zapis 31

Home

0806 Zápis z výjezdního zasedání 30.4. 2006

 

 

U příležitosti definitivního konce letošní zimy uspořádali pro Organizaci manželé Nedělovi malou garden party s bohatým kulturním programem.

Za požárního dozoru p. Jiřího Drnovce (který byl neustále horkou linkou v přímém kontaktu se samotným Josefem Kornem) vykonal p. místopředseda na moderním ohništi zhotoveném přesně dle směrnic EU podpálení slavnostní hranice.

Následovala přehlídka dětských úborů pro dnešní pálení čarodějnic, opékání vuřtů a souboj ve stylu „Fullcontakt“ březovými košťaty mezi dcerou p. předsedy a starším synem p. místopředsedy. Samozřejmě, že syn p. místopředsedy nechal galantně sl. Kristýnku vyhrát a po nezbytném ošetření se jakoby nic zapojil dále do programu.

Závěr kulturní vložky patřil panu jednateli a pí Evě Frühaufové, kteří předvedli ukázku výcviku čmuchacích psů.

Z projednávaných pracovních záležitostí stojí za zmínku zejména dopadení a potrestání pachatele nápisů na silnici a na plotu z loňského léta. Policie jej odhalila podle mobilního telefonu - domníval se, že když si pořídí předplacenou sim kartu, je nepolapitelný. Holt nečetl zápisy, poznamenal místopředseda.

Pan Neděla má na příští pravidelnou schůzi připraven podrobný dokument o průběhu ÖMV maratónu. Dnes kolektiv jenom v krátkosti seznámil s výsledkem. Čas 3:40:45 je sice skoro o devatenáct minut horší než jeho loňský osobní rekord na Pražském maratónu, ale zato přesně dostál pokynům předsedy: dodržet průměrnou rychlost 11,4 km/h (což jak všichni víme, je předsedova rychlost jízdy na bicyklu).

Zapisovatel byl pozván minulou neděli k předsedovi na kávu. Otevřela mu neznámá sličná paní. Hned si vzpomněl na místopředsedovo konstatování předsedova postupného růstu - nový dům, nový vůz, nový nos a ještě schází nová žena. Už je to tady, napadlo zapisovatele. Co teď? Gratulovat předsedovi nebo být pohoršen? Naštěstí se vzápětí ukázalo, že se nejedná o cizí ženu, nýbrž paní předsedová radikálně zapracovala na své image, kvůli portrétování na předvolební billboardy. Zapisovatel si oddechl.

Mladý předseda dostal třídní důtku. Učitelka po něm chtěla nějaké domácí úkoly nebo co a on to samozřejmě odmítl. Budoucí předseda se přece nebude takovými prkotinami zabývat.

Zapisovatel má dva měsíce nový vůz a parkování v Praze se už na něm podepsalo. Nejprve minulý pátek při údržbě zeleně na něj nepozorní zahradníci nechali spadnout větev, která poškodila lak. Přivolaná hlídka PČR dorazila během slabých dvou hodin a s politováním zjistila, že pravá strana Bělehradské ulice, na které poškozený vůz zapisovatele stojí nepatří pod dohled jejich oddělení. Policisté doporučili zapisovateli aby si koupil leštěnku a šrámy rozleštil nebo holt musí počkat další dvě hodiny na příjezd hlídky z oddělení Prahy 4 a podat trestní oznámení. Zapisovatel si koupil leštěnku. Byla mu prd platná. No a tento pátek mu byly odcizeny ozdobné kryty kol.

U jeho bývalého vozu Škoda Favorit, který prodal tetě je zadřený motor. Bylo v něm málo oleje. Zapisovatel pro jeho ekonomickou jízdu nepotřeboval zatěžovat vůz vahou zbytečných tří litrů oleje navíc. Teta chtěla systém dovést k dokonalosti a pokusila se zcela zbavit motor závislosti na oleji. Už to vypadalo, že se dílo podaří, bohužel strýček, který nebyl o probíhající odvykací kůře informován vyrazil svým rasantním stylem ke kupci a to už vačkový hřídel nepřekousl.

Paní Kulíčková informuje kolektiv o předsedově kladném vztahu k menšinám. Dnes na trhu ve Valech u Přelouče si ve stánku dopřál grilované maso, které mu tak chutnalo, že neváhal osobně pochválit romského trhovce. Dokonce si s ním potřásl rukou a sdělil mu, že příště se k němu určitě zase přijde najíst. Zítra na májových oslavách ve Vlašimi plánuje ochutnávku nudlí u vietnamského stánkaře. Místopředsedovi se z předsedova přístupu rozjasnila tvář nefalšovanou radostí. Zítra si dá nudle také!

Příští týden v pondělí pořádá turistický kroužek výlet do kempu na Stvořidlech. Ale v dopoledních hodinách aby ing. Šamša stihl včas návrat do Prahy. Zapisovatel tedy musí navařit už v neděli i na pondělí. (pozn. zapisovatele - dle posledních informací předsednictva se výlet bude konat v neděli od 14,30 p.č.)

Před odchodem na stavění máje provedl místopředseda zapisovatele po nově přikoupených pozemcích a u letos dobudovaného bazénu poskytl odborný výklad o problematice filtrování vody a přeložení vedení vysokého napětí do země.

Pokladník vybral příspěvky a mohlo se vyrazit. Dechový orchestr p. Josefa Nerada nám vyhrával do kroku.

Na náměstí jsme takticky zaujali pozici nad biografem a měli tak skvělý přehled o celé situaci. Pan místopředseda mezi obecenstvem identifikoval spoustu slavných tváří, které pohotově zdokumentoval. Vesměs se jednalo o dopisovatele Zpravodaje, často řešené na našich zasedáních.

Pan Neděla se aktivně zapojil do stavby májky - ne snad proto aby „byl vidět“, ale prostě proto, že rád přiloží pomocnou ruku, když je třeba.

Předseda zvolil důstojnější postoj - pomocí mobilního telefonu udílel stavařům rady a přímo řídil finální nivelizaci. Po dokončení stavby si k sobě „na koberec“ pozval p. Milana Bouška a p. Břetislava Čermáka, kterým vyčinil, že i přes jeho rady stojí máj stále nakřivo. Dle p. Břetislava Čermáka musí být máj kvůli očekávanému „severáku“ nakloněna trochu proti směru větru.

Při „zlatém hřebu“ večera chtěl pan jednatel jednomu z branců, který zápolil s vázacím lanem na vrcholu májky dobrou radou pomoci, jak uzel rozmotat, žel borec neměl mobilní telefon u sebe.

Část kolektivu se pak opět přemístila k Nedělům a pokračovala v zasedání. Zapisovatel přecenil sílu prvních jarních slunečních paprsků a byl tak prokřehlý, že se druhé části schůze nemohl zúčastnit. Šel se léčit domů horkým čajem. Z tohoto důvodu není v dnešním zápisu ani vypsána prezence - aby někoho nemrzelo, že se dostavil a přesto není uveden.

Poděkování sponzorům:

manželé Nedělovi - občerstvení

manželé Kulíčkovi - občerstvení