Na kole s Čarodejnicí

Home

Dne 3.5.2010 jsme pod vedením čekatele Františka "Čarodejnice" Masopusta vyrazili na cyklistický výlet k řece Blanici.
Z původně plánované sestavy na poslední chvíli vypadli kluci Kmentovi s mamkou Ivankou, ale i tak byla účast slušná. Hned v úvodu jsme míjeli rostoucí víkendové sídlo manželů Šamšových. Pan jednatel nás zdravil opřen o zbrusu nové zábradlí, paní jednatelová také opřena, ale už druhý den o hrábě, zatímco pan Veselý nemával, protože pracoval.
Helmu letos prvně nasadil i Ondra Frühauf a byl nadšen. To čekatelka Machovská společně s dcerou Natálkou byly nadšené jen do první křižovatky, domnívaly se totiž, že jedeme ke hřbitovu a zpět a né že to poženem až někam k Dalkovicum. No a když Čarodejnice zavelel v Dalkovicích směr Dubovka smích, je přešel úplně.
Nakonec jsme dorazili šťastně do cíle ve složení Kristýnka, Ondra, Natálka, Štěpán, Šimon, čekatelka Jiřina, pan místopředseda i čekatel František. V půli cesty se odpojil pouze Ondra s rodiči. Cestou kolem domu jeho babičky jí totiž spatřil na zápraží a nedal si vysvětlit, že bez něj babička ještě hodinu vydrží.
Hned na po prvních metrech cesty zpět zahájila Natálka časově neomezenou stávku za přivolání Mariana s mikrobusem. Čekatelka Machovská jí naoko slibovala hory-doly, ale nakonec, když se nikdo nedíval se ke stávce připojila a s radostí vyťukala mobil čekatele živitele.