zapis 30

Home

0706 Zápis z pravidelné schůze 14.4. 2006

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

ing. Šamša - řadový člen

p. Richard Šindelář - čekatel

 

 

 

Zasedání zahájeno kolektivním obdivem předsedova nového nosu. Transplantace se zdařila a už třetí den po výkonu byl doma.

Minulý týden byl předseda na kontrole u lékaře v místním zdravotním středisku. Trpělivě vystál frontu, ale předběhla jej babička místopředsedy pí Nedělová. Asi si ho nevšimla, omlouvá její jednání místopředseda. Polehčující okolností je, že proti její vůli ji paní doktorka přímo z ordinace nechala odvézt rychlou sanitkou.

Pan místopředseda míjel předsedu v novém voze a nepozdravil. Předseda mu okamžitě telefonicky vyčinil. Místopředseda se vymlouvá na rozsáhlý předsedův autopark - kdo se v tom má vyznat. Pro jistotu teď zdraví všechna protijedoucí auta blikáním dálkovými světly. I v noci.

Poslední číslo Štěpánovského zpravodaje dle předsednictva naší Organizace kupodivu neobsahuje žádné burcující údaje. Proběhla pouze diskuse o jubilantech z poslední strany a pan místopředseda ocitoval - samozřejmě zpaměti - některé zajímavé pasáže z vybraných článků.

Pan místopředseda se podivuje, že dopisovatelů Štěpánovského zpravodaje je již přes 200. Když vezmeme, že T.Š. má 1 276 obyvatel (+ předseda s rodinou = 1280), z toho 738 v produktivním věku (s předsedou a pí předsedovou 740), je to velké číslo. Zapisovatel oponuje, že to až tak nemožné není - to máte: Josef Korn, Mladý a nadějný, Ludmila Kornová, Petr Korn, Tomáš Neděla ...

Zapisovatel se kvůli letošnímu nepříznivému počasí stále ještě nemůže věnovat oblíbené cykloturistice. Místo toho se již od loňského podzimu intenzivně věnuje turistice pěší. S mapou a busolou (GPS místopředseda neschválil) prošmejdil Paseku a zjistil následující zajímavé údaje:

- patnáctý poledník vede od starého kříže nad Novým rybníkem (místo vyznačeno ze silnice viditelným patníkem), přes rozhlednu (bývalou), sjezdovku, svatou studánku a rybník V Lipinách

- od předsedovy vily je vzdušnou čarou Blaník 13 km, Javornická hůra 4 km

- od včelínů je 22 km na Strážiště (vysílač viditelný mezi Hůrou a zdislavským silem)

- jak je daleko na vysílač Mezivraty (Votice) neví, dle místopředsedy je vidět z lomu a tam zapisovatel nebyl

- Javornická hůra - Podveky = 16 km

- pan předseda má vilu v nadmořské výšce 430 m n.m., rozhledna (Paseka) je 516 m n.m., Javornická hůra 583 m n.m., nádraží T.Š. 380 m n.m.

Na základě výše uvedených informací vedoucí turistického kroužku p. Neděla hned plánuje další výlet. Ing. Šamša se výletu rozhodně nezúčastní, má tenisky zabahněné ještě ze Zahájí - kde následoval mladého budoucího pana předsedu zkratkou přes oranici.

Dále se ing. Šamšovi nelíbí páteční schůze - více by mu vyhovovalo jejich přeložení na sobotu. V pátek je obvykle v Globusu velký frmol - například dnes (před Velikonoci) tam vládne naprosté davové šílenství. Předsednictvo po velmi krátké poradě jeho návrh zamítlo - musí si volno zařídit, stejně jako všichni ostatní.

Místopředseda si všiml, že p. Veselý starší již nedoručuje denní tisk pěšky ani na bicyklu, nýbrž objíždí trasu osobním automobilem zn. Fabia. Když se to vyplatí, tak proč ne - potvrzuje zapisovatel. Zároveň zapisovatel zavzpomínal na dobu, kdy sobotní tisk distribuoval on - za tři hodiny práce mu nebožtík p. Šindelář vyplácel na ruku 16 Kčs. Pan Neděla na tom byl lépe, ten už makal za 18,50 Kčs. A to byly tenkrát nějaké prachy! To jsme byli vysmátí!

Otec místopředsedy pan Neděla rozhodl, že je třeba porazit akát na jejich pozemku (naproti panu Kulíkovi), který nebezpečně zasahuje do drátů elektrického vedení. Místopředseda znalý ekologických předpisů ví, že bez ohlášení není možno porážet stromy o průměru kmene jeden metr nad zemí větším než čtyřicet centimetrů. Aby se neprovinil proti zákonu a neohrozil tak nepřímo rovnováhu naší planety, změřil nejprve dřevěným, skládacím metrem obvod kmene akátu a bleskově z hlavy vypočítal průměr. Vyšlo mu 39,5 cm. Pro jistotu se telefonicky spojil s předsedou, který se připravuje na maturitu a má tak matematiku více zažitou. Předseda výsledek potvrdil a s kácením vyslovil souhlas. V opačném případě hrozilo, že budou muset překládat telegrafní sloupy na druhou stranu ulice a to by se jistě nelíbilo panu jednateli.

Pan Neděla starší zručně vyšplhal do koruny akátu. K vrcholovým větvím připevnil lana a pomocí nich pan místopředseda větve odkláněl od drátů, zatímco pan Neděla starší s motorovou pilou v jedné ruce - vlastně s motorovou pilou v obou rukách, přilbě a plexisklovým štítem postupně větve odřezával. Z okna tento výkon sledoval pan jednatel Kulík a pomocí SMS místopředsedovi nabídl pomoc. Ten ji s radostí přijal. Práce tak šla lépe od ruky.

Mimo zápis nadstandardní vztahy p. Neděly se starostou a technická prohlídka obecního traktoru.

Ing. Šamša byl také na technické prohlídce - s vozem své manželky. Vše v pořádku, reflexní vestu umístil na doporučení z minulého zápisu do odkládací schránky ve dveřích, pouze obsah lékárničky musel být obnoven.

Příští neděli jede místopředseda s rodinou do Linze na ÖMV maraton. Pokyny od předsedy bude mít v nepromokavé fólii zavěšené na krku - aby byly neustále na dosah. Ani neví jaká je hlavní výhra. Co mu dají to vezme. Je skromný.

Ing. Šamša jede na třídenní služební cestu do Itálie a Švýcarska. Podělit se o své zkušenosti s vedením hypermarketu se zahraničními kolegy. Případně odhalit další nové nápady, jak vyjít zákazníkovi více vstříc a přenést je i do našeho prostředí.

Na příští schůzi, která se uskuteční 12.5. mají oba cestovatelé za úkol donést fotodokumentaci. Pokud bude čas ještě před tímto termínem, operativně se domluvíme na kratším pracovním zasedání.

Ing. Šamša láme p. Nedělu na vodácký maraton v květnu. Loňského ročníku se ing. Šamša zúčastnil s kolegou z práce. Byla hrozná kosa. Všichni závodníci byli v neoprenech, s kajaky futuristických tvarů, pouze ing. Šamša v civilu s oprýskanou Vydrou. Ještě že si nevzal své oblíbené dřevěné pádlo. To by ho snad ani nevpustili na start.

Na prvním jezu se s nezkušeným kolegou převrhli a až do cíle o to více mrzli. V závěrečné části závodu byli napadeni labutím samec, kterému narušili teritorium. Naštěstí tenkrát ještě nehrozila ptačí chřipka. Celou padesátikilometrovou trať ale dokázali zdolat v limitu - za pět hodin a padesát minut.

Předseda zve kolektiv zítra na hřiště - v 10,15 p.č. hraje budoucí předseda proti T.Š.

Ing. Šamša s rodinou byli na Matějské a v ZOO. Všude spousta lidí, nebylo kde parkovat. Pouťové atrakce a zvířátka se synátorovi líbily.

Předseda jede s rodinou v neděli na pouť do Kutné Hory. Doufá, že bude pršet. Vůbec se mu tam totiž nechce.

Místopředseda vyvezl rodinu do multikina. On sám konzumem ale pohrdl. Představení raději přečkal naproti v prodejně knih, kde si listoval v dílech klasiků.

Na dotaz, kdy plánuje využít slevu na Volkswagen místopředseda odpovídá, že zatím vyčká, jak dopadnou volby. Třeba bude služební!

Ve 21,45 p.č. dorazil pan pokladník Robert Šindelář. I se starým předsedovým nosem je stále fešák. Smutně sděluje kolektivu, že je nucen vyhlásit bankrot pokladničky naší Organizace. Naštěstí hned dodává, že pouze nejapně žertuje.

Předseda uvažuje o nákupu zámkové dlažby. Ing. Šamša jej upozorňuje, že Globus provádí rozvoz zakoupeného zboží zdarma po celé ČR - služba zákazníkům. Vše co se nevejde do nákupního vozíku.

A jelikož velké nákupní vozíky jim zákazníci již rozkradli, vezou se zdarma třeba i tři pytlíky mulčovací kůry, neboť ty se do obyčejného vozíku nevejdou.

A to se vyplatí.

Předsedovi končí školní rok 24.dubna. Pak má až do září volno! Ale je třeba se stále učit - písemka z českého jazyka za 5 - musel se přihlásit na opravné přezkoušení. Z ruštiny má za domácí úkol vypracovat sloh. Může si zvolit ze šesti témat.

Místopředseda zavzpomínal na svá školní léta a přednesl kolektivu restaurace svou maturitní esej o Sibiři - samozřejmě v ruštině.

Předseda upozorňuje, že se jedná spíše o slovenštinu.

Paní Veselá bude muset poskytnout Organizaci kondiční hodiny.

I. občerstvení - turecká káva + čaj pro pana pokladníka.

Vedoucí nechce čaj donést, pokladník si ho měl udělat doma. Nakonec dostal dietní - žlučníkový, ale moc si na něm pochutnal.

II. občerstvení - vaječný likér + rum pro pana pokladníka

Na návrh místopředsedy sestavena stínová obecní vláda ve složení:

- stínový starosta - p. předseda

- stínová matrikářka - p. místopředseda

- stínová asistentka - p. zapisovatel

- obecní rada (neplacené posty) - ostatní členové - otázka důstojného odměňování obecní rady se bude řešit hned po vyhraných volbách

Ing. Šamša bude pravděpodobně zvolen předsedou bytového družstva vlastníků. Intenzivně jej přemlouvají. On se brání, že na to nemá čas.

Pan Neděla starší v akci „Z“ pracoval na rekonstrukci sokolovny. Pan Veselý starší pracoval v akci „Z“ na mateřské školce. Předseda v akci „Z“ boural židovnu. Zapisovatel byl jedenkrát rodinou delegován místo nemocného otce na stavbu nákupního střediska (samozřejmě také v akci „Z“) - dnes Veltimex nebo jak se ta firma jmenuje.

V souvislosti s tím vyvstala diskuse o dnešních dětech, které nemají žádné povinnosti.

Mladý pan budoucí předseda vyrůstá jako pravý šlechtic. Nemusí se o nic starat, vše dostane až pod nos. Jeho studijním filmem je „Poslední císař“.

Následovala diskuse o lokálním znecitlivění. Pana Nedělu při vytahování drátů ze zlámané nohy se pokusila jeho známá anestezioložka uspat pouze od pasu dolů injekcí do páteře - což je pro organismus citlivější než celková narkóza. Bohužel se to nezdařilo. Po probuzení z celkové narkózy jej nejvíce bolelo místo vpichu injekce.

Pokladníkovi při operaci šedého zákalu uspali úspěšně pouze jedno oko - nějakými kapkami.

Předsedovi uspali pouze nos - také úspěšně.

Ing. Šamša také zažil vyndávání šroubů z nohy - uspání od pasu dolů (bez známosti s anestezioložkou) bylo úspěšné.

Dalším tématem je naprosto tragický stav silnice Vlašim - T.Š. Za odbočkou na Kostelík je padesátimetrový úsek, kde lze jezdit pouze po jedné polovině vozovky neboť jámy ve směru na T.Š. už by zničily podvozek i nákladního automobilu. Přestalo mrznout, přesto silničáři stále nejsou vidět. Místopředseda při ranním joggingu zjistil, že je perfektně vyspravena silnice ze Střechova k opravovanému dálničnímu mostu - kde kromě stavebních strojů nikdo nejezdí.

Opravu zařídil předseda, aby to mohl p. Neděla při tréninku na maraton z kopce pěkně „rozpálit“ a nezakopl.

Před třemi týdny byl místopředseda v Mladé Boleslavi natahovat kabel pro nějaký přímý přenos ČT. Čtyřhodinovou přestávku využil k cyklistické projížďce městem. Do první rušné křižovatky vjel na oranžovou. Pozdě si uvědomil, že nejede autem a tak křižovatku opouštěl až když chodci na druhé straně měli zelenou. Dvě starší ženy zabrané do hovoru vstoupily na zebru bez rozhlížení. Bohužel netušily, že předsedovi brzdí pouze přední brzda. On také ne. Rasantně těsně před nimi zabrzdil, po hlavě přelétl řídítka a padl jim k nohám. Vůbec ho nevnímaly! Otřesen a s poraněnou rukou se odsunul na chodník. Aby nedělal divadlo, hrdinně nasedl a jakoby nic odjel, ale ještě několik dnů tento pád cítil v kostech.

 

V neděli v pravé poledne se zapisovatel telemostem spojí s předsedou do Kutné Hory a upřesní se čas odjezdu na výlet. Výsledek sdělí místopředsedovi, který bude dále informovat pokladníka a čekatele Richarda Šindeláře. Cíl se upřesní dle počasí - buď Blaník nebo Javornická hůra, v případě větru a deště soutok nebo židovský hřbitov.

 

Pan Robert Šindelář zaujatě hovoří o jakési Organizaci 15. prosince. Asi zkouší předsedovu trpělivost. Vzhledem k pokročilé hodině mu je odpuštěno.

Čekatel pan Richard Šindelář předává pokladníkovi mimořádný vklad - udělal dnes tři sudy nad plán a o zisk se s Organizací rád podělí. Pokladník se zdráhá vklad přijmout - prý že platí jen členové. Kolektiv tak již podruhé zaznamenal jeho nemístné nadržování příbuzným! Předseda navrhuje přijmout čekatele Šindeláře za člena, což pokladníka obměkčilo a vklad přijal.

Zapisovateli vrtá hlavou, jak dnes mohl p. Richard Šindelář vytočit tři sudy nad plán, když je téměř prázdná restaurace.

Pan Šindelář nehovořil o pivních sudech, ale o sudech na plyn, které zhotovil ve „fabrice“. Tak to jo.

 

 

Poděkování sponzorům:

p. Neděla - I. občerstvení

p. Robert Šindelář - II. občerstvení

p. Veselý - výherní hrací automat

ing. Šamša - výherní hrací automat

Zvláštní poděkování panu čekateli Richardu Šindeláři za mimořádný příspěvek a vzornou obsluhu.

 

 

Jelikož do příští schůze je daleko, pro statistické účely připojuji popis nedělního výletu - za účasti rodiny pana místopředsedy, zapisovatele a čekatelky Květy Šindelářové s dětmi byla v přestávce mezi dvěma dešťovými přeháňkami zdolána Javornická hůra.

Poté vedl skupinu zapisovatel vybaven čtyřmi podrobnými mapami na vedlejší Horku. Jako navigátor se však neosvědčil. Skupinu nedovedl na Horku, ale pouze na cestu vedoucí zpět z Hůry do Javorníku. Za trest odmítl mladý Jiří Šindelář jet zpět do T.Š. v zapisovatelově novém automobilu. Musel ho svézt pan místopředseda.

Čekatelka Květa Šindelářová v sobotu udělala dva a půl sudu. Ale ne ve fabrice nýbrž v restauraci.