopravit do zaměstnání pí předsedovou. Rodině pana místopředsedy je ti líto.

Jednatel dnes málem zůstal stát v koloně na D1. Odstavný pruh byl ale kupodivu zcela prázdný, tak jím přejel na sjezd do Průhonic a vzal to na Benešov zadem.

Pochvaluje si, jaká je nová dálnice na Hradec - samá rovina, malý provoz a krásný asfalt. Jel ve středu na služební cestu do Pardubic a krásně to „odsejpalo“.

Pan místopředseda připojoval p. Klause na internet. Nenechal nic náhodě - místo obvyklého batůžku a PET lahve se štěpánovskou vodou se vybavil aktovkou ze pštrosí kůže, oblekem šitým na míru a plánem, že pitný režim bude doplňovat v hradní restauraci minerálkou Perier. Jelikož počítal i s tím, že poleze panu prezidentovi pod stolem k počítači, všila mu pí místopředsedová do značkových kalhot molitanové vycpávky, čímž se práce na kolenou výrazně usnadní.

Do brány vcházel spolu s p. Weiglem a chtěl s ním jet rovnou výtahem nahoru. Jaké však bylo jeho překvapení, když mu vrátný oznámil, že „nahoře“ už jsou kabely natažené - on má dodělat sklep! Pracoval tedy v hradních katakombách, plných pavučin a prachu a ještě musel od zaměstnanců hradu poslouchat nemístné poznámky na pana profesora. To mu vyloženě vadilo a musel se přemáhat aby je neokřikl. Ale těší jej, že teď už má pan prezident vysokorychlostní internet a může si klidně emailovat i s p. předsedou.

O přestávce v jednání předvedl kolektivu p. Ivan Čepelák své zbrusu nové tetování - v barvách vyvedená podobizna Vikinga na pravé paži sahající od zápěstí až k ramennímu kloubu.

Pokud by řadový člen p. Michal Novotný uvažoval o nějakém tetování, jednalo by se pouze o portrét pana předsedy nebo alespoň o nějaký výjev z jeho života.

21,30 p.č. I. občerstvení - jemně solené chipsy

Na jídelním lístku dnes chybí salám s cibulí - zapisovatel to zapomněl dát do zápisu z minulé schůze a p. místopředseda, který se podle zápisů striktně řídí, nutné ingredience neobjednal.

Řadová členka sl. Lejčková nakonec z Prahy jela náklaďákem přes Mirošovice, kde řidič nakládal plynové bomby. Hostující slečny Veselá a Škardová jely zvlášť pickupem s řidičem Mírou přímo před restauraci.

Novou autobaterii řadové člence sl. Lejčkové vybil CD přehrávač. Nikdo jí to nechce věřit, ale je to tak! Žlutého anděla na čísle 1180 volat nechtěla - bála se ceny.

Pokladník tedy zítra ráno musí do Vlašimi pro sedačky, neboť dopravu na sobotní bowling musí zastat on. Normálně jezdí bez sedadel - naloží tak delší části nábytku.

22,00 p.č. - II. občerstvení - rozpustná káva. Pan jednatel má průšvih - neobjednal manželům Nedělovým turka! Rozpustnou nepijí a mají zkažený celý večer.

Pan předseda tedy jejich kávy vypije - nemá s tím problém, pije běžně kávu z půllitru - dá si pouze více cukru a objedná jim kávu tureckou.

Řadový člen p. Novotný věnoval mimořádný příspěvek - je mu líto, že od výroční schůze ještě nepřispěl. DMS nevyužil - nezná prý číslo (na konci zápisu je pro jistotu uvedeno znovu).

III. občerstvení - vaječný likér

Řadový člen p. Novotný věnoval druhý mimořádný příspěvek - s úsměvem, jak podotýká: „Pro předsedu není peněz škoda!“

Předseda řadovému členu p. Novotnému veřejně poděkoval a pronesl krátký, leč úderný přípitek.

Řadová členka pí Kopecká opravuje informaci z minulého zápisu - pro akci „Želivka“ není k dispozici pět lodních lístků, ale pouze čtyři - pátý je kormidelník. Takže je to jasné - posádku bude tvořit předseda, pí předsedová, sl. Kristýnka a Kája. Ostatní jim mohou mávat kapesníčky ze břehu.

Pro přístup na hráz není třeba dle řadové členky pí Kopecké zvláštní povolení - pyrotechnickým nástrahám a ostnatému drátu se lze vyhnout přístupem po břehu nebo vystoupáním schodů od Nesměřic. Zapisovatel se prý nemá bát, bez výstrahy na něj palbu hlídač nezahájí. Nebo alespoň o podobném případu u kupce neslyšela.

Řadová členka sl. Lejčková už má po operaci vše v pořádku. Pokud se jí neudělá opar, zopakuje se stejný zásah příští týden na horní čelisti.

Čekatelka pí Frühaufová si pochvaluje, jaké jsou v restauraci pohodlné židle. Sedí na ní jako přibitá. Až při odchodu s hrůzou zjistila, že sedí na žvýkačce! Podle chuti se zřejmě jedná o zn. Pedro.

Místopředseda navrhuje p. předsedovi povýšení sl. Veselé na fotografku Organizace. Místopředseda by jí vše vysvětlil a sám by měl více času na rodinu a tvorbu stránek Organizace.

IV. občerstvení - vodka

Zapisovatel nedokáže zapsat štěbetání hostujících žen. Řadová členka sl. Lejčková sedí blíže k nim a tak zápis nejdůležitějších témat zaznamenala sama. Bohužel zapisovatel později zjistil, že její stenogram nedokáže rozluštit a tak široká veřejnost přijde o velice pikantní zážitky. Alespoň ženy se při jejich přednesu červenaly!

Místopředseda řeší s řadovou členkou sl. Lejčkovou aféru národního týmu fotbalistů. Podle slečny Lejčkové musí mít fotbalový svaz s hotelem uzavřenu exkluzivní smlouvu a hotel o nich nesmí nic prozradit. Jsou to všechno jen kecy.

 

Velrybí samci mají ve studené vodě přirození 180 cm dlouhé. V klidu.

 

0,02 p.č. - pan místopředseda si s řadovou členkou pí Kopeckou navzájem poroučejí vodky.

0,06 p.č. - řadová členka sl. Lejčková chce vědět zda eura na ubytování ve Francii pan místopředseda v pořádku dostal. Pan místopředseda ji to teď přesně nedokáže říct.

Řadová členka sl. Lejčková vyslovila p. Nedělovi soukromý a hluboký dík za krásné stránky o místních vodácích.

V. občerstvení - malé pivo

Na závěr dnešního shromáždění zapěl pan místopředseda z plných plic populární song „Slzy tvý mámy šedivý“, včetně imitace sóla bicích ústy.

Důležitá data:

13.4. - je výjezdní zasedání v Paříži - ve 20,00 p.č. sraz pod Eiffelovkou

20.4. - pravidelná schůze - sraz od Bahnem

 

Poděkování sponzorům:

pí Kopecká - I. občerstvení

ing. Šamša - II. občerstvení

p. Novotný - III. občerstvení

p. Kulíček - sponzor kávy pro manžele Nedělovi a IV. občerstvení

p. Neděla - V. občerstvení

 

Nyní stačí na telefonní číslo: 728 510 913 zaslat textovou zprávu ve tvaru: DMS predseda vklad. Tím budou mít přispěvatelé zajištěno, že jakmile se s nimi pokladník setká, dlužnou částku základního příspěvku od nich vybere. Přispěvatelé, kterým nestačí výše základního příspěvku mohou posílat krátkou textovou zprávu v následujícím znění: DMS predseda vice (částka - měna).