neděle 12.7.09

Home Up

12.7.2009 neděle 13:30 p.č. sraz na náměstí pod kaštany. Z očekávané sestavy se dostavili téměř všichni. Ve slušivých kostýmech, pomalováni válečnými barvami a ozbrojeni. Překvapivě chyběla rodina řadového člena Mikeše, která se tak strašně těšila,až se jim nakonec den před odjezdem téměř zhroutil svět. Nejprve začal brečet jedenáctiletý kamarád Marušky Jakub, který na kolenou prosil, že na tábor nechce, do toho Jana musela nastoupit mimořádné směny v jejich obchodu a otec rodiny Pavel zjistil, že vlastně vůbec jet neměl. Se slzami v očích lítostí probděli celou noc a k dovršení všeho zapomněli na odjezd a nepřišli se s námi ani rozloučit.Snad dorazí alespoň v průběhu tábora, vždyť zítra má řadová členka Jana narozeniny a určitě by je nechtěla trávit bez přítomnosti pana předsedy. Vyprovodit nás naopak přišly davy místních občanů a stejně tak i zbytek Organizace, který se z různých důvodů nemůže akce samé zúčastnit od začátku. Společně jsme tak udělali foto a v 14:00 p.č. Karel velel k odjezdu.
V Kovacím Hamru je vše při starém a pan Kučera sedí se sklenicí piva a cigaretou přesně na místě, kde jsme ho loni opustili. Ještě ani pořádně nevychladl motor prvního z vozů a univerzální strašidlo Kopecký ze sebe strhává vrchní část oděvu a startuje motorovou pilu, dost ho namíchlo, že si sebou vezeme vlastní dříví a on si nebude moct zařádit v lesích. Tak alespoň ochotně kácí kolíky na stavbu tee-pee Za téměř ideálního počasí jsme i my ostatní začali kolem 14:30 p.č. se stavbou tábora. V průběhu odpoledne je také vyhlášen první nástup - velice populární i z minulých táborů "na zmrzlinu".
V 19:00 p.č. pan jednatel, který přibral navíc po panu zapisovateli ještě funkci hejkala vyhlašuje nástup na večeři a ve 20:00 p.č. je vše připraveno na první rozkaz. Bohužel, dnes nám chybí velký náčelník Karel a tak vede rozkaz jeho pravá ruka pan místopředseda toho času Běžící pták. Nejprve je zažehnuta dýmka míru, která putuje z ruky do ruky a každý indián prozradí své jméno.Poté je přečten program na zítra a jsou uděleny první tresty. Hříšník poté dostane luk a sám si vystřelí způsob, jak svůj prohřešek odčinit.