zápis 59

Home

1707 Zápis ze setkání „Svařák 07“ dne 8.12. 2007

 

Prezence:

p. Kulíček - předseda

p. Neděla - místopředseda

p. Šamša - jednatel

sl. Jana Lejčková - řadová členka

p.Novotný – řadový člen

pí Kopecká - řadová členka

p.Kopecký - čekatel

p. Pavel Kamarýt - čekatel

pí Marcela Kamarýtová – čekatelka

p.Frühauf – čekatel

pí.Frühaufová – čekatelka

sl.Makovičková-čekatelka

p.Fantyš - čekatel

 

 

Hosté: pí Kulíčková, pí Nedělová, ,sl.Škardová,p.Kostner,p.Kment,p,Souček,p.Turek,sl.Turková,Toník

 

Rok se s rokem sešel a je tu opět populární setkání přátel naší Organizace na historickém Staroměstském náměstí. Při příležitosti adventních svátků se tu koná již osmé setkání „Svařák 2007“

Řadové člence Lejčkové se stejně jako v loňském roce dostalo cti ubytovat ve svém skromném bytě na Vinohradech špičky Organizace.Odtud jsme také ve 13 hodin vyrazili společně na dnešní akci. Nejprve si všichni vyzkoušeli nový systém zakupování lístků na městskou hromadnou dopravu pomocí SMS. Skutečně to funguje – po vyťukání kódu „DPT“ a odeslání na číslo 9020620 přišla jízdenka během několika pikosekund.Jen čekatel Kopecký rozeslal zprávu kromě dopravnímu podniku také několika přátelům a pí. Marcela z radosti že to funguje poslala si jízdenku hned dvakrát.

Vystoupili jsme před sídlem českých králů – Pražským hradem, porozhlédli se po výzdobě a pěšky pokračovali kolem budov s našimi zákonodárci až ke stanici metra Malostranská.Zde jsme vstoupili do jízdárny Valdštejnského paláce,kde byla k vidění krásná výstava „Albrecht z Valdštejna a jeho doba“.

V 15:30 p.č. byl sraz na tradičním místě pod smrkem na Staroměstském náměstí.Bohužel předseda musel opět některé členy pokárat za pozdní příchod,i když částečně je omlouvá neskutečné množství lidí,kteří se sem dnes nahrnuli.Je to další důkaz toho,jak je naše Organizace populární. Dle sdělení čekatele Fantyše,který na letošních trzích opět působí coby majitel většiny stánků,takový nával za své desetileté postávání s mobilem na místní dlažbě nepamatuje. Ale hned se pochlubil,že zaskočen rozhodně není,jelikož to prostě čekal a namíchal na dnešní den jednou tolik těsta na staročeské trdlo,než obvykle.Holt je vidět,že návštěvnost našich stránek je takřka masová a lidé si chtějí kromě slavnostní výzdoby a živého oslíka prohlídnout i našeho předsedu.

Bohužel popularita má i své stinné stránky a tak pod návalem turistů,kteří se na nás tlačí ze všech stran a neustále žádají předsedu zda by se s nimi pod smrkem nevyfotografoval,nebo se jim alespoň nepodepsal na tácek od klobásy,musíme nenápadně vycouvat z centra dění a skrýt se v ústraní za radnicí. Sem postupně docházejí další účastníci dnešní akce. Čekatelka Makovičková se synem a jeho otcem,pan Turek z Tetína s dcerou Denisou, pan jednatel, lingvista p.Kostner a další.

Řadový člen Novotný,poté co předseda na minulé schůzi vyhlásil rok 2008 rokem třetího dítěte do rodiny,zjistil,že na tento úkol moc času nemá a tudíž se porozhlédl po nové přítelkyni,s kterou by byl schopen tento nelehký úkol splnit. Hned jí také představil nejvyšším stranickým funkcionářům – je to Katka. Slečna byla nucena ihned vyplnit vstupní dotazník, i když je v podezření,že ne všechno vyplňovala sama.Např. kolonka proč chodí zrovna s Míšou vyzněla na tak křehkou bytost dosti tvrdě (Protože š….(cenzurováno) jak drak). Znají se již 13 let a plánují spolu velké věci. Gratulujeme.

V 18:00 p.č. se předsouváme do Pivrncovy hospody v Maiselově ulici.

Do čela stolu zasedl samozřejmě předseda a o místa v jeho blízkosti se jako vždy strhla mela. Čekatelky Frühaufová a Kamarýtová dnes přišly s vyzývavým výstřihem,snaže se okouzlit Karla před jmenováním nových členů Organizace na blížící se výroční schůzi. To řadová členka Lejčková má už vystaráno a tak přišla v roláku.

Slečna Johana prosí vedení,zda by nebyla ještě volná vstupenka na výroční schůzi – předseda je již ovíněn - ochotně přikyvuje a osobně zve i pana Kostner pracovníka to České televize. Místopředseda trne – naposledy když předseda takto rozdával rozrostla se naše Organizace o několik členů. Tento známý tzv. Křépův syndrom se však naštěstí neprojevil a členská základna zůstává i po této akci nezměněna(alespoň doufáme).

Jen pro vysvětlenou tzv.Křépův syndrom se u předsedy projevuje většinou v rozjařeném stavu,kdy pan Kulíček odchází s nějakým náhodným chasníkem na toaletu a ten se pak zpátky vrací jako řadový člen naší Organizace – v lepším případě pak jako čekatel.Prvně byl tento jev pozorován zhruba před dvěma lety,kdy s panem předsedou odešel ke žlábku nic o naší Organizaci netušící pan Křepela – od té doby je čekatel ač se žádné naší akce nikdy neúčastnil.

19:30 Uskutečněno spojení se zapisovatelem,bohužel moc informací už mu nemůžeme poskytnout,neb jsme naladěni na jinou frekvenci,snad jen čekatel Pavel I.,který se osvěžuje pouze pitem může s nadhledem popsat dosavadní průběh setkání.

Pavlové i přes naléhání kolektivu jedou domu. Mají hodně práce s jackpoty a navíc tím, jak předseda vyhlásil na minulé schůzi rok 2008 rokem třetího dítěte, pomalu večer nevychází z domu a věnují se s předstihem této nelehké úloze.Zatím si pořídili psa a snaží se vysvětlit,že je to též přírůstek do rodiny. To zapisovatel s pí.Kozákovou nenechává nic náhodě a snaží se naplnit předsedův příkaz jak jen to jde. Bohužel p.Veselý je již trochu starší a tak nemůže pokaždé,když se pí.Kozákové zachce. Dnes by mohl je sobota,nemusel ráno do háku,kde je vystaven stresu a tak by výsledek mohl být uspokojivý.Proto se zříká požitku večera s kolektivem a udělá si hezký večer doma. Držíme palce a slibujeme,že už volat nebudeme.

Pan Turek už pomalu půjde – má auto na Zličíně a než tam s dcerou Denisou dorazí… Okamžitě se zvedá les převážně ženských rukou a nabízejí p.Turkovi nocleh – tento bývalý lamač dívčích srdcí i přes svůj poněkud zanedbaný vzhled nic neztratil na své přitažlivosti a kdyby si ho holky trochu vopláchnuly a přistřihly ještě by to bylo na velké věci. Ale je neoblomný – přijede za týden a pude k Ríšovi.

28.1. sl. Lejčková hlídá malé hrochy.Rodiče vyrážejí za kulturou společně s rodinou p.místopředsedy.

Hory je třeba zaplatit až po novém roce.

Rozpoutává se diskuze jak si říci o vyšší plat. Je to prý celkem hračka, prostě řekneš šéfovi těsně před dovolenou že chceš např.5000 navrch,jinak že se nevrátíš a v klidu si jedeš užívat. Po příjezdu je pak nová smlouva na stole(většinou).P.Kostner ztratil mobil prostě vyšel před barák sáhl do kapsy a nebyl tam – ach jo čísla nezálohovaná,tzn.navždy ztracená a nebylo to poprvé. I sl. Johana už mobil ztratila a navíc přišla o kocoura.

Paní místopředsedová okřikuje svého manžela ať se laskavě nesměje a připaží. Chybí mu totiž trojka vpravo nahoře a při povedenějších vtipech vypadá jak Jaromír Jágr po duelu s Tampou Bay. Lobuje u předsedy ať mu domluví. Ten pak nařizuje okamžitou návštěvu dentisty a zakoupení nového zubu – termín do příští schůze.

Vytváří se nový kalendář na příští rok s motivy Organizace. Sice nebude původní verze s akty našich chlapců,ale alespoň něco.Je to škoda,ale časový pres nám to opravdu nedovolí. Nevadí, chlapci vyjdou až na rok 2010. Letos tedy fotky takzvaně akční a v příštím roce akty našich funkcionářek. V té souvislosti předseda bude muset skutečně doplnit členskou základnu ať se je v roce 09 na co dívat.

Jen pro připomenutí původní kalendář byl prakticky vymyšlen,ale chyba byla v pořadí aktů,které měli docházet k místopředsedovi do ateliéru. Ten si vše pečlivě připravil a ve smluvený den čekal na svou první oběť. Měl to být akt na leden – pokladník s šukačkou. Avšak pokladník nezklamal a jak je jeho dobrým zvykem přišel až o 14 dní déle a navíc bez šukačky a ve vaťáku s pilinami ve vlasech. Škoda, únor měl být řadový člen Novotný s dřevotřískovou deskou,březen zapisovatel oděn jen v cédéčko Rw+, duben čekatel Frühauf schovaný za svářecím drátem,květen jednatel s globusem mezi nohama,červen čekatel Šindelář pózující u nádrže na zemní plyn a tak dále.

Nicméně i tak je třeba dohodnout rozpis akcí na příští rok.

V minulém týdnu v památný den 5.prosince vyrazili do ulic opět postavičky převlečené do masek čertů a Mikulášů.Stejně tak i naši zástupci. Čerta jsme měli opět bezkonkurenčně nejlepšího – pí. Kozákové se báli nejen děti ale i jejich rodiče.Při návštěvě Voslárů dokonce tak vylekala jejich psy,že zapomněli štěkat a druhý den se jim musela jít ukázat bez nalíčení,aby se přestali bát a vylezli zpátky na dvůr hlídat majetek jejich majitelů.

Ve 23.00 p.č. opouštíme lokál. Část Organizace se rozchází domů,část jde ještě zapařit na dízu. Čekatel Kopecký cestou sráží několik lidí a na vstupné se chce ptát ručně.Je čas uklidit ho na Vinohrady do kuchyně.Tam ho také řadová členka Kopecká obkládá všemi polštáři a přikrývkami,aby jí Pepča nenastydl. V noci ho pak chodí pravidelně kontrolovat,aby se neodkopal a netáhlo mu snad na záda.Tím sice vždy probudí všechny ostatní,ale drahý se cítí dobře a spí jak neviňátko.To p. místopředseda je skopnut manželkou na zem pod fíkus a ještě je okřikován ať už je zticha.

Mezi tím to na díze žije, řadový člen Novotný se svou novou slečnou společně s čekatelem Fantyšem a bratrem čekatele Martina Kmenta p.Karlem Kmentem do sebe kopou jednu kořalku za druhou. Pak tančí po stolech na oslavu Organizace a vedou řeči o své budoucnosti v ní.

 

 

 

 

I – II občerstvení: svařené víno

III občerstvení : p.Petr Fantyš svařené víno

IV - V občerstvení: svařené víno

VI - ? občerstvení: pivo 12 Plzeň,káva,kořalka