středa 15.7.09

Home Up

15.7.2009 - středa - den medvěda. Rozcvičku vede Vydří nora, proto je účast hojná. Náčelník dokonce posunul o půl hodiny budíček, aby se všichni v klidu připravili.Jen stěží zvládáme cvičební sestavy, které si pro nás tato sportovkyně připravila, ale nakonec jsou všichni spokojeni. Začíná se zatahovat a příbuzní volají poplašné zprávy. Celou republiku bičují přívalové deště a prudké bouřky, všude kolem se blýská a hřmí. Jen náčelník předseda je v klidu řka, že nám se to vyhne. I přesto zajišťujeme věci náchylné větru a dešti a čekáme. Je to zázrak, Karel nekecal a náš tábor osvěžilo jen pár kapek.
Po obědě vyrážíme na plánovaný výlet vlakem do Smrčné, odkud pak zpět po červené kolem nádherného úseku řeky Sázavy na Stvořidla. Přijela Rudá tváře Eva - Zlatá včelka Dáša se musela vrátit do tábora s podezřením na úpal, či na přepracovanost. Po panu zapisovatelovi totiž letos zdědila agendu účetnictví a stejně jako Drupi minulá léta i ona prakticky nedělá nic jiného, než počítá a zapisuje.
Na Stvořidlech také Kouzelná duha Sára objevila další část mapy. Večerní nástup zahajuje Dupající býk Tonda rozděláním ohně pouze s křesadlem v ruce. Poté jsou rozdány tresty a odměny. Dnes jsme měli rozdávat náramky, které pro nás připravila ve volných chvílích paní předsedová, toho času Divoká antilopa. Bohužel neznámý recidivista vnikl do budovy , kde Marcela pracuje a náramky odcizil. Předseda přislíbil kriminálníka vystopovat a potrestat. Trestů je dnes požehnaně - Dupající býk Tonda používal náčelníkovo nádobí, Rudá tváře - pozdní příjezd, Dunivý hrom s Malým medvědem se stále rvou, Malý sokolík a Tanana bijou ostatní děti a v neposlední řadě byl potrestán Ta ša kunda, kterému děti přezdívají Sedící bernard za to, že vypil všechno pivo. Ten si vystřelil líbat náčelníkovy mokasíny a tak se do toho vžil, že předsedovy nohy pokousal.