zapis 33

Home

1006 Zápis z mimořádné schůze 26.5. 2006

 

 

Prezence:

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Lejčková - čekatelka

p. Richard Šindelář - čekatel

Zvláštní host: sl. Veronika Makovičková + Toník

Hosté: pí Nedělová, a Vláďa Svoboda

 

 

Dnešní mimořádné zasedání svolala sl. čekatelka Lejčková u příležitosti návštěvy sl. Makovičkové v T.Š.

Začátek zasedání byl kvůli tradičně neprůjezdné D1 posunut na 20,30 p.č. Zapisovatel dnes vytvořil rekord - na první rychlostní stupeň z Bělehradské ulice v centru Prahy až na patnáctý kilometr D1 (Všechromy) za jednu hodinu a čtyřicet minut - samozřejmě nehoda kamiónu.

Sl. Lejčková také stála v koloně, ale dnes netroubila.

Pan jednatel Kulík pro naši skupinu obětavě držel celé odpoledne místo u stolu, ale ze schůze se omluvil neboť se již cítil velmi unaven. Jen v rychlosti potvrdil, že na zajištění hodnotného daru pro předsedu a pí předsedovou u příležitosti kolaudace jejich vily pracuje.

Čekatel p. Richard Šindelář nás přivítal s pohmožděným obličejem. Naše obavy, že se také zúčastnil sjezdu dentistů a byl napaden některým militantním členem ODS se naštěstí nepotvrdily. Vysvětlení je zcela prosté - se svou dcerou Radkou vyrazil do sokolovny na diskotéku s názvem „Chyť si svoji slepičku“.

Skvěle se bavil, s dcerou si zatančil a v deset hodin chtěl vyrazit k domovu. Bohužel se cestou k východu připletl do rvačky - ze které sice vyšel bez úhony, ale když se znesváření adolescenti dozvěděli, že jim natloukl již téměř člen Organizace 5. prosince, musel jim až do rána vyprávět o předsedovi a oni jej na oplátku hostili.

Za úsvitu konečně dorazil k domovu. Sedl si na lavičku a zálibně pozoroval na poli skotačící zajíce. V tom jej zmohla únava - usnul a spadl z lavičky přímo na obličej.

Letos je počasí obzvláště vypečené. Dlouhotrvající mrazy vystřídal vítr a déšť. Zapisovatel po loňském neúspěchu s laciným altánem z trubek letos pořídil na zahradu kvalitní altán z jeklu. Druhý den jej silný vítr i přes různá zabezpečení totálně zničil.

Na Pražském maratónu počátkem května dosáhl místopředseda (jak již všichni víte) času o 9 a půl minuty lepšího než na ÖMV maratónu a je tedy vidět zlepšující se tendenci. Koncem sezóny již určitě svůj loňský rekord překoná.

Po deváté hodině konečně dorazil hlavní host - sl. Makovičková s Toníkem. Pochlubila se celým albem fotografií Toníka - z ultrazvuku. Zvláště moderní 3D obrázky kolektiv zaujaly a manželé Nedělovi dokonce uvažují o pořízení dalšího potomka, neboť by také chtěli 3D fotky.

Z další diskuse se sl. Makovičkovou vyplynulo, že otec se již přihlásil. To nám ovšem poněkud komplikuje situaci, jelikož dle závěrů minulého zasedání se otcovství měl slavnostně ujmout náš pan předseda, který k porodu delegoval zapisovatele, jelikož ten to ještě neviděl. A teď jsou všechny plány v čudu. To bude předseda zklamaný!

Pan místopředseda vezl tento týden z Vlašimi dva stopaře. Jeden hned po usednutí usnul (sl. Lejčková dle popsaných příznaků jeho chování usoudila, že byl „zkouřený“) a na Kostelíku jej musel budit - ale vystoupil bez problémů. Druhým stopařem byl sám mladý pan předseda a poskytl panu místopředsedovi zajímavé informace, které se hodí do připravovaného článku pro Štěpánovský zpravodaj. Avšak na tyto informace bylo později uvaleno přísné embargo!

U kupce se proslýchá, že účinkující utekl ženich doslova přímo od oltáře. Už měli vytištěné oznámení. V duchu jsme ji politovali. Ostatní dvě nájemnice jsou již šťastně zadány.

Dále se u kupce probíralo, že pí Lejčkovou chce ještě do voleb na úřadě vystřídat -mimo zápis- osoba. Slečna Lejčková o tom nic neví, pouze je jí známo, že toho maminka má již dost. Stále chodí kontroly z finančního úřadu.

Místopředseda po sl. Lejčkové vzkazuje pí Lejčkové aby to do voleb ještě vydržela. Pak už to převezmeme my a o kontroly se postaráme. Mimochodem starosta byl viděn v novém osobním voze a nevíme zda se jedná o soukromý nebo o služební. Stav zjistí sl. Lejčková a pokud se jedná o služební vůz, nemusí Nedělovi použít slevu na Volkswagen - ušetří více neboť nový služební je přece jen výhodnější.

Zapisovatel informuje kolektiv, že židovský hřbitov je uzamčen a je tedy nutné před plánovaným výletem na něj sehnat klíče. Všichni to ví, jen se neví zda má klíče pí Jehličková nebo starosta.

Jak již bylo několikrát zaznamenáno - příští týden se pod patronací naší Organizace uskuteční oslava kolaudace předsedovy vily. Místopředseda sestavil seznam hostů a předal jej panu pokladníkovi, který zajistí výběr příspěvků na předsedův nový plot. Paní Nedělová nabídla při výběru pokladníkovi pomocnou ruku a p. Šindelář jí tedy část pochůzek ke sponzorům přenechá.

I. občerstvení - černá káva

Pan Neděla aktualizoval internetové stránky naší Organizace a vystavil zde i program denní činnosti na táboře v Zahájí a jídelní lístek. Také vyhověl čekatelce Lejčkové a nominoval do jejího družstva p.Čepeláka st. a p. Čepeláka Ivana. Ta (jako obvykle) protestuje. Chce do družstva pouze mladé, svobodné a krásné. To má ale smůlu neboť zapisovateli a pokladníkovi již byly určeny jiné úkoly!

Tak tedy raději nepojede vůbec. Navíc stejně má už jen tři dny dovolené a ty využije pro návštěvu koncertu nějakého zahraničního zpěváka (jehož jméno zapisovatel ani nezná a místopředseda se o něm vyjádřil, že je to kašpar) v Maďarsku.

Pokud by se jednalo o návštěvu koncertu skupiny Katapult nebo alespoň Boney M, tak bychom ji pochopitelně z tábora uvolnili, ale takto je to přímo výsměch panu předsedovi!

V denním tisku zveřejněné odposlechy vysokých státních činitelů jen potvrzují již v předchozích zápisech uvedené informace - a stihomamem tedy netrpíme!

II. občerstvení - vaječný likér

Manželé Nedělovi mají trápení se zelenou vodou v bazénu. Na doporučení kolegů v práci a poté odborníků zakoupili různé drahé chemické přípravky. Bohužel ani savo na řasy neúčinkuje a nakonec stejně musí vodu vypustit.

Pan pokladník Robert Šindelář si pronajal ve Vlašimi truhlářskou dílnu. V polovině příštího týdne rozjíždí podnikání ve velkém. Když se start podaří, uvažuje i o zaměstnancích - a pokud ne, nechá se sám zaměstnat v místní továrně na nábytek.

Zapisovatel má ještě příspěvek o globalizaci. Do roku 1996 mu šili džíny Vietnamci ve Varšavanu, ale pak se vzmohl a nakoupil sportovní oblečení Umbro (Jižní Korea) a džíny Levi Strauss & CO (Belgie). Dodnes sportuje v těchto tričkách a kraťasech od Umbro - pouze jsou oprané a džísku také stále nosí. Nicméně řekl si, že deset let je dost dlouhá doba a že by bylo záhodno šatník obnovit. Navštívil tedy prodejnu Umbro a zklamán ji zase opustil - samé pouťové zboží z Číny. U Levi Strauss & CO koupil džíny a opasek - obojí značné ceny, leč jak v zápětí doma zjistil, nevalné kvality. Kalhoty již nejsou vyrobeny v Belgii, nýbrž v Pákistánu a opasek v Indii. Kalhoty mají jednu nohavici normální a u druhé jde postranní šev téměř prostředkem kolena - sl. Lejčková tvrdí, že je to normální neboť se o tom ve škole učili. Opasek není z kvalitní hovězí kůže, ale je slepen nekvalitním lepidlem ze dvou tenkých kůžiček - jak poznamenává místopředseda - v Indii jsou krávy posvátné, tak z nich nemohou být opasky a za chůze se normálně rozlepuje. Reklamovat to zapisovatel nepůjde, spíše u nich příště nenakoupí. Paradoxně nejlepší zkušenost má s českými kalhotami HIS.

Místopředseda chce znát názor kolektivu na film „Příběhy obyčejného šílenství“. Zapisovatel míní, že vynikající, čekatelce Lejčkové se vůbec nelíbil, pokladník jej neviděl. Sám místopředseda jím také nikterak výrazně uchvácen nebyl.

Tak Jürgen (55), který má před svatbou s Karin (45) do T.Š. nepřijede - jsou na chalupě v Sudetech.

Slečně Lejčkové nejdou otevřít žertovné přílohy jenž v hojné míře rozesílá elektronickou poštou pan jednatel. V této souvislosti na něj klademe dotaz (a jedná se i o kontrolu zda pečlivě dočte zápis až do konce) - „kdo je Lucie Lachoutová“?

 

Toník na výletě v Karlových Varech:

 

 

 

Poděkování sponzorům:

p. Veselý - I. občerstvení

p. Vláďa Svoboda - II. občerstvení

Zvláštní poděkování panu předsedovi, že byl na zasedání v mysli nás všech přítomen