zapis 37

Home

1506 Zápis z výjezdního zasedání 16.9. 2006

 

Prezence:

p. Kulíček s dětmi - předseda

p. Neděla s dětmi - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

ing. Šamša s dítětem - řadový člen

sl. Lejčková - čekatelka

pí Kopecká s dětmi - čekatelka

pí Květa Šindelářová s dětmi - čekatelka

Hosté: pí Kulíčková, pí Nedělová, pí Kozáková, p. Josef Kopecký, p. Michal Novotný, p. Petr Filip,

p. Petr Šamša, p. Jakub Kulíček se slečnou

Výjezdní zasedání v Pasece „U Dubu“ uspořádal pan místopředseda u příležitosti svých pětatřicátin. Pro občerstvení zajistil sudové pivo s chladícím agregátem a se spoustou pravých domácích vuřtů.

Pro mládežníky naší Organizace uspořádal soutěž v pouštění draků a v tlakování pivního sudu hustilkou z bicyklu.

Ovšem nejprve musel celý prostor uklidit od odpadků zanechaných předchozími rekreanty. Byly toho dva velké plastikové pytle, pro které musel přijet dodávkový vůz zjednané asanační firmy.

Čekatelka sl. Lejčková pro tuto významnou událost načisto změnila image. Má slušivý nový sestřih havraních vlasů a jeví se tak ještě mladší. Před začátkem akce však musela vlastním tělem bránit ohniště, neboť se zde rozhodli uspořádat besídku mládežníci o dvě generace mladší (samozřejmě dvě generace od zapisovatele). Zcela v klidu jim asertivně vysvětlila, že dnes se prostě musí přesunout jinam. Tak šli do Lomu.

Pan Michal Novotný se dožaduje opravy minulého zápisu ze slavnostní schůze. 30.9. zde U Dubu opravdu pořádá oslavu narozenin, ale ne třicátých, je mu teprve 27. Nechápe, jak to mohl zapisovatel takto zkomolit. Zapisovatel se omlouvá, že věk v restauraci přeslechl a doma mu připadalo, že třicet je odpovídající, jelikož s mladšími již ani snad kamarádit nemůže. Takže může.

Pan Neděla krátce informoval o maratónu v Alpách. Trať vedla stále do kopce a čas měl o hodinu delší než obvykle, neboť v posledním úseku se již běžet ani nedalo - všichni borci šli rychlým krokem v zástupu po úzké horské stezce.

Podrobná prezentace s fotodokumentací se uskuteční na pravidelné schůzi v pohostinství - pochopitelně s notebookem a projektorem.

Zapisovatel referoval panu Nedělovi (neboť všichni ostatní tam byli) o triatlonu na Horce, kde byl letos na startovní čáře jediným zástupcem Organizace. I přesto, že trať dlouhou 37 km zdolal na bicyklu ve svém osobním rekordu za hodinu a čtyřicet čtyři minut - a to bez zastávky, i přes to, že potom ještě uběhl dva kilometry, což nedělal ani na vojně a na závěr vypil na ex pohár neskutečně studeného piva, skončil v celkovém pořadí až devátý, čili ve druhé polovině výsledkové listiny.

Předseda zapisovatele veřejně pokáral, jelikož nesplnil jeho zadání. To znělo jasně: „Organizace musí opět získat pohár“. Zapisovatel se kál a snažil se předsedův hněv zmírnit alespoň připomínkou, že v závěrečné soutěži v pití piva byl první. To však předsedu nezajímá, on chce vidět výsledky v klasických sportovních disciplínách. Pan Neděla se tedy pokusí do příštího ročníku zapisovatele rozpohybovat.

Dále se zapisovatel svěřil, že při vyčerpávajícím sprintu na bicyklu jej nejvíce těšilo, že p. primář Mašek jede až za ním a že tedy v případě kolapsu bude mít zajištěnu okamžitou profesionální pomoc.

Takové štěstí však neměla pí Benešová, která jela až na chvostu pelotonu. V Ledči při přejezdu litinového kanálu nezvládla balanc na předním kole a v plné rychlosti padla do vozovky těsně před právě projíždějící automobil. Pohotový řidič naštěstí stihl vůz ubrzdit. Ani příliš nenadával, jen upozorňoval na nutnost používat cyklistickou přilbu. Paní Benešová vyvázla pouze s několika oděrkami. Někdo z kolektivu - pochopitelně v žertu - potom poznamenal, že je to smůla, neboť příští rok se tak mohl jet memoriál pí Benešové.

Pan Veselý přednesl závěry z dovolené ve Vysokých Tatrách. Kromě krásného počasí a dokonalého turistického vyžití mu nejvíce utkvělo v paměti, jak při cestě tam, projel hned v Souticích na D1 ekologickou katastrofou způsobenou, jak jinak, řidičem kamionu a jeho zářivě naleštěný automobil byl v mžiku kompletně zastříkaný naftou. No a aby toho nebylo málo, ztratil svůj památeční švýcarský kapesní nožík s emblémem Management Data Praha spol. s r.o.

Na zasedání dorazil p. Petr Filip hledající zde své potomky. Pan místopředseda jej pohostil, zatímco potomci proháněli jeho zánovní automobil zn. Š 105 po lesních cestách. Pan Filip hrdě poukazoval na perfektně fungující osvětlení vozu neboť je špičkovým autoelektrikářem. V současné době dává dohromady jeden z motocyklů zn. Jawa 90, které má už tři.

Předseda také kupuje motocykl. Má sice doma Pionýra, ale chybí mu několik podstatných součástek. Strýček Franta, který má podobných součástek plnou garáž mu nic nedá, neboť sám má málo.

Pan jednatel stále nedorazil.

Zde na okamžik zasedání přerušil prudký liják. Pana místopředsedu to však nezaskočilo. Operativně se během okamžiku veškeré vybavení přesunulo do pergoly pana předsedy, kde schůze pokračovala.

Dalším bodem byl hrubý náčrt volebního programu naší Organizace, který nastínil p. Neděla:

Kandidátní listina pro volby do zastupitelstva obce Trhový Štěpánov konané 20. a 21.10.2006

Typ volební strany: sdružení nezávislých kandidátů

Název sdružení: Organizace 5.prosince

Kandidáti:

Tomáš Neděla 35let technik Dalkovická 360 Trhový Štěpánov bez politické příslušnosti

Karel Kulíček 41let řidič Zahradní 378 Trhový Štěpánov bez politické příslušnosti

Miloslav Veselý 39let zapisovatel V Zátiší 274 Trhový Štěpánov bez politické příslušnosti

Ing. Jan Veselý 28let technik Náměstí 15 Trhový Štěpánov bez politické příslušnosti

Jakub Kulíček 21let živnostník Lipová 343 Trhový Štěpánov bez politické příslušnosti

Bohumil Kulíček 18let student Lipová 343 Trhový Štěpánov bez politické příslušnosti

Zmocněnec: Jana Nedělová Dalkovická 360 Trhový Štěpánov

Zástupce zmocněnce: Marcela Kulíčková Zahradní 378 Trhový Štěpánov

dostavba kanalizace na úkor ostatních investic

výstavba dětského hřiště uprostřed obce

podpora výstavby rozhledny na Javornické hůře

zprůhlednění financování obce

zamezení opětovného zprovoznění lomu

uvítací cedule při příjezdu do obce, rozcestník na náměstí

ochrana zeleně v obci

navázání kontaktu s ing. Pavlem Pavlem

vyhlášení referenda o rušení nedělního klidu

větší ochrana staré zástavby

pomoc okolním obcím s jejich problémy (např. formou schránek důvěry)

podpora živnostníků

umístění retardérů či dopravních značek v místech zvýšeného výskytu dětí (hřiště u vodárny,autobusová zastávka)

všeobecná podpora sportovních a kulturních aktivit

V následné diskusi p. Neděla některé body osvětlil. Tak například kontakt s Pavlem Pavlem bude navázán za účelem pomoci při stěhování místního kostela. Do Javorníka. Kulturní památka tak zůstane zachována a příjem televize Prima již nebude Pod Pasekou rušen, což spoluobčané jistě ocení. Pouze pan Josef Kopecký se příliš nadšeně netváří. Ale vidina nedělní procházky na čerstvém vzduchu, čarokrásnou krajinou, při které před obědem náležitě vytráví jej jistě zviklá.

Slečna Lejčková upozorňuje na fakt, že vyhláška o rušení nedělního klidu již dávno platí - pouze ji mnoho zahrádkářů a drobných rolníků nedodržuje. No a právě proto vypíšeme referendum a pokud to většina občanů odsouhlasí, budou nastavená pravidla kontrolována a tvrdě postihována.

Tento návrh uvítal i pan předseda. V neděli po kostele chce mít prostě klid.

Zapisovatel v této souvislosti vznesl opět dotaz na p. Josefa Kopeckého, jak je to s vyvážením močůvky v okolí obce a připomněl mu, jak se v Zahájí dušoval, že to neexistuje. Na vlastní oči zapisovatel i místopředseda viděli traktor zn. John Deere s lejtou, jak to bez skrupulí pere ven hned za T.Š. Prý jsme měli vlčí mhu!

Podle informací od pí Lejčkové, má naše Organizace právo mít ve volební komisi svého zástupce. Konkurz na tento zodpovědný post vyhrála pí Mgr. Jana Veselá.

Budeme tak mít zajištěn přísun nejčerstvějších průběžných výsledků a akreditovaní novináři v našem improvizovaném volebním studiu nebudou jen trapně čekat na konec voleb. Natažení kabelů televizním štábům zajistí p. Neděla.

Pokladník se cestou z montáže také zastavil na zasedání. Aby si mohl s místopředsedou připít hodí domů vůz a vrátí se.

Stále ještě řadový člen ing. Šamša zhotovil ze zbylých špekáčků a cibule delikatesní druhou večeři. Vedení Organizace uznává, že by již bylo záhodno svěřit mu nějakou významnější funkci aby neztratil motivaci.

Finální projednání jeho povýšení je zařazeno na program následující pravidelné schůze 29.9. spolu s proplacením nákladů za registraci Organizace panu Nedělovi.

Místopředseda referuje předsedovi o internetových stránkách konkurenční organizace o generaci mladších. Moc se mu líbí a zajímal by ho jejich tvůrce. To není problém, sděluje p. Michal Novotný, tvůrcem je „Mladý a nadějný“ se kterým nás rád seznámí. Toho času však pobývá v Bostonu a to je přece jenom trochu z ruky.

Předseda chce znát stav pokladny, na kolik letenek by to vyšlo, leč pokladník se dosud nevrátil.

Pan Neděla se mimo zápis houževnatě zastal okrádaných hostinských.

Zapisovatel unaven po dlouhé cestě z dovolené si na dvě hodiny schrupnul. Na stole. Místopředseda provedl jeho dokumentaci, jelikož má na internetových stránkách zastaralou fotografii. Pan Michal Novotný fotografie na místě zcenzuroval. To se prý nedělá.

V brzkých ranních hodinách se účastníci pomalu začali rozcházet domů. Aby nás jednatel s pokladníkem nehledali U Dubu až konečně dorazí, určil předseda trojčlennou hlídku ve složení

p. Michal Novotný a p. Jakub Kulíček se slečnou, kteří na ně počkají a pohostí je.