Pavlové v Karibiku

Home

KOSTARIKA - PANAMA - KOLUMBIE
Krokouši pod mostem Kudy tudy cestička Luxusní ořívač ve sprse Nášup k obědu Konečně klídek
MHD Mořský život Naše oblíbená putyka Nebojíme se nic Kapitán Bačo
Pláž Potvora na cestě První vodopád Trochu prší Turisti honem sem
Jedem raftíkovat Už to bublá Už to fičí Čekárna Hranice do Panamy
Večer u hotýlku Co to asi vaří Cesta z nákupu Cestou necestou Honem vykládat
   
Cesta k indiánum   Jdem na to   Výhled na sopku

 

14.04. - 05.05.2008 (22 dní)

Zprávy od Pavlů:

čt 1.5.2008 4:03

Ahoj do Stepanova
Tak se cas nachylil a vracime se zpet. Situace v nasich strevech je zda se dobra tak se hned po navratu pujdem obcerstvit na ruzek. Jinak navrat z ostrovu od indianu byl velice cool , nebot jsme cestou pri mezipristani opravovali letadlo. Neco upadlo z motoru a trcel z nej kryci plech. El mekaniko nedorazil ( nemel jak ) tak to tam piloti nejak nasmudlali a frceli jsme dal. Jeste se nam klepou kolena. Dnes zazitek z mistni dopravy a z Panamskeho pruplavu.
Dobry.


Pozdravujte a zatim.
 

pá 25.4.2008 2:39

Ahoj.

Mame za sebou noc v jungli ve stanu a prezili jsme to. Ted prave cekame na autobus do Panama City a zitra by jsme meli nocovat na plazi nekde na Pacifickem pobrezi. Od tamtut poletime na 2 dny k indianum na ostrovy zahajit misionarskou vypravu. Snad jeste naskalpuji - uvidime. Tam internet 100% nebude , takze se ozvem tak 30.4.

Pozdravuj a mejte se.
 

po 21.4.2008 1:10

Ahoj.Dneska byli indiani v chysich , jedovaty zaby a mravenci velky tak 3cm. Rucni vyroba kakaa a cokolady.Ukradeny a vlastnorucne nacnuty kokos byl tez dobry. Zitra opoustime kostariku a vstupujem do Panamy. Tam nam snad budou snad vice naslouchat.

Zatim

ne 20.4.2008 1:20

Zdravime vas vsechny.

Neunavne se snazime sirit predsedovo uceni. Ovsem v mistni komunite rastafarianu jsme nenalezli vetsiho pochopeni. Zde frci dat si rano brko a pak je vsechno v cajku. Zatim jsme si overili ze je opravdu super si dat lahvace a houpat se v siti. Zitra nas cekaji indiani v pralese a zkusime uloupit kokosak a sami se do nej dostat. Vecer je v planu mistni kulturni zarizeni s reprodukovanou hudbou.

Zatim vse , mame hlad.

Ze sluzebni cesty zdravi namestci pro styk s cizinou

Plán cesty

1.den Odlet do KOSTARIKY. San José. Přejezd do Fortuny.

2.-4.den Městečko Fortuna, koupání pod vodopádem v tropické džungli, nejaktivnější z kostarických sopek - Volcán Arenal (1 633 m). Pozorování nočních erupcí, termály Baldi, jezero Arenal. Monteverde - biorezervace mlžného lesa. 400 druhů ptactva včetně quetzalů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli.

5.-7.den NP Volcán Irazú (3 432 m). Vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky. Cartago. Orchideje v Jardines Lankester. NP Manuel Antonio. Pláže a ostrovy – leguáni, krabi a lenochodi. NP Volcán Poás (2 704 m) kouřící kráter uprostřed trpasličího mlžného pralesa. Metropole Kostariky San José. Národní divadlo, Serpentario, muzea.

8.-9.den Horskou silnicí pod vulkánem Barva (2906 m) a přes NP Braulio Carillo na pobřeží Karibiku. Pěší výlet v NP Cahuita - opuštěné pláže s bílým pískem, možnost šnorchlování na korálových útesech. Kulinářské speciality v rybích hospůdkách. Seznámení s původními obyvateli Bribri a jejich hudba - calypso.

10.den Přes Río Sixaloa do PANAMY. Po nové silnici panenskými pralesy pohoří Cordillera de Talamanca do Davidu a Boquete.

11.-13.den Chiriquí - provincie kávy a cukrové třtiny. Horské Boquete s květinami a pomeranči. Zahrady humoru a poetiky El Explorador. Trek v NP s pokusem o výstup na nejvyšší horu Panamy - Volcán Barú (3 475 m). Kávové plantáže, horské lesy obývané jaguáry, pumami a tapíry. Přejezd do metropole Panama City.

14.-15.den Panamský průplav. Zdymadla Miraflores, jezero Lago Gatún. Portobelo španělská pevnost nad Atlantikem. Soberanía - botanická zahrada a ZOO s chovem harpyjí. Balboa. Americký most oddělující kontinenty. Malebné Portobelo se španělskou pevností nad Atlantikem.

16.-18.den Archipiélago de San Blás. Přelet nad nejhlubším tropickým pralesem kontinentu na San Blás. Souostroví v Karibiku a svět sám pro sebe. Vesnice indiánů Kuna s tradičními oděvy a způsobem života. Plavba na domorodých kánoích mezi korálovými ostrůvky s palmami, dávajícími (údajně) nejlepší kokosové ořechy na Zemi. Koupání, spaní v hamakách v chatrčích indiánů.

19.-22.den Lodí na „ostrov květin“ s pohnutou minulostí. Taboga rybářská vesnička s druhým nejstarším kostelem na západní polokouli. Ruiny amerických válečných bunkrů. „Hledání“ pokladu kapitána Morgana. Panama City. Koloniální Casco Viejo. Park Metropolitano - Opičí stezkou na vyhlídku. Panorama mrakodrapů downtownu, ruiny Staré Panamy. Nově možnost výletu vlakem podél celého průplavu do Colónupři ústí Atlantiku. Letecký návrat domů.