zapis 19

Home

Zápis z pravidelné schůze 28.10. 2005

 

 

Prezence:

 

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - řadový člen

p. Kulík - nový člen

ing. Šamša - čekatel

 

Hosté - ing. Včeláková, sl. Veselá, pí Kulíčková, pí Kozáková, pí Šamšová, p. Richard Šindelář

 

 

Pod Bahno včas dorazil pouze p. Veselý, p. Neděla s malým zpožděním. Ostatní berou docházku na lehkou váhu. Místopředseda považuje za nutné zavést sankce, jen je třeba zvážit jaké.

 

Milé překvapení nám přichystal p. Kulík. Na minulé schůzi mu byly vytýkány pozdní příchody a dnes v naději, že bude přijat za člena, čekal v restauraci pro jistotu již od 17 hodin.

 

Je plný dojmů z návštěvy tréninkového golfového hřiště u Voigstů.  Má za sebou první lekci - zdarma, příští návštěva již bude za 100 Kč.  Pod vedením zkušeného trenéra p. Voigsta se lze připravit na zkoušky pro udělení zelené karty, která je nezbytná pro vstup na plnohodnotné golfové hřiště.

 

Místopředseda poznamenává, že zelenou kartu je možno získat i u p. Petra Špičky, který sice zatím rozdává pouze karty žluté a červené (fotbalový rozhodčí) - pro známého by však zelenou jistě našel.

 

Od pí Kulíčkové potřebuje nutně p. Neděla získat podrobný životopis a to včetně intimních podrobností z rodinného života - tyto informace budou předány na zvláštní komisi Telecomu k posouzení, zda si zaslouží zavést ISDN linku. Pí Kulíčková je z toho nervózní a klepe se jí ruka.

 

Proběhlo krátké vyhodnocení cyklistického výletu  „Po stopách Raye Korna“ - ve Lhotě nás po nich ochotně provedl p. Josef Fantyš - děkujeme - a akce „Kamión“ - poděkování firmě Twin Trans s.r.o., Pláteníkova 365, Vlašim a našemu předsedovi.

 

Stálo to za to!

 

Minulou sobotu na Pražského maratónu pokořil p. Neděla svůj rekord z Berlínského maratónu - zaběhl v čase 3:21:30 - a ještě tam byla nějaká rezerva - umístil se na 27 pozici ze 150 vytrvalců - gratulujeme.

 

Místopředsedovi tlumočena stížnost sl. Veselé, že jí nezasílá fotodokumentaci ze společenských akcí organizace. Místopředseda se polepší - je teď nadšen z nového ADSL připojení za pouhých 590 Kč měsíčně a posílání objemných emailů již není problém. Sleduje na svém PC televizi ČT 24 a „Óčko“ - online.

 

Kdyby měl předseda internet, také by fotky dostával.

 

Ing. Včelákové osvětlena záležitost s rodáky - neměla pravdu sl. Lejčková, že rodák je pouze ten, kdo se narodil „v chalupě“ a ti kdož se narodili v porodnici ve Vlašimi tak rodáky nejsou. Pravda je taková, že administrativa zdejšího Obecního úřadu nemá k dispozici současné adresy bývalých obyvatel - s tímto nepořádkem si po volbách také poradíme.

 

Na jaře zakoupí naše organizace permanentku na golf k Voigstům. Ale nemají tam občerstvení.

 

Pan Veselý se táže vrcholného vedení organizace, jak to tedy vidí s přijímáním nových členů. Co má p. Kulík udělat aby byl přijat? - vydržet do 22,00 - pak se nějak domluvíme. Paní Šamšová upozorňuje kolektiv, že ing. Šamšu mrzí půlroční distanc a zda lze tento trest nějak zvrátit - uvidíme, až jak se bude chovat.

 

Ve 20,48 hod. dorazil p. Robert Šindelář - přivítán frenetickým potleskem - jde asi do sebe, bojí se zrušení členství. Přišel nám však jen říct, že přijde později.

Pan Kulík se snaží obměkčit předsedu přes pí předsedovou - poručil jí kávu.

 

Zapisovatel si stěžuje ing. Šamšovi na nevalný stav oddělení lahůdek a masa v Delvitě na Bělehradské ulici v Praze i přesto, že všechna média poslední týdny informují o kontrolách. Ing. Šamša to nehodlá řešit za zapisovatele, navrhuje zjištěné nedostatky ihned hlásit na ČOI - v Globusu, jak znovu zdůrazňuje, toto nehrozí.

 

Tuto neděli se pod odborným vedením p. Neděly uskuteční turistický výlet „Za podzimními panoramaty“. Sraz v 9,00 hod. u hřbitova, automobily přesun do Zruče, v 9,29 hod. odjezd zrychleným vlakem ze Zruče do Střechova a odtud pěšky po červené (slabých 6 km) zpět do Zruče. Plánovaný návrat 12,00 hod. včetně exkurze zámeckého parku.

 

Pan Veselý upozorňuje, že na trase ze Střechova do Zruče je poměrně živý automobilový provoz, tento víkend ještě znásoben „Památkou zesnulých“. Místopředseda tvrdí, že na této trase často provozuje jogging a je to v pohodě. Předseda dodává, že místopředseda běhá po kraji již ve čtyři hodiny ráno - a to není provoz nikde!

 

Předseda se odmítá zúčastnit - nemá čas. Leda kdyby bylo na závěr ve Zruči nějaké neonacistické shromáždění - glosuje p. Neděla.

 

Místní sbor dobrovolných hasičů byl ve středu hasit v Ovčínech - hořely tam dvě stodoly.

 

Předseda reklamuje u pí Zlaty chybný zápis na svém konzumním lístku - od toho je předseda aby měl vše pod kontrolou.

 

Ing. Včeláková používá ušní svíčky. K dostání v lékárně bez předpisu za 100 Kč v balení po dvou kusech. Skládají se z látky napuštěné parafinem a včelím voskem. Aplikace je jednoduchá - lehneš, strčíš do ucha svíčku, zapálíš - ale někdo musí hlídat abys neuhořel.

Nastává tak klasický „komínový efekt“ a  místnost zalije „léčivá mlha“. Pročistí se hlava a v neposlední řadě kovadlinka, třmínek i kladívko potom lépe fungují.

 

Pozor! - nepoužívat hromnice!

 

Zapisovatel na to konto přednesl příspěvek o jedné (mimo zápis) známé, která v čase podzimních plískanic navštívila vyhlášenou lidovou léčitelku v Nesměřicích s prosbou o lék na deprese - hlavně pro syna. Léčitelka stanovila příčinu chmurných nálad v nedostatku světla a doporučila večer u televize posadit synátora pod lampičku a svítit a svítit. Zda terapie byla úspěšná není již zapisovateli známo.

 

cenzurováno

Pan Kulík asi bude přijat.

Pro velký úspěch přidává historku o tom, jak - shodou okolností také na dálnici D1 - předjíždí trabant řidiče v mercedesu a řidič trabantu na něj pokřikuje z okénka zda zná trabanta. Řidiče mercedesu to uráží, tak přidal. Za chvíli jej zase trabant dojel, a jeho řidič se ptá zda zná trabanta. Mercedes to rozjel naplno, ale trabant zase vedle něj. Řidič mercedesu stahuje okénko a odpovídá, že trabanta zná - co že to po něm tedy chce - prý jak se řadí dvojka, táže se řidič trabantu!

Tak ho teda berem (21,30 hod.).

 

Ing. Šamša má jednu novinu, ale neprozradí - až jak se vyjádří předseda k jeho členství.

 

Pan Kulík je jako člen organizace oprávněn zvát si na zasedání hosty.

 

Ve 21,33 hod. je p. Kulík členem teprve tři minuty a již dostal odpovědný stranický úkol - organizačně pokrýt příští výjezdní zasedání. Což je velmi nesnadné neboť zde přítomní hosté neví zda se zúčastní a kolik drah tedy zajistit.

Nakonec rozhodl, že se v čase od 21,00 do 23,00 pronajmou tři dráhy a čím méně hostů přijde, tím více si zakoulíme.

 

Místopředseda představil svůj nový mobilní telefon zn. Nokia 3510 - stará 3410 vypověděla službu.

 

Pan Kulík opět předvedl pádovou zkoušku jeho mobilního telefonu zn. Siemens M65 s protinárazovou úpravou.

 

Pan Neděla - guru spojovací techniky přišel o data ze starého telefonu i z porouchaného notebooku - nedělá pravidelné zálohy dat u otce ve stodole (jako zapisovatel) - neví jak.

 

Zapisovatel jej na to neupozornil.

 

Pan Veselý tedy vysvětluje, že důležitá data z notebooku je třeba po každé změně zálohovat (na disketu nebo vypálit na CD) přičemž zálohy je třeba mít minimálně tři (1. týden, 2. týden, 3. týden) - v případě zavirování počítače, je tak vyšší pravděpodobnost, že jedna ze záloh bude v pořádku.

A co je nejdůležitější - jednotlivá média se zálohou musí být uložena na různých místech pro případ krádeže, požáru nebo ptačí chřipky.

Z mobilního telefonu zn. Nokia 3510 může data (textové zprávy a tel. čísla) zálohovat pouze pomocí kvalitní propisovačky a notýsku z recyklovaného papíru - samozřejmě také 3x, nejlépe denně.

 

Předseda po šestiletém používání mobilního telefonu teprve dnes zjistil, že telefonní čísla lze ukládat nejen na SIM kartu, ale i do paměti telefonu.

 

21,55 hod. - na mobilní telefon p. Neděli došla blahopřejná zdravice našemu zasedání od sl. Lejčkové. Z Javorníka.

Zapisovatel dnes v Javorníku strávil celé odpoledne fotodokumentací podzimní scenérie, ale nikde sl. Lejčkovou neviděl.

Prý je to u Čtyřkol, upřesňuje lokaci sl. Lejčková.

 

22,00 hod. - I. občerstvení - turecká káva

 

Místopředseda navštívil veletrh Invex v Brně. Holá skutečnost nesplnila očekávané představy. Největším zážitkem se tak staly dvě tančící polonahé ženy situované na otočném pódiu - a to se mu líbilo.

Jinak parkoviště (poloprázdné) 180 Kč, 200 Kč vstup.

U stánku PČR byl vystaven moderní typ radaru a ženská figurína - ta se mu také líbila. Nenápadně ji okukoval a při tom si „jako“ listoval prospekty. Vedle stojící blonďatá policistka říkala kolegovi, že měli raději vystavit těžkooděnce - ten by přitáhl více diváků. S tím místopředseda nesouhlasí.

 

Hostující ženy mají veliký zážitek z toho, že p. Kulíček ze služebních cest odesílá manželce hlášení pomocí SMS zpráv s podrobným popisem své denní činnosti - jak jedl a tak - když manželka neustále vyžaduje komunikaci, tak ji má mít.

 

22,15 hod.  - II. občerstvení - vaječný likér od ing. Včelákové - aby se konečně dozvěděla název naší strany - to tu už dlouho nebylo

 

- p. Veselý upřesňuje, že nejsme strana nýbrž organizace

 

-  předseda zase dělá s občerstvením drahoty - nechává se přemlouvat, ale vypil to

 

- p. Kulíček nabádá ing. Šamšu aby při jízdě automobilem dodržoval dopravní předpisy

 

-  předseda také jezdí rychle, riskantním manévrem dnes předjížděl ekonomicky jedoucího           zapisovatele v kopci z Vlašimi do Pavlovic

 

-  jediný radar na okrese Benešov není v provozuschopném stavu

 

-  retardér na vozovce před firmou Rabbit a.s. je umístěn z důvodu usnadnění výjezdu zaměstnanců z        parkoviště

 

-  pí Veselá si na roznášku novin pořídila reflexní vestu

 

- p. Neděla jí na kondiční běhy také nosí, navíc po celý rok s automobilem zn. Opel Astra svítí

 

-  většina členů organizace + čekatel ing. Šamša se shodují, že celoroční svícení je blbost

 

 

Následovala bouřlivá diskuse o nových pravidlech silničního provozu. Zejména o kamiónech bezohledně se předjíždějících v kopcích na D1 - zapisovatel na tom pak celou cestu musí stát neekonomicky a ještě u toho svítit - o chodcích kteří jsou vidět méně zřetelně při svícení i za bílého dne, o cyklistech ani nemluvě.

 

-  zvláště hlasitou diskusi hostujících žen nelze jako obvykle zachytit - pouze z útržků je zřejmé, že         řeší děti a školu

 

-  jak to bude s přijetím ing. Šamši - celá zde přítomná rodina na to tlačí

 

-  v červenci bude p. Richard Šindelář slavit 10 let provozu restaurace

 

-  ing. Šamša vyhrožuje, že pokud nebude přijat, půjde do voleb na kandidátce Josefa Korna. Z toho          prý předsedové strach nemají.

 

-  zapisovatel má obavy aby takovýmto přístupem vedení k jeho členství neztratil ing. Šamša motivaci

 

-  tak podnájemnice jsou již všechny zadány a v podkrovní mansardě restaurace zůstala bydlet pouze       jedna - účinkující

 

-  23,10 hod. - na mobilní telefon ing. Včelákové (značku jsem si nedbale zapsal) dorazila zdravice od       p. Včeláka - přeje organizaci mnoho zdaru a bezproblémový přechod na posunutý „zimní“ čas.

 

-  místopředseda se snaží omluvit sl. Veselé za nedoručenou fotodokumentaci, bohužel nemá šanci         překřiknout hovor hostujících žen - vůbec jej neregistrují

 

-  zapisovatel tedy odesílá sl. Veselé upozornění pomocí SMS zprávy, že by s ní místopředseda rád         hovořil. V zápětí zjištěno, že sl. Veselá nemá mobilní telefon u sebe, ale zpráva došla!

 

23,23 hod. - dorazil p. Robert Šindelář. Zapisovatel se asertivně, oklikou přes nedoručené zápisy ze schůzí dostal k dotazu na spíž (p. Robert Šindelář jej od posledního zasedání již dvakrát navštívil aby znovu přeměřil prostor).

Tak tedy finální montáž se uskuteční ve středu nebo ve čtvrtek, ale rozhodně ne tuto středu nebo čtvrtek - až ty další. To zapisovatele uklidnilo.

 

Pan Robert Šindelář dále odlehčil dosud převážně pracovní atmosféru dnešního zasedání veselou historkou o tom, jak jel svým zánovním osobním automobilem zn. Š 120 GLS za hustého deště z obchodního jednání trasu Benešov - T.Š. a po nekompromisním projetí velké kaluže mu stříkla voda skulinou v podlaze do očí. Docela se lekl. Pravidelnou technickou prohlídkou však prošel bez problémů.

Předseda doporučuje pokrýt podlahu automobilu lepenkou zn. IPA - ta nepromokne. Zato se lehce prošlápne.

 

-  p. Robert Šindelář ještě neví zda se zúčastní výjezdního zasedání

 

-  23,42 hod. - odešly hostující ženy - to je klid

 

-  místopředsedovi a předsedovi přestalo hučet v hlavě

 

-  předseda dnes již vypil poctivé 2 l černé kávy (doma pije z půllitru) + dvě zde a ještě si dává další          s p. Richardem Šindelářem - jinak je prý normální

 

-  p. Robert Šindelář upřesňuje informaci z minulého zápisu - p. Čermák František a p. Jiří Jirásek            neprovedli černou jízdu na taneční zábavu do Keblova kradeným bagrem, nýbrž kradeným mixem            (s bagrem jezdil p. Štefanica)

 

Zapisovatel se znovu táže na předsednictvu organizace co bude s p. Šamšou. Podle předsedy musí být nějaká záruka, že bude platným členem. Na výjezdní zasedání nemůže - prý má povinnosti - a ze soucitu někoho přijímat - to nejde.

 

 

 

 

Ing. Šamša probírá s p. Kulíkem různé techniky golfových odpalů. Pro odpal na greenu doporučuje používat pouze patovací hůl - takzvaný patr - zapisovatel se ptá jak se to píše - „normálně napiš patr“ - odpovídá ing. Šamša.

Na odpališti se používají týčka - normálně mám napsat týčko.

Na posledním golfovém turnaji se mu na jedné jamce podařilo utopit tři míče.

 

Předseda je již nalomen že ing. Šamšu přijme, ale musí říct vtip. Ing. Šamša odvětil, že by jej p. Kulíček stejně nepochopil - a je vymalováno!

 

Pan Kulíček se chlubí úspěchy svého dálkového studia - z účta za 1, z matematiky za 4 - příště jej musíme proklepnout.

Stěžuje si, že nesmí chodit kouřit ve škole na nádvoří - již byl dvakrát pokárán paní třídní učitelkou, musí se přezouvat - to kontroluje školník.

O posledním zvonění bude chodit po T.Š s kasičkou a  na maturitní ples uspořádáme výjezdní zasedání.

 

00,45 - všichni kromě místopředsedy již chtějí jít bydlet, ten se však domnívá, že je třeba zvýšit předsedovi životní úroveň a domáhá se hazardní hry v „Cvika“.

Na důkaz, že to myslí vážně objednává jako III. občerstvení 10° pivo zn. Gambrinus

 

Pan Richard Šindelář se domnívá, že „Cvik“ je hra pro děti, přidá se k nim až začnou hrát „Oko“. Zatím si dal se zapisovatelem partii šachů a zvítězil v poměru  3:2.

 

Když předseda usoudil, že již spoluhráče dostatečně obehrál, bylo dnešní zasedání slavnostně ukončeno.

 

 

Poděkování sponzorům:

 

p. Kulík - káva pro pí předsedovou a pro p. předsedu

p. Veselý - I. občerstvení

ing. Včeláková - II. občerstvení

p. Neděla - III občerstvení

 

 

Zvláštní poděkování životní pojišťovně ING za poskytnutí oranžové propisovačky a firmě Management Data Praha spol. s r.o. za  dodávku poznámkového bloku.

 

 

 

***************************

 

Jak všichni víte, turistický výlet „Za podzimními panoramaty“ se až na malou viditelnost vydařil. Předsedovi se tyto nedělní akce tak zalíbili, že se u místopředsedy sháněl po náplni příštího víkendu.

cenzurováno