úterý 14.7.09

Home Up

14.7.2009 - úterý - den bizona - Rozcvičku vedl Starý vůl, který si jí včera vystřelil na terči trestů. Po snídani jsme se pak rovnou pustili do obtížného úkolu, získání další části mapy. Mapu na sobě měla vytetovanou statná bizoní samice, kterou chránili ostatní býci ze stáda a tak indiánům nezbylo nic jiného, než stádo vystopovat, samice zabít a mapu na stehně té největší najít. Stádo se stopovalo podle teploty trusu, který jsme nalezli nedaleko tábora. Zatímco někteří se ve výkalech až labužnicky přehrabovali, například Indy Barunka jako správná dáma k trusu ani nepřistoupila a museli to za ní prohrabat ostatní členové kmenu.
Nakonec bylo stádo úspěšně vystopováno a nastala mela. Role kravek se úspěšně ujali Černá ovce Květa,Stříbrná liška Ivana, Zlatá včelka Dáša a hlavní role s mapou vytetovanou na vnitřní straně stehna Štěpánovská pěnice Irča, ta také byla odchycena povalena a o mapu okradena. Nepomohlo ani hlídací komando býků v podání Ta ša kundy Jouzy, Sedícího buvola předsedy a šamana Starého vola Šuka. Tomu také dorazila jeho družka Břehy mele Veronika. Mimochodem Starý vůl, ještě než počal s Břehy mele Černého psa užíval chlapecké jméno Starý dobrák, zatímco Břehy mele pro svou nesmělou povahu byla jako dívka Tichá voda, to už je ale dávno.
Po obědě se tábor věnoval společenským hrám a koupání, později odpoledne jsme pak vyrazili na koupačku k jezu v Zahájí, kde jsme zároveň navštívili místo našeho prvního tábora před třemi lety. Dnes měl zásah i správce rekreačního zařízení pan Kučera. V chatě u Červeného koně Tadeáše nešly světla a tak pan Kučera vyjel se svým zásahovým vozidlem závadu odstranit. Nejprve dostal ránu od elektřiny pod pojistkami a vzápětí i nad nimi a tak poté co se oklepal a smutně prohlédl spálený šroubovák správně diagnostikoval, že jsou v pořádku. Bude to tedy něco u světel, ale to chce štafle. Nasedl do svého pikapa a slíbil, že zítra během dne se staví. Alespoň prožije Červený kůň se svou ženou Pírkem krásnou romantickou noc za řevu syna Statného zajíce.
Večer dorazil na kontrolu i pípař Pavel, který po aktu udílení trestů trefně přirovnal zdejší předsedovu šikanu k dění na Guantánamu. Trestů se dnes skutečně urodilo. Jen za pozdní příchod na rozcvičku: Starý bizon Ríša, Štěpánovská pěnice Irča s oběma dětmi, celá rodina Červeného koně Zlatá včelka s dětmi a dokonce i Černá veveřice paní místopředsedová za nemístné poznámky k náčelníkovi.