Ustavojící schůze zastupitelstva

Home

Dne 9.11.2010 se konala ustavující schůze zastupitelstva naší obce. Nejprve zastupitelé složili slib do rukou pana starosty.
Došlo na hlasování o způsobu volby čelních představitelů města. I přes dlouhodobý lobbing pro veřejnou volbu, nepodařilo se nám najít jediného spojence. Zrodila se tak první porážka, kterou naši zástupci v zastupitelstvu utrpěli. Pro veřejnou volbu byli pouze dva zastupitelé za Organizace 5. prosince, ostatní byli proti. Otázka zní proč? Pan Stanislav Kužel poté navrhl na místo starosty pana Nekvasila. I za naší podpory získal celkem 12 hlasů pro, 2 neplatné a 2 proti. Proč ty neplatné hlasy, asi všichni nepochopili, jak správně hlasovat.
 h
Předsedkyně volební komise paní Früblingová znovu trpělivě vysvětluje, jak správně vyplnit hlasovací lístek. Na řadě je volby místostarosty. Navržený kandidát pan Korn dostává i díky naší Organizaci 9 hlasů, 2 jsou proti a 3 hlasy neplatné, takže je opět třeba vše vysvětlit. Pan Korn navíc dostal hlas, o jehož platnosti musela volební komise zvlášť hlasovat. Mezi zastupiteli je totiž skrytý symbolog, který na jeden hlasovací lístek nakreslil symbol ženství, plodnosti nebo také symbol včelího úlu, který používá naše Organizace - viz. zápis z poslední pravidelné schůze.. Volební komise nakonec hlas uznává, čímž zvyšuje počet hlasů pro současného místostarostu na deset.
Nastává volení členů rady města. Jelikož nás občané volili jako druhou nejsilnější stranu, máme přislíbeno 9 hlasů pro našeho zástupce a tak si pan místopředseda pomalu v duchu připravuje děkovnou řeč. První radní prošel bez problémů. Zástupce hasičského sboru pan Pokorný dostává 10 hlasů, 2 proti a 3 stále neplatné. Dochází k volbě našeho zástupce a ouha někde se stala chyba, jen 7 hlasů ze slibovaných devíti, zato počet neplatných hlasů se zvýšil na 4 a jen 4 proti - to je úspěch....
Hlasuje se o panu Kuželovi - 8 pro 6 proti a už jen jeden neplatný hlas, tak to vypadá, že to skoro všichni konečně pochopili. Poslední je schválen pan Voigts dostává 11 hlasů pro, 1 proti a 2 se opět spletli.
Dobojováno - náš pan předseda s panem místopředsedou sice odcházejí zklamaní, ale na druhou stranu, jsou bohatší o nové zkušenosti a těší se na spolupráci, s ostatními členy zastupitelstva, která je čeká v následujících 4 letech. Všem vítězům GRATULUJEME