zapis 27

Home

0406 Zápis z pravidelné schůze 17.2. 2006

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Kulík - jednatel

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

pí Květa Šindelářová - čekatelka

p. Richard Šindelář - čekatel

Hosté: pí Barková, p. Miloš Barek

 

Sraz Pod Bahnem v pořádku. V čepici pouze neinformovaní pánové Veselý a Neděla - předseda již vyhlásil přechod na jarní období (oteplilo se na + 5°C) a tak již nejsou čapky nutné.

Jako první bod programu byly projednány závěry z neformálního setkání některých členů minulou sobotu a to zejména Štěpánovský zpravodaj, odhalení špióna v lůně naší organizace a nekalá reklamní kampaň „mladého a nadějného“.

Místopředseda p. Neděla je velmi rozhořčen reklamním letákem na mikrovlny otištěným ve Zpravodaji. Zvláště když hned pod ním, v zápatí stránky je tučným písmem info, že reklama je v této tiskovině zapovězena. S podezřením na korupční jednání zaslal elektronickou poštou dotaz na místní Obecní úřad. Dotaz zůstal opět bez odpovědi. V této souvislosti je nutno vyzpovídat čekatelku sl. Lejčkovou abychom se dozvěděli, zda se v současné době někdo na radnici elektronické poště vůbec věnuje.

Na titulní stránce Štěpánovského zpravodaje je snímek p. Skalického s pohledem na kostel s popisem, že se jedná o pohotové zachycení z nového úhlu, přičemž náš pan místopředseda již delší dobu fotografie právě z tohoto úhlu skromně prezentuje.

Další doslova bombou je fotografie čekatele p. Křepely v družném rozhovoru s p. Josefem Kornem. Podezření na špionáž vyvrací pokladník p. Robert Šindelář. Již s p. Křepelou tento poklesek probíral a prý to bylo trochu jinak. Známý restaurátor p. Křepela byl osloven starostou svazu dobrovolných hasičů zda by byl ochoten zrestaurovat sochu Floriánka na které se již podepsal zub času. Pan Křepela ochotně souhlasil, sochu opravil a za odměnu byl pozván na slavnostní odhalení do zasedací místnosti hasičské zbrojnice, kde mu právě byla nabídnuta další zakázka - tentokrát pro svaz štěpánovských vinařů. Rekonstrukce nějakého nástroje na stáčení vína - no a právě z této akce - vlastně tedy pracovní, pochází inkriminovaná fotografie.

Plynule se přešlo k projednání aktuálních událostí a kladně byla přijata skutečnost, že mezi nás dnes zavítal fenomenální vypravěč p. Miloš Barek s chotí.

Místopředseda upozorňuje na havarijní stav vozovky mezi Kladruby a Vlašimí. Je plná výtluků. Do jednoho obzvláště hlubokého v podvečer zapadl a poničil ráfek na pravém předním kole svého automobilu zn. Opel Astra Classic. V pneuservisu mu erudovaný mechanik ráfek opravil několika ranami železnou palicí a nic za to nechtěl. Prý až příště. Místopředseda byl ještě stále v šoku z nehody a teprve doma si uvědomil, že mechanikovi nedal ani spropitné. Což jej mrzí.

Zapisovatel shání informace o nejnižším paušálním poplatku za pevnou telefonní linku a jak postupovat při odhlášení linky. Ceník zajistí p. Neděla. Dle pí Barkové je telefon ještě půl roku u uživatele ponechán - ovšem pouze pro příchozí hovory a samotná výpověď obnáší několik dlouhých telefonických rozhovorů, plus sepsání písemné výpovědi.

Předseda ve své vile udržuje pokojovou teplotu na 26°C - na to většina přítomných poznamenává, že by takový hic špatně snášela. Předsedovi to vyhovuje.

Místopředseda udržuje ve své vile přes den teplotu na 16°C - všichni musí být neustále v pohybu aby se zahřáli a to místopředsedovi vyhovuje.

 

Pokladník chtěl ušetřit náklady za vytápění jejich usedlosti a v jedné zřídka používané místnosti zastavil radiátor. Šetrnost se nevyplatila. Radiátor zamrzl, roztrhl se a zbytek vody pod tlakem znečistil strop místnosti.

Zapisovatel se přiznává, že šetří stejným způsobem. Pan Barek kolektivu vysvětluje, že tudy cesta k úspoře tepla nevede. Pokud tedy tímto způsobem nedojde přímo k zamrznutí radiátoru, tak zdi místnosti stejně odebírají teplo se sousedních pokojů a následně po otevření radiátoru, se na vyhřátí místnosti spotřebuje více kilojoulů tepla než se ušetřilo. Dále se na chladných stěnách sráží pára a vzniká plíseň. Doporučuje ponechat radiátor alespoň částečně otevřený. Zapisovatel si vzal jeho rady k srdci.

Termín vodácké akce Pikovice 2006 opět posunut. Tentokrát na žádost čekatelky sl. Lejčkové, která jde za družičku na svatbu v rodině.

Protože na tento ročník má p. Neděla již připraven kulturní program spojený s oslavou desetiletého výročí účasti sl. Lejčkové, považuje její přítomnost na akci za nezbytnou a bude se tedy konat od 30.6. do 2.7.

Panu Barkovi se za jízdy s jeho osobním automobilem zn. Škoda Felicia utrhl, respektive urezl, na předním kole tlumič. Naštěstí to bylo právě v době krutých mrazů a ledový krunýř, kterým byl tlumič obalen, nedovolil dosednutí karoserie až na kolo a domů tak dorazil v pořádku.

Automobil je jinak velmi zachovalý a nemá ani najeto příliš mnoho kilometrů. Jednak byl před tím než ho koupili stočen tachometr a pak také nejsou žádní cestovatelé. Jezdí pouze v neděli do Kalné nebo do Vlašimi. Dvakrát už byli v Benešově.

Pan Neděla dnes prvně za celou letošní zimu nedokončil ranní běžecký okruh. Pro náledí to musel v Dálkovicích vzdát a vrátit se - raději lesem - zpět.

To pan Barek jezdí do zaměstnání za každého počasí na svém mopedu zn. Stadion zvaným „Ohnivá židle“. Vypozoroval, že při náledí je výhodnější jezdit v protisměru, jelikož šikmý sklon vozovky ve správném směru jízdy je na takovém povrchu nebezpečný. Protijedoucím autům včas uhýbá na krajnici, případně až do škarpy. Jen jednou ho málem nabral autobus - kdyby neuhnul, tak by se svezl snad až do Vlašimi.

No a dneska! Při sjíždění z prudkého kopce od náměstí kolem Obecního úřadu pozdě zaregistroval, že na zastávce je přistaven autobus. Bohužel větší částí blokoval právě ulici, kterou se pan Barek dolů klouzal. No, dělal co mohl, brzdění nohama nepomáhalo, ABS to také nebralo, najednou se strachy rozprchlo klubko lidí nastupujících do autobusu, jelikož na ně stále mířil a řidič mu již točil lístek. Naštěstí těsně před otevřenými dveřmi autobusu se mu podařilo zastavit.

Nebo tuhle, jak padal sníh! Za ranního šera si to šine ulicí - samozřejmě v protisměru, jelikož tam bylo prohrnuto a na rohu u Šindelářů vidí, že pí Květa Šindelářová právě vjíždí automobilem do křižovatky. Jelikož je to jeho sestra, tak nepochyboval o tom, že jej vidí a vesele pokračoval dál. Ještě pro lepší požitek z jízdy přidal plyn. Neviděla. Těsně před kapotou jejího automobilu zn. Škoda Felicia Combi byl nucen razantně dupnout na brzdový pedál. Následky byly omračující. Bubnová brzda v zadním kole nevydržela nápor, rozskočila se a čelisti se vzpříčili o dráty. Následkem vzniklého smyku skončil p. Barek hlavou v závěji těsně vedle automobilu a ještě musel uklidňovat vyděšenou pí Šindelářovou. Zadní kolo Ohnivé židle zůstalo držet na pouhých třech drátech, přesto bezpečně dorazil do zaměstnání a později i zpět domů - tak bylo dříve zboží kvalitní!

22,00 - I. občerstvení - černá, turecká káva

Na moped má p. Barek platnou technickou prohlídku a poctivě platí i povinné ručení. Pro případ, že by cestou do zaměstnání totálně zrušil nějaký Mercedes. Horší by to ale bylo opačně. Kdyby nějaký Mercedes zrušil Ohnivou židli. To by se ten nešťastník nedoplatil!

Předseda nutně potřebuje zajistit přístup k elektronické poště. Místopředseda se nabízí, že si může chodit emaily vybírat k nim - případně pro ně může chodit pí Kulíčková - pokud se nejedná o nějaké intimní záležitosti. Prý to intimní není, ale více nechce předseda prozradit.

Víno přijde p. předsedovi prostříhat p. Barek až v půlce března - teď je to ještě vymrzlé a lámaly by se větve. Předseda pěstuje odrůdu Pražský sklepmistr.

(pozn. zapisovatele: pro neznalé - jedná se o žert, Pražský sklepmistr je název nekvalitní směsi různých druhů vín )

Další schůze se pro soukromé aktivity předsedy a místopředsedy uskuteční v následujících termínech: 10.3. 2006 - mimořádná a 14.4. 2006 - pravidelná.

Pan Barek žádá kolektiv o radu, jak uchránit své hejno slepic před blížící se ptačí chřipkou. Samozřejmě by je měl držet pod střechou. Nejlépe v obýváku. To už tu prý také bylo!

Všechny objekty na Veselce (pila a restaurace) patří Tomaidesům.

Pan Barek dostal k narozeninám mobilní telefon zn. Siemens s praktickou teleskopickou anténkou, ale bohužel s nefunkční baterií. Původní cena prý byla 4 000 Kč. Od svého syna Ondry získal baterii podobnou, nešla však do obalu telefonu napasovat. Zkusil trochu přitlačit, ale praskl bakelitový kryt. Jelikož je manuálně velice zručný, zhotovil si z mosazného plíšku kryt nový a získal tak telefon s originálním designem. Příliš z něj ale nevolá. Spíš jej využívají jeho děti. Za půl roku už mu protelefonovaly nejméně stovku. Pacholci.

Pan Kulík tento týden vyrazil na dálkovou trasu s firemním vysokozdvižným vozíkem zn. Balkancar. Převážel jej z Kondrace do Vlašimi. V Navrátilově ulici postřehl, že jej z povzdálí sleduje motorizovaná hlídka PČR. Uvědomil si, že mu funguje pouze levý blinkr. Polilo jej horko. Ale situaci vyřešil šalamounsky - na následujících křižovatkách odbočoval pouze doleva a hlídka PČR, když viděla, že je vše jak má být od dalšího sledování upustila.

Do restaurace dnes nějak táhne, p. Kulík si povšiml, že ve dveřích předsíně chybí sklo. Vysvětlení podává p. Richard Šindelář - v minulém týdnu musel za použití hmatů a chvatů sebeobrany vyvést opilého a vzpurného hosta. Až ke dveřím se nechal vést v klidu. Tam se najednou začal cukat a to tak, že panu Šindeláři roztrhl značkové bavlněné tričko a ještě do něj strčil takovým způsobem, že hlavou rozbil právě již zmíněnou skleněnou výplň. Ještě neměl čas dát to zasklít.

 

 

Poděkování sponzorům:

p. Kulík - I. občerstvení

p. Veselý - výherní hrací automat