zapis 17

Home

Zápis z pravidelné schůze 30.09. 2005

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - řadový člen

Hosté - pí Fantyšová, pí Nedělová, pí Šamšová, p. Fantyš a ing. Šamša

Na sraz „Pod Bahnem“ se včas dostavili pouze p. Neděla a p. Veselý. Paní Nedělová dorazila s nepatrným zpožděním. Ostatní zřejmě nemají doma hodiny.

Pan Neděla se na schůzi opět svědomitě připravil. Je vybaven notebookem zn. Dell a množstvím suvenýrů ze zahraniční cesty. Pan Veselý chtěl brašnu s notebookem nést aby p. Nedělovi pomohl, byl však odmítnut - místopředsedovi na notebooku velice záleží.

Dnešní schůze byla zahájena podrobným referátem o průběhu Berlínského maratónu, kterého se místopředseda v rámci zahraniční cesty osobně zúčastnil. Trať dlouhou 42,193 km zdolal za úctyhodných 3 :25:30 průměrnou rychlostí 12,32 km/h (pro srovnání - p. Kulíček jezdí na bicyklu průměrem 11,4 km/h) a v celkovém pořadí se umístil na krásném 3 755 místě (ze 40 000). V kategorii nad 30 let doběhl na 612 pozici. Gratulujeme.

Kromě pamětní medaile si přivezl i množství dalších zajímavých artefaktů, které nechal obecenstvem kolovat: výtisk Berliner Morgenpost, kde se o p. Nedělovi píše, výsledkovou listinu Urkunde, termo přikrývku zn. Adidas z pravého igelitu, do které se závodníci balili v cíli, tričko se startovním číslem a osobními údaji p. Neděly, nabídkový katalog firmy Adidas s potřebami pro vytrvalostní běžce a samozřejmě spoustu digitálně zpracovaných fotografií, které předvedl na notebooku jehož klávesnice byla pečlivě zatavena do potravinářské fólie pro případ, že by v průběhu prezentace někoho napadlo hrát „Málo smrdíš pivem, frajere!“.

O půl hodiny později dorazivší p. Kulíček si na úvod vyměnil s p. Nedělou několik jedovatých vět o rozdělení funkcí, kdy jeden druhého neustále „sesazoval“ což zvláště před hosty a potencionálními voliči jistě nedělá organizaci dobré jméno. Pře vyvrcholila dotazem p. Kulíčka zda p. Neděla při závodu předběhl nějakého cenzurováno - a pokud ano, zda má jeho skalp. Pan Neděla prý nebude na takové dotazy vůbec reagovat.

Po krátkém, rozpačitém tichu se rozhodl p. Veselý apelovat na oba znesvářené kohouty aby tedy učinili nějaký závěr, jinak se v takto psychicky náročné atmosféře nedá pracovat. Místopředseda se dlouze zamyslel a navrhl aby stávající funkce zůstaly zachovány do komunálních voleb. Tento návrh byl s úlevou přijat a i přítomným hostům spadl kámen se srdce.

Na usmířenou věnoval p. Neděla předsedovi termo přikrývku zn. Adidas. Dlouho ale váhal, neboť má obavy, že p. Kulíček ji použije na přikrytí míchačky. Pan Kulíček poznamenal, že se stejně na nic jiného nehodí jelikož je ještě cítit potem.

Plynule se přešlo k dalším bodům dnešního programu:

- v květnu příštího roku přijede na schůzi návštěva z Berlína (západního) - p. Neděla navázal družbu s Jürgenem (55), který bude mít před svatbou s Karin (45) oba SŠ profesoři, chutná jim pivo a mluví pouze německy, anglicky špatně, česky vůbec.

- Policie České republiky tento týden vyšetřovala pomalovaný plot a vozovku u jednoho spoluobčana „Pod Pasekou“. Hanlivé nápisy zřejmě pikantního charakteru nebyly našimi členy rozluštěny (byl učiněn pokus je smýt a částečně zamalovat jinou barvou) a o to více nás jejich plné znění zajímá. Probíraly se též na schůzi o generaci starších „U Uhlíře“, ale p. Veselý (otec zapisovatele) je nedoslýchavý a tato informace mu zcela unikla.

U našeho stolu sedící p. Štěpán Zeman nápisy četl ještě v necenzurované formě, bohužel však neměl u sebe brýle. Zapamatoval si pouze, že tam bylo telefonní číslo, něco o kouření a poskytování sexuálních služeb. Na plotě prý bylo napsáno, že tam bydlí jakási p..a. Pachatelem je pravděpodobně zhrzený ctitel.

- p. Neděla připravuje sraz spolužáků ze základní školy. Paní Šamšová pozvánku také dostala.

- ing. Šamša byl na srazu jejich fakulty minulý víkend. Sraz uspořádal spolužák na svém statku s příslibem bohatých hodů, jen potřebuje pomoci s vykopáním stružky pro odtok dešťové vody, což mu kolektiv odsouhlasil.

Jamku následně kopali celý den (bez rukavic) téměř bez jídla a na pivo museli do hospody. Na důkaz předvedl mozoly.

- dotaz na název organizace dnes vznesla pro změnu pí Nedělová - rozpačité mlčení

- p. Kulíček po úspěchu s přemístěním kvalitní kompostované zeminy z obecního pozemku na zahradu své vily, vyrazil stejným způsobem „nakoupit“ žulovou prosívku nutnou jako podklad pro vydláždění příjezdové cesty ke garáži. Cestou k místní škole neunikl pozornosti hlídce dopravní policie, která jej se spuštěnými majáky a sirénou zkušeným manévrem předjela a zatarasila tak další cestu. Následnou kontrolou bylo zjištěno:

- přívěsný vozík nemá SPZ a technickou prohlídku

- osobní automobil zn. Ford Escort má propadlou technickou prohlídku a prasklé čelní sklo

- řidič nebyl připoután bezpečnostními pásy

- nezletilá dcera řidiče se schovává pod palubní deskou a nechce na výzvu příslušníka vylézt

Přestupek byl vzhledem k profesionální praxi řidiče řešen pouze blokovou pokutou 500 Kč zaplacenou na místě.

- ing. Šamša upozorňuje vedení, že na vánoce je dobrým zvykem dávat zaměstnancům (členům organizace) drobné dárky (zapisovatel chce tričko). Předseda říká, že není problém, ale nejprve se musí zavést členské příspěvky. Ing. Šamša rád přispěje, pokud bude povýšen z hosta alespoň na řadového člena.

- veřejností hýbe odhalení praktik obchodních řetězců s prodejem prošlých potravin. Ing. Šamša kolektiv ujistil, že v Globusu takový přístup nepřipadá v úvahu. Každá komodita má od dodavatele stanovenu dobu trvanlivosti. Po zavírací hodině se veškeré zboží podléhající zkáze uchovává v mrazících boxech se stálou teplotou - 18°C a po vypršení data spotřeby se bez pardonu likviduje do zvláštních kontejnerů a následně odváží do kafilérie. Jen pro pečivo si jezdí p. Berousek a bere jej zvířátkům.

- dále ing. Šamša poutavě povyprávěl o strastech a starostech s vedením hypermarketu - před státním svátkem 27.9. došlo v 19 hod. pečivo. Podniková pekárna již zavřela a tak vedoucí úseku pečiva a sladkostí urgentně objednal tři nákladní automobily u Odkolka. Ty však uvízli v dopravní zácpě a na oddělení se mezitím vytvořila skupina zhýčkaných Pražáků dožadujících se ředitele. Byl tedy povolán ing. Šamša, který se snažil zákazníkům vysvětlit situaci a v družném rozhovoru s nimi setrval až do příjezdu čerstvých rohlíků. Poukázat na to, že za hodinu zavírají a tudíž je všude jinde obvyklé, že zboží s minimální trvanlivostí dojde, si nemohl dovolit aby je neodradil.

- p. Kulíček již také nesehnal v podvečer 27.9. u kupce chléb, tak mu jej upekla pí Kulíčková. A čerstvý!

- anebo když praskl v Čakovicích hlavní přivaděč vody. To bylo starostí! Na vodárny se nedalo dovolat, ing. Šamša musel objednat cisterny s vodou a než dorazili byla u vrátnice instalována jediná Toi-toika pro všechny zaměstnance, do které se smělo pouze na malou (kontroloval vrátný). Restaurace měla naštěstí navařeno, takže provoz nemusel být přerušen. Nádobí se umylo po opravě vodovodního potrubí.

- ve 21,30 se dostavili manželé Fantyšovi a p. Neděla pro ně v krátkosti zopakoval nejdůležitější body z průběhu maratónu přičemž avizoval i blížící se Pražský maratón, který si nemá nechat p. Fantyš ujít.

- p. Fantyšovi se Pražský maratón nelíbí - je kvůli němu uzavřen Staromák a on tak nemá kšeft - ať si jdou běhat do lesů za Prahu

- p. Neděla vypráví, jak celý Berlín maratón prožívá - obyvatelé vyjdou do ulic, vařečkami vydrží mlátit tři hodiny do pekáčů a povzbuzovat účastníky, zatímco Pražáci nadávají na zavřený Staromák

- 21,45 I. občerstvení - loupané arašídy

- zapisovatel aktivně objednává ve 21,46 kávu - předseda to zarazil, zapisovatel pro objednávku nemá oprávnění

- sl. Lejčková zaslala oslavnou zdravici dnešnímu shromáždění na mobilní telefon zn. Nokia 3410 p. Neděly z Tunisu - až z Afriky

- II. občerstvení - loupané arašídy

- p. Neděla po doběhnutí do cíle maratónu nemohl pozřít občerstvení k dispozici v ceně startovného. Když už mohl jíst, musel si jej koupit za 3 EUR.

- p. Neděla odepisuje na pozdrav z Afriky - poděkování a takovou tu omáčku

- ve 22,00 diskuse kdo bude sponzorem kávy - předseda určuje ing. Šamšu, ale ten je v zápisu, že sponzoroval při své poslední návštěvě (potvrzuje zapisovatel) - dnes je tedy řada na p. Kulíčkovi

- III. občerstvení - turecká káva

- ing. Šamša vznáší dotaz proč nepijeme pivo s citrónem a zelený čaj, když jsme to tak propagovali na slavnostní schůzi - pijeme to doma, zde pro nové a zdravé věci není pochopení. Ing. Šamša vyzvídá na pí Nedělové zda je to pravda - pí Nedělová neprozřetelně přiznává, že p. Neděla doma pivo nepije a zelený čaj nemají!

- na slavnostním otvírání rekonstruované Znosimské brány hrál Michal Pavlíček - p. Fantyš je zklamán, že přišlo málo lidí. Zastupitelstvo města Vlašimi šetří a tak nebyly plakáty.

- po 7 letech je v restauraci p. Petr Kulíček (z Ulice) s novou manželkou

- p. Neděla vypráví o obrovských společných sprchách v Berlíně, kde se mu tak líbilo, že se šel sprchovat 3x

- p. Kulíček glosuje, že na hromadné sprchování byli němci kádři už za Hitlera a ptá se, zda už odpojili přívod plynu

- 22,30 kolektiv má hlad, ale kuchař už šel spát. A to na jídelním lístku dnes byl vyjímečně losos, kterého za hodinu jistě budou vyhazovat jelikož vyprší spotřební lhůta.

- IV. občerstvení - loupané arašídy

- u vlašimské myčky byl viděn p. Robert Šindelář znovu kontrolován hlídkou dopravní policie - proto dnes asi nepřišel

- p. Neděla nepochopitelně odnáší ve 22,45 notebook domů - asi se chce zdržet, míní pí Nedělová

- kolektiv hostujících žen opět probírá kadeřnictví - pí Nedělová půjde na melír - v T.Š. je kadeřnice drahá, ve Vlašimi na sídlišti je lacinější

- p. Neděla se chce dát očkovat proti chřipce - za 150 Kč se to vyplatí - pí Fantyšová upozorňuje, že aby se poté chřipkou nenakazil, musí trefit na stejný virus proti kterému je vakcína - což je málo pravděpodobné. Raději ať se nechá očkovat proti klíšťatům.

- děti proti klíšťatům neočkovat, mohly by mít alergickou reakci

- 23,00 dorazil p. Robert Šindelář

- u vlašimské myčky proběhla pouze standardní silniční kontrola - tentokráte bez závad

- pí Fantyšová pečuje o zdraví p. Fantyše - provádí mu pravidelné odběry krve, kterou dále posílá na rozbor. Nyní musí p. Fantyš držet přísnou dietu, jelikož má špatný cholesterol a ještě něco. Syfilis však neprokázán.

- 23,05 V. občerstvení - vaječný likér

- p. Robert Šindelář se shání po zápisu z minulé schůze - kdyby dorazil ve slíbeném termínu na spíž p. Veselého, tak jej dostal

- předseda zase nechce od zapisovatele občerstvení - zapisovatel mu to při nejbližší příležitosti vrátí

- p. Robert Šindelář vypráví nějaký zajímavý příběh, není nic slyšet, hostující ženy příliš hlasitě štěbetají - zážitky s dětmi

- pí Nedělová navrhuje aby byl předsedou zvolen p. Veselý - je vidět, že uvažuje pokrokově

- předseda si koupil v jednadvacátém století elektronický psací stroj - potřebuje na něm dělat domácí úkoly - musí mít stále něco extra

- p. Kulíček chce od p. Neděly pomoci s vykopáním jamky na telefonní přípojku - nic velkého jen tři metry do hloubky a dvacet metrů délky. Pan Neděla nemá čas, ale míní, že to když tak zvládne pí Kulíčková v neděli po kostele

- p. Robert Šindelář přijde na spíž tuto neděli večer - zapisovatel se raději nehne z baráku celý den aby jej nepropásl - to zase nemusí. Hlavně p. Robertu Šindeláři nemá volat, kontaktuje zapisovatele sám!

Ve 24,00 schůze oficiálně ukončena.

 

 

Poděkování sponzorům:

pí Šamšová - I. občerstvení

p. Fantyš - II. občerstvení

p. Kulíček - III. a IV. občerstvení

p. Veselý - V. občerstvení a výherní hrací automat

 

Zvláštní poděkování hostinské paní Zlatě za vzornou obsluhu, zapůjčení poznámkového bloku a její vlastní propisovačky - firemní nefungovaly.