zápis 62

Home

0208 Zápis z  pravidelné schůze 01.02. 2008

 

Prezence:

 

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Veselý - zapisovatel

p. Robert Šindelář - pokladník

sl. Jana Lejčková - náměstkyně pro cestovní ruch

pí Ilona Kopecká - náměstkyně pro osvětu

p. Richard Šindelář - řadový člen

pí Jana Mikešová - čekatelka

 

Host:    p. Martin Kadleček

 

Vysvětlit svou neúčast na výroční schůzi dnes přišla kárné komisi čekatelka pí Mikešová. Z obavy aby zase nezmeškala, přišla do restaurace už v šest hodin p.č. Pan Martin Kadleček ji zatím pěkně „připravil“.

 

Podle zpráv od kupce se chtěl pan místopředseda na výročce upálit. Není to ale pravda. Jen chtěl demonstrovat jak plane pro naši věc. Omotal si krk papírovým ubrouskem a škrtl zapalovačem. Naštěstí bylo přítomno několik profesionálních záchranářů a záchranářek z řad Organizace, kteří včas zasáhli a nerozvážný čin mu rozmluvili.

 

Letošní výroční zasedání stálo 4 500 Kč, což je méně než vloni, i když nás bylo více. To je dobře že zbylo, předseda potřebuje dálkově ovládaný hydraulický pojezd ke vjezdové bráně.

 

 

Čekatelka pí Mikešová věnovala Organizaci mimořádný vklad. Trvá na tom aby ho převzal pan místopředseda. Pokladníka už se asi nedočká, chvátá domů uvařit čekateli panu Mikešovi druhou večeři. Až se Pavel vrátí v noci domů z oslavy na hřišti, přijde mu teplé jídlo vhod.

Dále navrhuje uspořádat dětský karneval. Náměstkyně pro osvětu je také nadšeně pro. Ze SRPŠ mají spoustu zkušeností s takovými akcemi.

Pan místopředseda o tom už uvažoval, ale letos se to nestihne, možná příští rok. Místo toho vytahuje scénář na zábavnou, dobrodružnou hru v lese - především tedy pro děti. Vypůjčení dokonalých masek zajistí pan Kostner v televizní maskérně, jen je třeba domyslet trasu, stanoviště a sehnat maskovací síť.

Pro nejbližší měsíce je dost nabitý program, ale v dubnu je jeden víkend volno, předběžně by to tedy šlo.

 

Čekatelka pí Mikešová nabízí tip na další výlet - exkurzi do kravína s odborným výkladem. Zapisovatel by to uvítal, v kravíně byl naposledy jako sedmnáctileté dítě.

 

Organizace zakoupila multimediální telefon Nokia 6300 s diktafonem a s digitálním fotoaparátem pro dokumentaci schůzí a dalších důležitých akcí. Tato moderní záznamová technika byla svěřena do péče panu zapisovateli, který ji hned vyzkoušel. Výsledky jsou přiloženy k tomuto zápisu a částečně tak bude splněn hlad o generaci mladších po ilustrované formě zápisů. Bohužel fotografie se musí v externím programu značně zmenšit a ořezat, jinak by měl dokument obsah mnoho desítek megabytů.

 

Zapisovatel mimo jiné oznámil kolektivu, že po jedenácti letech přešel z paušálu na předplacenou kartu. Měl obavy, že teď provolá majlant. Každý den si totiž několik hodin povídá s čekatelkou Kozákovou!

Jaké však bylo jeho překvapení, když zjistil, že cena za volání a jím využívané služby je naprosto stejná, jen už nemusí platit 300 Kč měsíčně paušálních poplatků!

Pan místopředseda si povzdechl. Zase nebudou prémie.

 

Řadový člen p. Richard Šindelář  vyvezl minulý týden manželku na slavnostní večeři v Domašínské bráně. Báječně si pochutnali (vařil pan Stareček) a pobavili se. Plni dojmů nasedli na parkovišti do svého zánovního automobilu Škoda Felicia 1,6 GLXi Combi - a nic. Motor nenaskočil. Závada byla později diagnostikována jako spadlý řetěz.

Co mohli dělat? Vyrazili pěšky do Vlašimi a přespali u rodičů. Jejich mechanik později sehnal v Pavlovicích z výprodeje dokonce ještě lepší motor než měli! Najeto 60 000 km a jen za 6 000 Kč!

Automobil už je pojízdný a na hory jedou.

 

Předseda využil přítomnosti čekatelky pí Mikešové a posadil ji na „elektrické křeslo pro hosta“. Ostatní účastníci ji tak mohli klást záludné otázky, které musela pravdivě zodpovědět. V případě lživé odpovědi by v tu ránu do židle vběhl proud.

 

Krátký souhrn (publikovatelných) odpovědí:

- čekatele Mikeše pojala za muže neboť v té době ještě o předsedovi nevěděla, ale má ho ráda a             nevzdá se ho

-  do Kovacího Hamru určitě jedou a to na celý turnus

-  nejoblíbenějším jídlem jsou fazole s cibulí - ať to stojí za to

- největší radost ji udělá kytice. Bylo by hezké kdyby jí manžel občas nějakou donesl!

- internet a tím pádem emailovou adresu budou mít už v pondělí, zavede jim ho pan Vrábel

- po skončení plesu nebo taneční zábavy ráda komunikuje s řadovým členem p. Kopeckým - viz ukázka (spustíte dvojklikem)

 

Podle řadového člena p. Šindeláře pan Vrábel zapojuje kotle a ne internet. V pondělí se uvidí, co u Mikešů zapojí - třeba je flexibilní.

 

Čekatelka pí Jana Nedělová po sedmi letech nastoupila do práce. Pracuje v Benešově ve firmě Eltsen a moc se jí to líbí.

 

Pan místopředseda obdržel spoustu požadavků na přiobjednání kalendářů. Takový zájem nečekal. Dokonce ani vyšší cena zájemce neodrazuje - nechá jich tedy 300 přidělat.

 

Zapisovatel interpeluje pana místopředsedu - proč má čekatel Kment jako jediný na našich stránkách společnou fotografii s panem předsedou - je snad něco víc než my ostatní!? Proč nemá foto s předsedou třeba zapisovatel?

Odpověď: protože si to nezaslouží. Čekatel ing. Kment sponzoroval panu předsedovi na výroční schůzi řadu občerstvení a za odměnu je s ním vyfocen.

 

Čekatelka pí Mikešová odjíždí domů a klade panu předsedovi na srdce aby o vyslechnutých skutečnostech pomlčel:

 

 

Zapisovateli se nelíbí nové logo Organizace. Pan místopředseda se ho ptá, zda-li ví, kdo je jeho autorem!? Ano, zapisovatel ví, že je od paní předsedové čekatelky Kulíčkové, ale ty tvary nejsou podle něj zvoleny správně - logo nelze esteticky vložit na úřední dokumenty - viz ukázka na našich stránkách.

Navrhuje změnu proporcí - to X více položit - obrázek roztáhnout nebo udělat tučně ...

 

                              

 

Předseda souhlasí a dal za úkol panu místopředsedovi kontaktovat čekatelku Fantyšovou aby se nad logem zamyslela, přičemž zobrazené symboly a jejich skladba je závazná, jen je třeba upravit proporce. Má v rodině světoznámého kreslíře, to by bylo, aby od něj něco neodkoukala!

 

Na hřišti má dnes místní fotbalový klub štandrle. Podrobně o něm referuje náměstkyně pro osvětu. Je hrozně překvapená, že zapisovatel nezná nejen místopis T.Š., ale on nezná ani své sousedy!

Předseda náměstkyni uklidňuje, že to není nic nového, zapisovatel byl terčem posměchu už před dvaceti lety kvůli své neznalosti obyvatel T.Š. a to jich tu žilo přinejmenším o 200 méně.

 

 

Ale nakonec, jak říká v následujícím příspěvku pan předseda, od toho paní náměstkyni máme, aby nám všechny souvislosti objasnila. Proto jsme ji do místního supermarketu nasadili! Aby byla takříkajíc u zdroje.

Příští schůze bude až 21.3. - jsou totiž hory, potom Řím, pak si předseda jde zajezdit s kamiónem po Evropě a najednou je konec března!

 

22,00 p.č. I. občerstvení - černá káva

 

Konečně dorazil pan pokladník. Hned musí vyřídit pokladnu, neboť nedočkaví sponzoři cpou peníze místopředsedovi.

Pan místopředseda odhalil své senzibilní schopnosti - v sobotu po výroční schůzi několika důvěryhodným svědkům oznámil, že jeden náš spoluobčana utrpěl vážný úraz a v noci ho odvezla rychlá ambulance.

Všichni to vzali jako fakt a víc to neřešili. Až dnes se však zjistilo, že úraz a zásah ambulance se nekonal z pátku na sobotu, ale až další týden z úterý na čtvrtek!!! Tedy čtyři dny po tom, co to místopředseda rozhlásil! Nedovede si to vysvětlit!

Po čekatelce Kulíčkové a samozřejmě po panu předsedovi, je tak třetím členem Organizace, který má jasnozřivé schopnosti!

 

Pana pokladníka chytla včera dlabačka za bundu!  Měl ji samozřejmě v ten moment na sobě a nemohl se z ní vysvléknout, ani nedosáhl na vypínač. Dláto se nebezpečně přibližovalo k jeho stehnům. Jak se látka s vatovanou vložkou třely o buben, vyšlehl oheň. Všude plno hoblin!

Z posledních sil se ze spárů stroje vytrhl. Bunda je na vyhození. Pochopitelně vedle na stěně mu přesně podle předpisů visí práškový hasící přístroj, který preventivně do motoru mašiny vystříkal a v zárodku požár uhasil. S řadovým členem Lubošem Pazourem ml. pak pouze po telefonu konzultoval zda má objednat výjezd, či zda jeho zásah stačí. Stačil, ale musel celou noc hlídat.

 

 

Náměstkyně pro osvětu jede letos na vodu - z Jugoslávie se totiž vrátí těsně před posledním víkendem v červnu a to má ještě dovolenou.

 

22,15 p.č. dorazila náměstkyně pro cestovní ruch sl. Lejčková. Byla na maturitním plese vlašimského gymnázia v Benešově.

 

 

Rekreaci na horách zařídila v chatě ČSTV. Budou ubytováni společně se Slávisty. Musí se také tvářit jako sportovci - což podle pokladníka nebude problém - protože tam obyčejná veřejnost v sezóně nesmí.

Ve středu se náměstkyně pro cestovní ruch musí vrátit do zaměstnání a tak předá velení panu předsedovi.

 

II. občerstvení - vaječný likér a peprmintový likér se smetanou - podle řadového člena Richarda Šindeláře to pak má jemnější chuť.

 

 

Podle zapisovatele byla chuť tak jemná, že raději odchází domů.

 

 

 

 

Poděkování sponzorům:

 

p. Veselý - I. občerstvení

p. Richard Šindelář - II. občerstvení