zapis 47

Home

0407 Zápis z pravidelné schůze 16.03. 2007

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Lejčková - řadový člen

p. Richard Šindelář - čekatel

Hosté:

p. Rostislav Vlach, sl. Jana Veselá, sl. Lucie Barková, sl. Pavla Gregorová, sl. Zuzana Krucká

V neděli 11.3. za krásného jarního počasí se uskutečnil výlet Organizace na soutok spojený s exkurzí soutického zámku a parku. Překvapil zvláště čekatel p. Josef Kopecký, který fundovaně výletníky seznámil s místopisem a historií této lokality. Vyprávění okořenil zážitky z mládí. Většina účastníků byla vůbec poprvé na pozemcích zámku a překvapilo je, že 5 km od domova je takové krásné, i když značně zanedbané prostředí.

Na závěr akce udělil předseda před nastoupenou skupinou čekateli Kopeckému ústní pochvalu. Zároveň však udělil důtku zapisovateli, který byl původně jmenován průvodcem na této akci, ale ani neví, kde soutok leží a ještě navíc málem způsobil hromadnou dopravní havárii u sjezdu z dálnice. Zapisovatel se chabě brání, že nebyl dodržen nedělní polední klid a tak se nemůže soustředit dokud knedlíky a zelí nevytráví.

Bohatá fotodokumentace z výletu je na internetu.

Dnes cestou na zasedání pan místopředseda brilantně telefonicky, mimo zápis, odvrátil hrozící ekologickou katastrofu.

Vedoucí restaurace p. Martin Kadleček hned při příchodu sděluje předsedovi, že pořídil do kuchyně nové kávové lžičky, neboť se dočetl v zápisu, že původní aluminiové Organizaci nevyhovovaly.

Pan Rostislav Vlach si stěžuje, že mu Organizace ani nepoděkovala za zřízení domény. Pan předseda mu vysvětlil, že musí pozorněji číst zápisy. Pochvala za doménu a sponzorský dar již v něm byla uvedena (návrh podával p. místopředseda), nicméně pověřil pana místopředsedu aby vedle sedícímu p. Vlachovi ještě jednou - jeho jménem - poděkoval.

Pan Neděla tlumočí nabídku řadové členky pí Kopecké na výlet lodí po přehradní nádrži Švihov. Ovšem má k dispozici pouze pět vstupenek. Ostatní mohou předsedovi, který určí zbylé čtyři pasažéry, kynout z hráze.

Pan místopředseda si stěžuje, že rozeslal na čtyřicet emailů a SMS zpráv s dotazem, kdo pojede letošní vodu a jakou chce loď, ale jak předpokládal, ozvali se pouze čtyři lidé.

Zapisovatel s pí Kozákovou se odpovědi zdrželi, jelikož odborným názvům lodí nehoví, ale chtějí tu stabilnější. Předseda ještě neví zda se zúčastní, pravděpodobně bude v zaměstnání. Řadová členka sl. Lejčková loď neobjednává, s někým se sveze.

Aktuality z tisku:

Pákistánec Chálid Šajch Muhammad se Američanům konečně po čtyřech letech na Guantánamu přiznal nejen z přípravy útoku 11. září, ale i z celé řady dalších útoků.

Snad ho teď nepustí, třeba se přizná ještě k něčemu dalšímu!

Čunek je padouch, ale Kalousek je jednička. Tlustého daňové kolečko se točí jinak než v něj jeho voliči věřili.

Když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž - jeden kariérista co byl v mládí formálním milicionářem a teď dělá účetního v ČT plní přední stránky novin několik dní a naše mladá demokracie se cítí takovým padouchem ohrožena, ale druhý kariérista - elitní estébák - nyní pilíř demokracie, se pouze mihl na čtvrtých stránkách nejčtenějších deníků.

Po dlouhé době mezi nás zavítal čekatel Richard Šindelář. Pracuje na hlavní úvazek v DeltaGazu pod vedením Josefa Korna a je spokojený. Má nyní více času na rodinu.

Poměrně obšírně informoval kolektiv o novinkách z katastru naší obce, bohužel vše mimo zápis.

Pan Neděla dnes při ranním joggingu doběhl pí Gregorovou - ta neběžela, normálně šla do práce. Chtěl ji plácnout přes zadek, ale v poslední chvíli si to rozmyslel a jen jí pozdravil strohým „čáu“. Jaké však bylo jeho překvapení, když zjistil, že se nejedná o pí Gregorovou, nýbrž o pí Lejčkovou! Začal se omlouvat, že je mlha a navíc je krátkozraký, ale ona to vzala s úsměvem a mu odpověděla také „čáu“.

Řadová členka sl. Lejčková má sádrový obvaz na dásních (ona tomu tak říká, i když se ve skutečnosti jedná o nějakou plastickou hmotu). Podrobila se plánované operaci a teď nemůže moc mluvit a nesmí se smát aby jí nepopraskaly stehy.

Řadový člen Jakub Kulíček s čekatelem Petrem Veselým chtějí velkou loď, pan místopředseda prý ví oč se jedná.

Hostující sl. Pavla Gregorová se sl. Lucií Barkovou chtějí tu hubenější.

Pan místopředseda běží v sobotu 24.3. „Pražský půlmaratón“. Pan předseda mu uděluje poslední strategické rady. Pokud se podle nich bude řídit, nelze nezvítězit.

V případě hrozící paradentózy je nutno masírovat uzdičku jazykem.

22.00 p.č. - I. občerstvení - rozpustná a turecká káva + tatranka a Mila. Ke kávě jsme dostali zbrusu nové lžičky z nerezu. Všichni si je chválí, jen p. Neděla míní, že je to škoda peněz. Hliníkové se mu líbily více.

Po kávě dorazil p. pokladník. Přinesl velkou novinu - p. Karel Šindelář končí v restauraci U Kovářů. Ta stará fuchtle zase zvýšila nájem a on už se nenechá vydírat. Končí i p. Matuška. Pan Karel má (sám) už měsíc v provozu bývalou kavárnu vedle „Zeleného stromu“.

Zapisovateli dostal od pokladníka za úkol zrušit příští víkend (24. - 25.3. 2007) veškeré soukromé akce - bude se montovat skříň!

Pokladník veřejně chválí čekatele manžele Frühaufovi, že pravidelně využívají možnost zasílání DMS a tímto apeluje i na ostatní.

Ještě jednou pro ty co nesehnali zápis z výroční schůze - nyní stačí na telefonní číslo: 728 510 913 zaslat textovou zprávu ve tvaru: DMS predseda vklad. Tím budou mít přispěvatelé zajištěno, že jakmile se s nimi pokladník setká, dlužnou částku základního příspěvku od nich vybere. Přispěvatelé, kterým nestačí výše základního příspěvku mohou posílat krátkou textovou zprávu v následujícím znění: DMS predseda vice (částka - měna).

Pan Neděla od dubna do září uzavře na D1 jeden pruh v každém směru od nultého km do 2,5 km. Bude natahovat nové kabely. Uzavírku kromě něj využijí i stavaři na vybudování odstavného pruhu a protihlukové stěny.

Zapisovatel s řadovou členkou sl. Lejčkovou navrhují, aby se z toho důvodu posunul začátek pravidelných zasedání. Teď se v pátek nedostanou z Prahy včas!

Pokladník se sl. Johanou chtějí velkou loď.

Řadová členka sl. Lejčková dává mimořádný vklad - je jí hanba, že ještě neposlala DMS! Tak je to správné, tak to má být!

Dále sl. Lejčková agituje hostující mládežnice pro vstup do Organizace. Slečny jsou zmateny a mají spoustu dotazů. Hlavně je zajímá, jak dlouho musí dávat, jaká je výše příspěvků a tak.

Pan místopředseda jim přednesl předsedovu vyhlášku o právu první noci. Ony však svatbu zatím neplánují.

Pan předseda jejich přijetí či nepřijetí zváží až v klidnější atmosféře na předvýjezdní schůzi 30.3.

Tam se také rozhodne, zda bude řadová členka sl. Lejčková povýšena na personální manažerku Organizace.

Řadové člence sl. Lejčkové praskly stehy.

 

 

Poděkování sponzorům: p. Neděla - I. občerstvení