zapis 35

Home

1306 Zápis z pravidelné schůze 28.7. 2006

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Kulík - jednatel

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Lejčková - čekatelka

p. Richard Šindelář - čekatel

Hosté: pí Kulíčková, pí Ilona Kopecká, p. Josef Kopecký, pí Frühaufová, p. Frühauf,

 

Pro velký hic se zasedání uskutečnilo venku před restaurací „na stojáka“. A to tu ještě nebylo! Předseda si pochvaluje, že jsme tak více na očích. Blíže k prostému lidu.

Místopředseda zítra slaví pětatřicáté narozeniny. Paní předsedová našemu sportovci předala za celou Organizaci vlastnoručně pečený dort se spoustou vitaminů a stopových prvků.

Předseda a místopředseda se svými rodinami strávili část minulého týdne odpočinkem na Lipně. Kromě vodních radovánek a výlety do okolí ani zde nezapomněli na pracovní povinnosti. V obci Lipno si prohlédli nově zrekonstruovanou radnici s balkónem, ze kterého bude předseda příští léto (na žádost místního zastupitelstva) poslední týden v červenci, každý den zhruba od 18,00 p.č. promlouvat k občanům shromážděným na náměstí. Radní si dobře spočítali, že projevy našeho pana předsedy nejen že značnou měrou přispějí ke všeobecnému rozhledu zdejšího obyvatelstva, ale také zviditelní jejich kraj ve světě, neboť již teď místní hotel přijímá rezervace od zahraničních televizních štábů - pochopitelně západních.

Místopředsedu ještě na rekreaci zaujalo, že pan předseda snídá syrové maso. Normálně si na chléb namazal vrstvu mletého hovězího z jednoročního býčka, na ní nakladl cibuli pokrájenou na kolečka a porci snědl. Pan Josef Kopecký prý jednou při grilování nedočkavě snědl celou syrovou kotletu. Proto je tak temperamentní. Místopředseda to pravděpodobně také vyzkouší, je zvědavý zda to nějak ovlivní jeho kondici.

Pan Neděla při ranním kondičním běhu na Lipně zabloudil do vojenského výcvikového prostoru Boletice. Normálně běžel do vesnice podle silničních ukazatelů a výstražné tabulky „Dopadový prostor“ a „Nebezpečí ohrožení života“ nevnímal, neboť má pro strach uděláno. Ve vesnici pochopil, že cedulky nelhaly. Statečně pokračoval aby nevypadl z rytmu až se konečně dostal k závoře vedoucí zpět do civilního světa. Hlídku střežící vstup na cvičiště v parádních uniformách (asi čekali delegaci z USA) slušně pozdravil „dobrý den“ a než se vojáci rozkoukali, byl v trapu. Domnívá se, že varovné výstřely, které zaslechl určitě nepatřily jemu.

Kamióny dostaly přes prázdniny zákaz v pátek jezdit po dálnici a je to znát. Zapisovatel i sl. Lejčková dnes cestovali v pohodě. Panu předsedovi se u nového náklaďáku porouchala klimatizace a tak příliš v pohodě není.

Minulou sobotu proběhl u Voigstů golfový turnaj, kde byli hlavními hosty p. Skopeček a p. Korn. Jednatel neví zda se jedná o Josefa nebo o Jiřího Korna. Měl rozehrané utkání na body a neměl čas se ohlížet.

Manželé Kopečtí nečetli zápis z tábora Zahájí - nemají internet. Pan Neděla zajistí natažení drátů. Místopředseda si v Zahájí vůbec nevšiml rozlučky s Markétou a nemá ani chataře zdokumentované. Pan Josef Kopecký informace ze zápisu potvrzuje.

Pan Josef Kopecký si sám opravil „kristusky“ poničené na táboře v Zahájí pomocí svářecího drátu. Místní obuvník chtěl za opravu 150 Kč a to je více než cena obuvi.

Pan Neděla chtěl před časem zašít dírku na své drahé, speciální běžecké obuvi. Jako bonus dostal novou korkovou podrážku - původní se obuvníkovi jevila opotřebovaná. Pan Neděla se málem rozplakal.

Kulíčkovi jedou hned po vodáckém výletu do Chorvatska a po jejich návratu se uskuteční finální práce na předsedově novém plotě. Stavební práce bude řídit p. jednatel Kulík. Všichni jsou srdečně zváni na brigádu.

Láďa Hotovec láká sl. Lejčkovou k návštěvě taneční zábavy v Keblově. Jasně mu dala na vědomí, že nejprve bude schůze a teprve potom zábava. Tak je to správné, tak to má být.

Zapisovatele už nebaví stát a nakonec takto se ani nedá pořídit záznam z jednání. Šel si tedy do restaurace odpočinout a přišel tím logicky o část příspěvků - proto je také dnešní zápis kratší.

Tuto neděli se opět u bazénu pana místopředsedy uskuteční turnaj v ping-pongu. Tentokrát bude hrát i p. předseda. Začátek ve 13,30 p.č.

I. občerstvení - turecká káva

Do problémů se v minulých dnech dostal čekatel p. Křepela. Přestala mu tisknout zánovní značková tiskárna což jej zdržuje od práce neboť potřebuje tisknout andělíčky v různém stupni rozpracování. Přivolaný technik na místě zjistil, že počítač pana Křepely je značně zavirován a vyčistění zabere více času. Odvezl si tedy veškeré vybavení a následně zavirované PC elegantně „odčervil“ příkazem „Format C:\“, který jak všichni jistě víte totálně smaže celý disk.

Nyní již na počítači žádné viry nejsou, ale tiskárna přesto netiskne a kromě toho p. Křepela přišel o podstatnou část důležitých dokumentů. Teď už ví, stejně jako pan Neděla, že je třeba vše pravidelně zálohovat.

Bližší pokyny k vodáckému výletu do Pikovic rozešle p. místopředseda opět v dostatečném předstihu elektronickou poštou.

Následovala diskuse o podobě naší kandidátky do obecního zastupitelstva a formě podání. Podle zákona je třeba Organizaci buď zaregistrovat minimálně 66 dnů před konáním voleb na Ministerstvu vnitra ČR - což bylo funkcionáři zamítnuto neboť to obnáší vést účetnictví a vůbec být pod dohledem, nebo se zapsat mezi nezávislé kandidáty, kteří ale asi musí sbírat nějaké podpisy.

Podrobné informace má za úkol vyzvědět sl. Lejčková, která má na radnici známé.

Pan jednatel Kulík spolupracuje s bratrem pana místopředsedy na podpisové akci za svolání referenda, které by bylo směrodatné pro politiky rozhodující o dočasném umístění humanitárních raket s chytrými atomovými hlavicemi (dokáží v davu demokraticky smýšlejících lidí odhalit a zlikvidovat protiamericky naladěného teroristu) na našem území.

Má již podpisy zaplněno několik archů. Z davu zazněl ojedinělý názor, že je dobře, když nás rakety budou chránit před chemickými zbraněmi Saddáma Husajna, které jsou dodnes připraveny v tajné skrýši k okamžitému použití, či před Talibánem, který svou chytlavou ideologií doslova zamořuje celý vesmír. Argument že oba zmíněné režimy, stejně jako spoustu dalších, náš nerozlučný bratr nejprve vyzbrojil, vycvičil a poté označil za Satana nebere křikloun v potaz.

Pan pokladník úspěšně rozjel podnik. Neví kam dřív skočit. Zaměstnance přesto asi zatím brát nebude. Pouze chystá spolupráci s kolegou na živnostenský list a uvažuje o jedné sympatické paní do kanceláře.

Není žádný troškař - velkoplošná reklama na fasádě, barevné vizitky (nechává kolovat), internetové stránky a osobní email!

Pan Neděla při podrobném prostudování vizitek nalezl chybu - píše se tam, že otevírací doba je

od 7,00 p.č., čemuž nevěří. Pan Robert Šindelář rezolutně potvrzuje správnost informace z vizitek, ale je možné, že v zimě to někdy nestihne. Nebo po zábavě.

Další nepřesný údaj je dle p. Neděly dovětek „dle tel. dohody“ - vždyť telefon zásadně nebere! Prý se polepší.

Místopředseda s předsedou si dělají těžkou hlavu z ceny hormonální antikoncepce. Aby se to vyplatilo, je třeba zvýšit frekvenci styků. Alespoň na dva měsíčně.

Čekatel p. Richard Šindelář nadepsal konzumní lístek pro naši Organizaci „Schůze“.

Zapisovatel podal návrh na přijetí manželů Kopeckých za čekatele. Vedení po krátké poradě souhlasí s povýšením pouze pí Kopecké, při nejbližší slavnostní příležitosti.

 

Poděkování sponzorům:

Kolektiv dnes hostil pan místopředseda Neděla. Děkujeme!