pondělí 13.7.09

Home Up

13.7.2009 - pondělí - den vlka - Rozcvičku vede Štěpánovská pěnice Irča. Účast hojná avšak ne všichni se řídí náčelníkovým příkazem a na rozcvičku dorazí. Večer je za to trest nemine - jsou to Starý vůl Šuk se svým synem Černým psem Tondou, Kojící borovice a Dupající býk se synem Malým velkým mužem.
Dopoledne všichni vyrábí čelenky, vymýšlí jména kmenů, pokřiky a indiánskou hymnu. Ta ša kunda zasedl k pípě a zkoumá výtoč. Skupinka indiánů jde vykopat loňský poklad. Před obědem je opět nástup na zmrzlinu a jde se do lesa stavět domečky a sbírat šišky. Vznikají i první táborová přátelství. Bílý šakal Bořek balí Barunku Indy, Černý pes Tonda se bratří s Malým sokolíkem Samem a Tanana Šárka si na zbytek pobytu osedlala Běžícího ptáka. I když ten jí ze začátku trochu naštval, tím že měl nějaké blbé připomínky na Tanany dudlíka, to si vyříkali a Šárka mohla nasednout.
Po obědě je vyhlášen polední klid a poté návštěva bazénu.
Odpolední činnost spočívá v hledání symbolů obrázkového písma a přeložení do písma současného, na základě správného vyluštění je možno vyhledat druhý díl mapy.
Přijíždí pan předseda a ujímá se funkce náčelníka, zároveň opožděně doráží i rodina Pinčučůny Trempa, za což je stihne na nástupu trest opět v podobě vystřelení si příslušného úkolu. Potrestána je i Pomalá žena, která nezná pokřik vlastního kmene. Při dýmce míru jsou představeni nový členové, poté zazní pokřiky a prvně i nová hymna za doprovodu kytary Štěpánovské pěnice.