pátek 17.7.09

Home Up

17.7.2009 - pátek - den mustanga. Na nástěnce byla vystavena listina statečných, kteří se včera podepsali při hrůzostršné noční výpravě. Rozcvičku opět vedou mladí bojovníci. Náčelník si užívá služeb bledé tváře Michala, tu chce pivo, tu má chuť na něco dobrého. Je objeven poslední díl mapy, avšak poklad zde nakreslen není, asi bude třeba ještě nějaká nápověda. Sedící budvar Jouza propadá panice a osočuje Zlatou včelku, že v pořadí sedmý sud, který právě zasyčel nebyl plný achce ho reklamovat.
Je opět vedro a tak vyrážíme k vodě. Pan předseda v plavkách je okamžitě středem pozornosti místních dam. Nohy až ke kolenům osvěžují dokonce i Břehy mele, Bledá tvář Katka připravena zasáhnout, kdyby se jí Míša topil a paní předsedová.
Na sluníčku u vody se vyhřívá i Vydří nora. V jedné ruce cigaretku a v druhé cop dcery Kouzelné duhy. Na otázku, zda to Sáru nebolí odpovídá překvapivě, že jí se sestrou táta doma za copy běžně věšel a nikdy jí to divné nepřipadalo. Copatá Marry se při těchto slovech bázlivě ohlédla po své matce Černé holubici. Ta naštěstí nic podobného neplánuje a Blanka může dál plavat svobodně pouze s kruhem.
Po osvěžení ve vodě se vydáváme do lesa najít klíč k rozluštění mapy. To se nakonec povedlo a v táboře se po spojení sil všech kmenů podařilo určit přibližnou polohu pokladu.
Po obědě tedy skutečně vyrážíme a poklad je záhy nalezen na břehu potoka za řekou.
Truhla s pokladem je přivlečena do tábora a spravedlivě rozdělena mezi všechny bojovníky.
Navečer jsme se ještě vydali k přívozu. Dorazily další bledé tváře - Marian muž Vydří nory a muž Stříbrné lišky Pavel.
Poslední nástup. Náčelník rozhodl, že tresty už se udělovat nebudou, uklidnila se i Tanany Šárka, která den před tím pokousala půlku kmene Siouxů. Útočila nečekaně a zákeřně. Nejdřív se na svojí oběť usmála, zabředla s ní hovor a pak se do ní znenadání zakousla. Pokousán byl tak např. Malý medvěd, Černý mrak, nebo Medvědí zub.Večer se opět schylovalo k bouři, ale opět jen krátce sprchlo a mohli jsme tradičně zasednout kolem ohně a pozorovat další přelet vesmírné stanice ISS nad obzorem. Mimochodem muž s ostřížím zrakem Starý bizon na obloze dokonce zpozoroval tašku s nářadím, která jak jsme se dočetli v denním tisku vypadla astronautům na stanici z okna a neřízeně putuje vesmírem. U ohně byl i prostor k diskuzi nad dalším směřováním Organizace. Padl zajímavý návrh na grilování Běžce indického někdy ke konci října. Z článku, který napsal Martin společně s Alexandrem do Štěpánovského zpravodaje víme, že je celkově plašší,ale jeho velká pochoutka je plzák španělský a tak by se nechal jistě na tohoto tvora odchytit.