čtvrtek 16.7.09

Home Up

16.7.2009 - čtvrtek - den sovy. Rozcvičku vedou děti. Začíná být vedro. Na dopoledne je naplánováno focení, kterého se bohužel nemohl účastnit Červený kůń, který musel narychlo odcestovat, což nelibě nesl Statný zajíc, který celou dobu focení nadával na náčelníka a rušil ostatní. Po focení, jsme se všichni vrhli do bazénu.
Vedro je i v kuchyni, o čemž svědčí úbor našeho šéfkuchaře Hrozí vařečkou a spotřeba piva jeho pomocníka Žíznivého psa Martina. Před polednem začíná olympiáda, skládající se letos ze sedmi disciplín. Hod oštěpem, střelba lukem,překážková dráha,indiánský běh, hod šipkou na cíl, hod kruhy na kolík a hod šiškou na terč.Ve všech disciplínách byl opět nejúspěšnější pan předseda náčelník Sedící bůvol. Nad některými jeho výkony se až tajil dech.
Po obědě bylo koupání, nohejbal. Přijely bledé tváře Michal,Katka,Šuska,Pavla a také náměstek pro styk s cizinou pípař Pavel Kamarýt. Ten překvapivě nebyl doprovázen řvoucím motorem a zvířeným prachem jeho silného endura, ale dorazil na kole a k překvapení všech s novou kamarádkou Vendou. Na kontrolu přijela i paní Ilona Veselá-Kozáková, žena pana zapisovatele, ale kde je on?! V úmorném vedru vydala se hrstka statečných v čele s Běžícím ptákem, Černou ovcí a Starým volem na výstup na nejvyšší bod v okolí, kde je krásná vyhlídka na tábořiště.Další skupinka se jim pak vydala naproti.
Na večerním nástupu byly předány diplomy a odměny za olympiádu. Zvláštní diplom dostala Zrzavá liška Magdaléna za to , že nikdy žádný diplom nedostala. Z trestů stojí za zmínku především bledá tvář Démon, který jedl z náčelníkova nádobí a zároveň, stejně jako ostatní bledé tváře přijel pozdě, vysloužil si za to líbat náčelníkovy mokasíny a den mu sloužit. Na návštěvu přijeli i Šamšovi, Veselovi a pí.Hela.
Jelikož je den sovy, byl večer bobřík odvahy. Jako první ho tradičně prošel a do listiny se zapsal Malý bizon Honzík a po něm i všichni ostatní. I strašidlům se to líbilo. Jen univerzální strašidlo Organizace Kopecký byl letos trochu zklamán, a tak vystrašil cestou domů alespoň nějaké cizí děvče, které proti nám ke své smůle jelo na kole.