zapis 29

Home

0606 Zápis z pravidelné schůze 1.4. 2006

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Kulík - jednatel

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

ing. Šamša - řadový člen

sl. Lejčková - čekatelka

pí Šindelářová - čekatelka

Hosté: pí Kulíčková, pí Nedělová, pí Šamšová, sl. Veselá, pí Frühaufová, p. Frühauf,

pí Ilona Kořínková, p. Milan Kořínek, pí Jitka Kořínková?

 

 

Zasedání zahájil p. Neděla referátem o výsledku dnešního Pražského půlmaratónu. Trať kratší než jeho obvyklé ranní tréninkové běhy zdolal v čase 1:36:59 a doběhl někde okolo 450 pozice ze čtyř a půl tisíce borců. S výsledkem není spokojen. Po startu se přesně držel pokynů předsedy - nepustit před sebe Keňana. To se bez problémů dařilo, avšak pozdě zjistil, že se jedná o jiného, méně výkonného sportovce. Omyl se snažil napravit - do cíle zbývalo ještě dost času. Když tu náhle jej někdo z davu přihlížejících diváků oslovil jménem a povzbuzoval. V té rychlosti nedokázal známý hlas zařadit a celý zbytek cesty nad tím usilovně přemýšlel - čímž pochopitelně vypadl z tempa a ztratil tak drahocenné minuty. Těsně před cílovou páskou hlas identifikoval - jednalo se o p. Davida Setničku. Ulevilo se mu. Jako šíp vystřelil za správným Keňanem, jemuž už téměř dýchal na paty, ale bohužel ...

Předseda jej uklidnil, že se jednalo pouze o první měření sil v letošní sezóně a že nepochybuje o zlepšení jeho formy v průběhu roku. Vypracuje mu osobní tréninkový plán.

Místopředseda nechává kolovat medaili - krásná!

Zapisovatel se ráno, tak jako každou sobotu, po důkladné hygieně, svátečně vystrojil a vyrazil svým novým osobním automobilem zn. Škoda Fabia Combi Ambiente do Vlašimi ke kupci. Vesele si pohvizdoval do rytmu tříválcového motoru a právě vycházející sluníčko zvěstovalo teplý jarní den. V zatáčce před Novým rybníkem mu však zamrzl úsměv na rtu. Dopravní nehoda dodávky s Avií blokovala celou vozovku. Pan Miloš Sviták, který k nehodě dorazil před zapisovatelem se právě snažil vyprostit řidiče dodávky - lépe řečeno z toho co z ní zbylo. Zapisovatel přispěchal na pomoc. Řidič měl nohy v podivném úhlu zachycené pod pedály a pomačkanou karoserií, zbytkem těle ležel na silnici a byl skalpovaný. Pouze na kousku kůže v zátylku držela pokožka z lebky a tvořila vedle něj jakousi misku. Plnou krve. Postupem času dorazili na místo další lidé a marně se snažili z pomačkaných plechů vyprostit nohy řidiče. Jediné co se dalo dělat bylo, že se sténajícímu řidiči vložil pod záda kus ulomeného sedadla a čekalo se na sanitku, která dorazila během 15 minut. Lékařka dala řidiči utišující injekci, ale stejně se muselo počkat na hasiče aby plechy rozřezali a řidiče vytáhli. Dále byl pro řidiče přivolán vrtulník a ošetřen spolujezdec z dodávky - malý chlapec s lehčím zraněním.

Zapisovatel se vrátil domů umýt a převléknout. Teprve potom znovu vyrazil do Vlašimi - ale přes Dalkovice a Veselku. Paní Šamšová doporučovala aby si zapisovatel dal na uklidnění panáka, ten to však zamítl a raději zahnal stres kouřem z cigarety, což také pomáhá.

Závěrem zapisovatel konstatoval, že záchranáře ani lékaře by dělat nemohl.

Místopředseda zažil horkou chvilku ve čtvrtek při opravě dálkového kabelu na dálnici. Místo bylo řádně vyznačeno dopravními značkami a kužely. Ve vyhrazeném prostoru vystoupil z automobilu a šel si do kufru pro reflexní vestu. V koloně okolo projíždějících automobilů jednomu z řidičů zřejmě povolily nervy, neboť začal předjíždět pruhem mezi kužely a řítil se přímo na p. Nedělu. Ten neztratil duchapřítomnost a plavným skokem se vrhl mezi svodidla. Pirát v posledních metrech před služebním vozem místopředsedy strhl volant zpět do správného pruhu.

Předseda správně připomíná, že reflexní vesta má být ve vozidle umístěna na dosah aby se dala navléknout před vystoupením z vozu. Místopředseda to ví, vozí jí pod sedačkou a často v ní dokonce i spí. Je to prakticky po slipech jeho nejpoužívanější oblečení. Bohužel ve čtvrtek bylo poněkud horko a tak si ji mimoděk na předchozím zásahu do kufru odložil. Což se mu málem stalo osudným.

Minulou neděli chtěl místopředseda s rodinou vykonat přátelskou návštěvu u předsedových. Před vilou stála dvě z jejich aut, na zvonění však nikdo nereagoval. Ani pes neštěkal. Nebylo divu - celá rodina včetně kocoura, psa a zapisovatele se v garáži kochala novým přírůstkem do předsedova autoparku - Octavií Combi v černé, perleťové metalíze. Domovní zvonek se v takové povznášející atmosféře snadno přeslechne.

V průběhu minulého týdne hovořil p. Neděla se starostou p. Tomaidesem. Má teď starosti s ptačí chřipkou a povodněmi.

Na tomto základě se rozproudila živá diskuse o povodních a zábranách proti nim. Místopředseda zdokumentoval letošní záplavy v T.Š. od nádraží až k Jezu, kde voda strhla část vozovky. Fotografie s krátkým tiskovým prohlášením ve smyslu, že po volbách povodně zrušíme a počasí bude přímo řídit předseda na základě harmonogramu domluveného na pravidelných schůzích, distribuoval elektronickou poštou. Jednatel p. Kulík však v jeho zprávě (jako jediný) nalezl hrubou a neomluvitelnou chybu - adresoval email jménem Organizace 5. LISTOPADU!!!

Místopředseda se omlouvá, že má ještě stále zažitý 7. listopad jako nejvýznamnější datum v jeho životě. Celý kolektiv včetně předsedy na něj apeluje aby významná data ve své hlavě urychleně přehodnotil.

Následovala diskuse o přetížené dálnici D1 kamióny a jejich nedodržování předpisů o předjíždění. Dnes ing. Šamšovi opět v kopci ve třetím, rychlém pruhu jeden zablokoval cestu. To jej tak vytočilo, že celou minutu po kterou za kamiónem musel jet, troubil. Předseda kolektiv informuje, že to je prd platné, jelikož řidič v kamiónu to rozhodně neuslyší. Pan Neděla také nedávno troubil - se stejným výsledkem. Zapisovatel také v pátek troubil, nebylo to nic platné a jen díky tomu, že nový vůz se v krizových situacích přece jen chová jinak než předchozí Škoda Favorit, u něj nedošlo ke zkratkovitému jednání.

Slečna Lejčková přednesla referát o zásadách požární ochrany a bezpečnosti práce v jejím zaměstnání. Na každém pokoji musí být návod na použití veškerých spotřebičů, hasící přístroje stačí umístit na chodbách a hydrant může být ob patro. Nově byla jmenována topičkou a kromě přikládání do kotlů musí jednou za čas pomocí štětečku a mýdlové vody zkontrolovat všechny spoje na potrubí zda neuniká plyn - o čemž pečlivě vede záznamy v provozním deníku. Jelikož je velmi svědomitá, provádí kontrolu potrubí i zápis zjištěných závad 2x denně - brzy ráno po příchodu na pracoviště a pozdě večer, před odchodem.

Na pionýrském táboře bude tedy bezpečnostním referentem a topičem.

Slečna Veselá nechce vedení prozradit, kde nyní pracuje - prý to nestojí za to. Předsednictvo tedy místo ní informoval zapisovatel - pracuje v Canonu a poněvadž zde nejsou její schopnosti plně využity, uvažuje o změně. Na možnost slevy při nákupu digitálního fotoaparátu se místopředsedovi pozeptá.

O hamižnosti zákazníků vypovídá ing. Šamša - v případě evakuace Globusu kvůli nahlášené bombě musí všichni ihned opustit budovu a zanechat vše na místě. Z dobré vůle učinilo vedení nabídku, že kdo zanechal na ploše nákupní vozík s pětikorunou nebo desetikorunou, nechť se o ní u východu přihlásí. Hlásí se všichni. Samozřejmě o desetikorunu. Někteří chytráci dokonce tvrdí, že do vozíku nacpali dvacetikorunu - i když ta se tam prokazatelně nevejde!

Příští pravidelná schůze se uskuteční 14. dubna v obvyklém čase.

Předseda nastupuje v neděli večer k přednímu plastickému chirurgovi doc. Šálkovi do Vinohradské nemocnice. Vylepšuje svou image postupně - dům, vůz, nos.

Do čtvrtka předsedu nekontaktovat - bude pod narkózou. Pět doktorů se na něm při vstupní prohlídce vystřídalo. Takovou přepážku ještě neviděli.

Pan Neděla provedl fotodokumentaci detailu předsedovy tváře před zákrokem - později zopakuje to samé po zákroku a porovnáme výsledek.

Za dárce nového předsedova nosu byl vybrán p. Robert Šindelář. Jako pokladník takový výstavní nos nepotřebuje.

Zajímavé je, že při bližším zkoumání makro snímků předsedova obličeje se nad ním zobrazuje jakýsi nazlátlý prstenec! Místopředseda jeho budoucnost již živě vidí - Jan Pavel II., Benedikt XVI., Póna I.

Zítra se pod vedením p. Neděly uskuteční výlet na obhlídku tábora v Zahájí. Sraz podle spaní dětí - okolo 14,30 p.č. na Náměstí. Od předsedova domu je do Zahájí přesně 20 km.

Paní Šamšová má obavy pustit syna k rozvodněné řece. V černé kronice je každou chvíli zpráva o utonulých nezletilcích. Předseda ji uklidňuje, že bude osobně (kromě dalších povinností) vykonávat i funkci plavčíka.

 

Paní Eva Frühaufová bude sportovní referentkou a pan Antonín Frühauf trubačem.

Slečna Lejčková pochválila pí Fühaufové vlněný svetr. Pan Neděla se přeslechl a domnívá se, že jde o jeho svetr - vypraný v perwollu. Když zjistil, že se jedná o omyl, zavzpomínal alespoň krátce na své dětství, jak při rybaření na Belíce zasekl háček do nového pleteného svetru. Háček nešel ven, tak jej nůžkami vystřihl i s kusem vlny aby to maminka nepoznala. Než došel domů, rukáv se komplet rozpáral.

Pan Neděla je členem maratónského klubu. Vlastní kartu na slevy ze vstupného - např. Pražský maratón sleva 10%, do Hervisu (síť prodejen potřeb pro vrcholové sportsmeny) a kromě toho slevu 23 000 Kč na osobní automobil zn. Volkswagen, což se bude v nejbližší době hodit.

Pan Kořínek v objektu své firmy sledoval dalekohledem, jak mu hoří obytná buňka u cisterny s benzinem. Ani hasiči se k ní nechtěli přibližovat. V buňce sloužící převážně jako skladiště materiálu, přespávali dva zaměstnanci - cikán s Ukrajincem. V naftových kamnech již několik dní topili acetonem a toluenem, neboť kanystry s těmito hořlavinami byly uskladněny nedaleko kamen, zatímco pro naftu by museli absolvovat cestu přes celý firemní dvůr.

Pracovníci vědomi si svého prohřešku se na poslední chvíli neohroženě vrhali do plamenů aby zachránili co nejvíce uskladněných věcí. Cikán měl na hlavě silonovou kšiltovku, která se žárem zcela spekla. Oběma hříšníkům kromě toho shořely všechny osobní věci, včetně oblečení.

Pan Kořínek byl nucen hasičům nahlásit, že mu nevznikla žádná škoda aby zamezil vyšetřování příčin požáru státními orgány. Škodu bude vymáhat po obou zaměstnancích.

Zapisovatel s místopředsedou konzultuje, jak má do zápisu zaznamenat tuto příhodu aby to bylo politicky korektní - předseda navrhuje „dělník Romské národnosti“. Místopředseda upřesňuje, že stačí pouze prosté: „pracovník“ - takže si to přečtěte znovu a názvosloví zaměňte!

Jednatel prezentuje fotodokumentaci mimořádné události na jeho pracovišti. Palety s Heluz pevnosti 10 P+D - prostě cihly - byly přes zimu uskladněny na dvoře - a jak všichni víme, letos byla tuhá zima - tedy stály na ledu. Tento týden se oteplilo, led pomalu odtával - bohužel nerovnoměrně - palety se naklonily a ve finále Heluz pevnosti 10 P+D zavalil vedle stojící zánovní automobil Š 120 červené barvy zákazníka. Prakticky jej zlikvidoval.

Firma je sice pro podobné případy pojištěna, avšak zákazník nestál na vyhrazeném parkovišti, tedy od pojišťovny nic dostat nemůže. Panu Kulíkovi se jej zželelo a aby pán alespoň něco dostal, vzal vinu na sebe. Škoda se tak uhradí z jeho osobní pojistky - jak se říká lidově: z pojistky „na blbost“.

Další dobrý skutek, který můžeme zúročit ve volební kampani!

Kromě toho pan jednatel dnes šel náhodou kolem bowlingové dráhy a jen tak pro zábavu si dal singl. Nahodil osobní rekord - 224 bodů! To také využijeme.

Zapisovatel chce znát názor místopředsedy na GPS vybavení pro turistickou a automobilovou navigaci. Místopředseda toto zařízení jednoznačně odmítá, neboť sledování pohybu osoby vybavené tímto přístrojem je už opravdu zcela komfortní. Obojek s čipem je jen o krok dál.

Slečna Veselá v této souvislosti potvrzuje informace o odposlechu a kontrolách pohybu dle mobilního telefonu z minulého zápisu. U operátora, kde dříve pracovala s sebou mobil raději vůbec nebrala v případech, kdy nechtěla aby její nadřízení věděli, kde se o dovolené pohybuje. Na vlastní oči výpis se zakreslením pohybu sledované osoby viděla.

Zapisovatel se diví místopředovu zamítavému stanovisku k GPS - vždyť pomocí mobilu lze lokalizaci také stanovit. Prý ne tak přesně a je to složité. Zapisovatel oponuje, že není - ze třech okolních vysílačů operátora se vyšle signál a je to. Ale zde v restauraci nejsou k dispozici tři vysílače. Dobře, tak stačí dva - na Veselce a u Chlumu, ale to už samozřejmě není tak přesné. V bezpečí je tu pouze předseda, který v restauraci vůbec signál nemá!

Na příštím zasedání si všichni omotáme hlavy namočeným ručníkem, mobily vypneme, simkartu vyjmeme a pro jistotu přelomíme. Pouze tak budeme v bezpečí.

Místopředseda našel na internetu volně dostupný archiv televizních pořadů ČT1. Využívá jej na sledování zpráv, když nestihne živé vysílání nebo na dokumenty. Filmy tam nejsou, pouze ukázky.

I. občerstvení - turecká káva

Dle pí Frühaufové se v Dalkovicích říká „v Nových rybníkách“ - místo „u Nového rybníku“.

Pan Kořínek byl nedávno pozván na svatbu svého zaměstnance na vesnici nedaleko od Kyjeva. Za letenku si raději připlatili aby letěli s ČSA. V Kyjevě po odbavení vešli do velké haly se zrcadlovými stěnami. Když byla místnost cestujícími zaplněna, zrcadlová stěna se otevřela - byl to východ a cestující vypouštějí takto po skupinách. V tu chvíli se proti nim vrhl dav taxikářů a pouličních obchodníků. Pan Kořínek se lekl a ucukl zpět do místnosti. Jinak dobrý. V Kyjevě vše obrovské - široké chodníky, široké ulice, americké limuzíny nařádkované podle silnic. Nejvíce jej zaujala služba „Zvonky po Ukrajině“ - to na lavičce sedí pán s touto cedulí, na krku má ocelovým lankem připevněny tři až čtyři mobilní telefony a za peníze nechá kolemjdoucí zavolat. Po celé Ukrajině se platí převážně US dolary. Tuto skutečnost ironicky komentuje zapisovatel se sl. Lejčkovou, každý ovšem z jiného důvodu.

II. občerstvení - vaječný likér

Bohužel vesnice ve které se konala svatba byla co se přepychu týče poněkud odlišná. Po obřadu svatebčané objížděli významné památky a mosty a u všech se fotili. Následovala hostina, kde se stoly prohýbaly pod vepřovým a rybami. Nebyly tam však žádné koláče a dorty, jak jsme zvyklí u nás. K pití se podával převážně doma pálený lektvar z cukru a brambor - jelikož je to dle místních levné a chutné. Každá dávka alkoholu se musí zajíst čokoládou nebo bonbóny. Pan Kořínek raději pil šampus, který si dovezl z ČR a nehrozilo tak oslepnutí nebo přejedení se čokoládou.

Jeden ze svatebčanů je také vážený podnikatel jako pan Kořínek - vlastní bar a diskotéku, do které je po večeři zavezl. Automobilem zn. Lada Samara jelo 16 lidí. Základní předpoklad pro takovéto cestování je aby všichni byli „pod vlivem“ - hlavně řidič. Bar byl úžasný - stavební buňka s pultem a samohonkou. Diskotéka také. Jednalo se o plácek pod širým nebem s udusanou zeminou, obehnaný plotem z betonových panelů. Tanečníci byli ostří hoši - pantofle (jako naše vojenské se zkříženými pásky), silonové teplákové soupravy, na rukávech a na zádech nápisy: Ferrari, Mercedes atd. - pochopitelně v azbuce. Největší frajer měl na teplákovce velký nápis „Michael Schummacher“ - latinkou.

Ještě jej tam zaujalo, že některé činžovní domy mají zasklené lodžie. Okny z autobusu.

V T.Š. praskl odtok z koupaliště, pokládá se tam nová kanalizace - do toho povodeň celou louku zaplavila.

V Kácově je pod vodou kemp a pivovar, nově zrekonstruovaná střechovská lávka je těsně nad vodou.

V JZD někdo odcizil traktor.

V Globusu lidé přestali kupovat kuřata. Panikaří z ptačí chřipky.

III. občerstvení - vaječný likér

Pan Kořínek měl hlídacího psa - brazilskou Filu. Cítila cikány na dálku. Jak zastavili u brány už štěkala. Přesto jí ukradli a snědli. Byl to dobrý pes.

Teď se mu ztrácí nafta i když má stojany jištěné čipovou kartou a klíčem. Pracovník Dezider B. každý týden prodává 30 litrů nafty ušetřené z vysokozdvižného vozíku zn. Desta. Pan Kořínek byl dlouho přesvědčen o jeho poctivosti, ale pracovník Vasilij S. mu předložil nezpochybnitelný důkaz - aby se zavděčil. Stejně mu ale spálenou buňku strhne z výplaty. Pořádek musí být.

Pan Kořínek se zabývá likvidací odpadů. Zásadně nejezdí do myčky aut, jelikož jsou to šejdíři - nemění vodu aby ušetřili a mycí prostředky také řádně škrtí. On to pozná už po čichu, jak je voda stará. Jen jednou do myčky jel. To byla akce „Sušení zdarma“. Zajel do mycího prostoru, přes zákaz opustil vůz - aby měl přehled, zda kartáče správně čistí. Stoupl si do rohu a čekal. Jakmile se spustila voda, byl nemile překvapen kam až kartáče dosáhnou. Řádně vykartáčovaný a navoskovaný se jel domů převléknout.

Pan Kořínek nelže, má tolik zážitků, že mu to kolikrát ani lidé nechtějí uvěřit!

Místopředseda navrhuje zhotovit vizitky Organizace 5. prosince. Pro začátek by pro každého člena mělo stačit 300 kusů. Zapisovatel souhlasí a ukazuje na pokladníka, že „zdroje jsou“. Ten to špatně pochopil a rezolutně odmítá zhotovovat vizitky ze dřeva - obtížně by se rovnaly do peněženky.

 

Vizitky ručně nakreslí pí předsedová a pí místopředsedová. Každá z nich tak bude originál a bude mít sběratelskou hodnotu.

Pan Robert Šindelář si objednává pivo Bernard. Zapisovatel vyzvídá proč už nepije „Gábu“. On prý Gambrinus nikdy nepil, vždy pouze Bernard. Kolektiv upozorňuje na zápis z loňské mimořádné schůze, kdy právě nastala humorná situace - obsluhující p. Petr Barek mu přinesl kávu, Robert se slovy, že kávu nepije aby byl chytřejší s díky odmítl, objednával si totiž „Gábu“. Obsluhující chybu obratem napravil.

Na to si p. Šindelář tedy nevzpomíná.

Při diskusi o kultuře bydlení v mostecké čtvrti Chánov zavzpomínal předseda, jak během základní vojenské služby byl jednou členem eskorty, která měla za úkol právě v Chánově nalézt dezertéra. Nebyl to cikán, nýbrž voják. Členové eskorty byli ozbrojeni samopaly s ostrými náboji. Jakmile vystoupili z automobilu, obklopil je nebezpečně hučící dav „vojákových“ příbuzných. Raději zase rychle nastoupili do bezpečí Pragy V3S a na velitelství posádky nahlásili, že v Chánově „voják“ není.

IV. občerstvení - fernet

Paní Kulíčková nesouhlasí s tím aby předseda IV. občerstvení požil. Bulbus má ucpaný, dvanácterník prakticky nadranc a pije! Zítra to primář určitě pozná a vynadá mu!

Pan Kořínek se nerad holí. Zapisovatel se holí i dvakrát denně. Když jde na kávu k panu předsedovi.

Orgasmus je jako diskotéka, praví se v knize „Co tvůj Frantík mladý muži?“, kterou dostal syn předsedy za pololetní vysvědčení.

 

 

 

 

Poděkování sponzorům:

p. Kulíček - I. občerstvení

p. Kořínek - II., III. a IV. občerstvení

Zvláštní poděkování čekatelce pí Šindelářové za skvělou obsluhu a trpělivost