Základní kámen

Home

Dne 26.4.2008 proběhlo slavnostní položení základního kamene k vilce manželů Šamšových. Za krásného počasí se akce zůčastnilo mnoho členů a příznivců naší Organizace.
         

Slavnostní projev pana místopředsedy:

 

Vážený pane předsedo,Vážení stavebníci,vážení řadoví členové,čekatelé,milí hosté.

 

Dnes se zde scházíme při slavnostní příležitosti položení základního kamene vilky manželů Šamšových. Ještě než pan předseda slavnostně poklepe na tento historický šutr, dovolte mi pohovořit několika větami o stavbě samotné.

Jak jste si jistě všimli, při pohledu do nastaveného zrcadla dělí se naše Organizace na členy vychrtlé, nervózní, kteří neustále něco nosí, vyřizují, shání a na členy takříkajíc korpulentní, psychicky vyrovnané, kteří jen tak posedávají, popíjejí a pokuřují.Čím to je, že je mezi námi takový rozdíl, ptáte se mnozí?

Myslím že odpověď je až nečekaně snadná. Zatím co skupina plnoštíhlých dostala od svých rodičů v léno jisté statky, které za ně vyřešili existenční problémy,skupina vychrtlíků nedostala nic. Jako příklad těch šťastnějších uveďme řadového člena Kopeckého.Ten zdědil obrovský dům s pozemky, manželku mu dodala obec a jeho jedinou starostí je zda večer připustí bažanta, nebo korelu dálepatří do této skupiny pan zapisovatel, pan pokladník a další.

Ostatním pak nezbývalo než se postarat o sebe sama a pustit se do staveb rodinných sídel – viz pan předseda, místopředseda, oba Pavlové, čekatel Fantyš a další.

K těm šťastnějším patřili donedávna i manželé Šamšovi. V Praze dostali od rodičů pěkný byteček v komplexu obytných jednotek v Praze Hloubětíně. Před domem postupně starou Fiestu vystřídala super moderní Octavia, úhlopříčka jejich televize narostla z 37 až na 107 cm a tloušťka klesla ze 90 na 7. Večer co večer tak společně ulehali na rozlehlé letiště, pěkně si tam hrošili a přepínali. Najednou se však v místě, kde byl pán domu zvyklí ukládat nohy objevil malý Honzík a chtěl si také sednout. Rok, dva to se zaťatýma zubama vydržel a ležel skrčený.Na obrazovce mezitím přešla další řada Ordinace a musel se opět uskromňovat, to si Šárynka začala dělat nárok na jeho polštář.

Pohoda se začala vytrácet. Jednou, když opět seděl ve svém ředitelském křesle, na jednom monitoru sledujíc koláč pokrytí trhu, který postupně zelenal barvou Globusu, přejel mu zrak na druhou obrazovku. Na té právě pozorovala průmyslová kamera zaměstnance v oddělení elektro, který šel již podruhé od rána močit. Najel si myší do excelovského seznamu zaměstnanců, vyhledal si onoho vychcánka a připravil si ukazovák na klávesu DELETE. A v tom ho to napadlo – řekl si dost, takto to dál nejde – postavíme si barák. Opojen vlastní skvělou myšlenkou nechal prodavače ještě žít a vyťukal číslo paní jednatelové. Večer si pak samým štěstím pěkně zahrošili, jak za starých časů.

Od té doby již uplynulo dalších mnoho dílů V růžové zahradě, na parcele se začal kupit materiál a kila šla dolu. Pan předseda vybral jednatelovým místo na stavbu dle jejich funkce v Organizaci a dnes jim také stavbu slavnostně zahájí.

Výběr místa musel samozřejmě probíhat podle pevných pravidel Organizace. Například člen s nižší funkcí nemůže nikdy bydlet v nadmořské výšce vyšší než jeho nadřízený. Logicky tak na nejvyšší kótě stojí vila předsedova , o několik metrů níž dům místopředsedových atd. Vyskytlo se však i spousta problémů a nesrovnalostí, např. pan pokladník bydlel zbytečně moc nízko a proto mu Organizace vyhledala nové ubytování a to v restauraci u Tříšků hned nad klubovnou. Má to i své strategické výhody, v případě, že Bobeš zapomene že probíhá pravidelná schůze, což se zatím s výjimkou jednoho případu, který se udál loni v září stalo pokaždé, stačí pouze vzít násadu od koštěte a zabouchat do stropu. Pokladník si pouze natáhne pantofle a slipy, seběhne pár schodů a může vybírat. Mnoho problémů na své vyřešení teprve čeká – manželé Kopeckovi např. bydlí na předsedův vkus až příliš vysoko a tak je čeká stěhování do nižších pater jejich činžáku. Tím by se měli dostat zhruba na stejnou úroveň se zapisovatelem a budoucí bytovou jednotkou pana jednatele. Jestliže však budou po přeměření stále příliš vysoko, čeká je stěhování do garáže a nebo do Hulic.

Pozvedněme nyní pane předsedo kladívka a poklepejme na tento základní kámen nové stavby. Ceremonie by měla poté přejít ve slavnostní veselici a tak bych nerad zdržoval dlouhými projevy.

Přeji Vám tedy mnoho štěstí a úspěchů při budování této stavby.